Preview: Junioři zahajují další šňůru domácích zápasů, dorost vyzve Vítkovice

14.11.2019 · Jakub Kotajny
Svěřence trenerského tandemu Juřík-Malík čeká po venkovním dvojzápase opět série utkání na domácím ledě. Tento týden vyzvou nejprve plzeňské Indiány, o den později poměří své síly s Energetiky. To dorost se po vítězství na ledě Olomouce představí pod Javorovým pouze jednou. O to však bude zápas mladých Ocelářů zajímavější, do svatostánku třineckého hokeje zavítá rival z Vítkovic.

Juniorka

Mladíky s drakem na prsou čeká po utkáních v Pardubicích a Hradci série pěti domácích utkání v řadě. Jelikož se mladým Ocelářům daří rozhodně více na domácím ledě, určitě budou chtít během těchto náročných zápasů získat co nejvíce bodů, které by jim pomohly k lepšímu postavení v turnaji O Pohár DHL. Poslední utkání odehráli naši junioři v již zmíněném Hradci Králové, kde však na Mountfield nestačili a po závěrečné siréně se radovali domácí z výhry 5:2. Co však stojí za zmínku, je dobrá hra v početní nevýhodě, kde se Oceláři mohou těšit téměř devětaosmdesáti procentní úspěšností. Zatím nejproduktivnějšími hráči Třince jsou Nico Geidl a Marek Havránek, oba mají na svém kontě 13 kanadských bodů. Brankářskou jedničku Ocelářů nejde jednoznačně určit, nejvíce zápasů má v této sezóně odchytáno Patrik Švančara, jen o dva starty méně však má Štěpán Švehlák, procentuální úspěšnost obou maskovaných Ocelářů přesahuje devadesát procent.

HC Škoda Plzeň

Jako první čeká třinecké mladíky souboj s Plzní. Indiáni jsou na vítězné vlně, neprohráli již sedm zápasů v řadě, v posledním zápase však jen těsně zdolali Mladou Boleslav výsledkem 3:2. Co se týče postavení v tabulce, nachází se západočeši na druhé příčce v turnaji. Pokud jsme u Ocelářů zmínili dobré oslabení, u hráčů Plzně musíme vyzdvihnout obranu tohoto celku, na brankáře ve službách Indiánů zatím vyslali soupeři nejméně střel v celé soutěži. Ofenzívu západočechů táhne s jednadvaceti kanadskými body Marek Princl, maskovaným Indiánem číslo jedna je pak Marek Micka, který má odchytáno jedenáct zápasů a jeho úspěšnost dosahuje téměř jednadevadesáti procent. Podaří se mladým Ocelářům porazit druhý celek turnaje? Přijďte je podpořit v pátek od 18:00 do mini WERK ARENY!

HC Energie Karlovy Vary

Ani druhý zápas tohoto týdne nebude pro mladé Oceláře jednoduchý, na třinecký led totiž v sobotu zavítá momentálně vedoucí celek turnaje, Karlovy Vary. Energetici se sice nemohou pochlubit stejnou sérií vítězství jako Plzeň, i tak však mají na svém kontě čtyřiatřicet bodů, které získali v 16 odehraných zápasech. Stejně jako Indiáni, tak i hráči Karlových Varů jsou velice důslední v obraně, na gólmany Energetiků šlo zatím jen o šest střel více, než na ochránce plzeňské svatyně. Důsledná je však karlovarská Energie i v útoku, jejich průměr vstřelených gólů za zápas se přehoupl přes čtyři branky. Tím, kdo vede kanadské bodování Energetiků je osmnáctiletý Tomáš Křehlík, který si během třinácti odehraných zápasů připsal na své konto devět branek a deset asistencí, karlovarská ofenzíva však nestojí jen na jednom hráči, hned osmička Energetiků překročila hranici deseti kanadských bodů. Brankářskou jedničkou je Adam Horák, jehož úspěšnost je po čtrnácti odchytaných zápasech jen těsně pod devadesáti procenty. Pokud chcete podpořit juniory v souboji s lídrem tabulky, přijďte v sobotu do mini WERK ARENY. Zápas začíná úderem dvanácté hodiny.

Dorost

Dorostenci po čtvrteční výhře na ledě Olomouce poskočili na čtvrtou příčku skupiny Východ v ELIOD Extralize. Po patnácti odehraných duelech mají na svém kontě sedmadvacet bodů za devět výher a šest porážek. Poslední vítězství si připsali v již zmíněném čtvrtečním duelu, ve kterém sice ještě na začátku padesáté minuty prohrávali 1:2, díky dvěma brankám Serváce Petrovského se však po konečné siréně mohli radovat z výhry 3:2. Při první brance naši dorostenci poukázali na to, co jim tuto sezónu jde asi nejlépe, tedy přesilové hry. Procento využitých početních výhod je těsně pod devětadvacítkou a v přesilovkách již nasázeli celkem devatenáct branek, více už vstřelily pouze celky z Brna, Pardubic a Plzně. Lídrem kanadského bodování mladých Ocelářů je Filip Hrůzek který má na svém kontě po patnácti odehraných zápasech sedmnáct bodů. Nejvytíženějším ochráncem branky třineckého dorostu je Matěj Halouzka, který v této sezóně odchytal již 13 utkání a jeho procentuální úspěšnost je jen těsně pod hranicí devadesáti procent.

HC Vítkovice Ridera

To soupeř z Vítkovic ve čtvrtečním duelu na domácím ledě ztratil, RESIDOMO přejelo ostravské mladíky 4:2 a předskočilo je v pořadí skupiny Východ. Vítkovice tak v patnáctém utkání sezóny ztratily vedení ve skupině a musí dotahovat. K tomu jim může dopomoct výborná hra v oslabení, vítkovickým dorostencům se zatím podařilo ubránit více než třiadevadesát procent početních nevýhod. Ani v útoku však Ridera nezahálí, na branky soupeřů vyslali již 613 střel. Nejvíc střel doputovalo za záda z čepelí tria Josef Krejsa, Filip Holaník a Dominik Petr, kde první dva jmenovaní se dělí o prvenství v kanadském bodování vítkovického celku. Brankářskou jedničkou Vítkovic je s jedenácti odchytanými zápasy Darek Bartošák a úspěšnost jeho zákroků je pod osmaosmdesáti procenty. Pokud vás zajímá, jak duel mladých Ocelářů s Vítkovicemi dopadne, přijďte v sobotu do WERK ARENY, duel začíná ve třináct hodin.