President Cup: CSKA opět nadělovalo, vítězství slaví také Oceláři, Riga a Vítkovice!

06.08.2018 · Martina Sikorová
Mládežnický turnaj President Cup odpoledne pokračoval dalšími zápasy a opět bylo na co koukat! Domácí tým Ocelářů nezaváhal ani ve svém druhém utkání a zejména díky povedenému nástupu zdolal Trenčín 6:3! Ruští hokejisté dominovali také proti Energii a svému soupeři nastříleli šestnáct branek! Z vítězství se radovaly také Vítkovice, které Slovanu nepovolily ani gól a po šedesáti minutách slavili zisk dalších bodů do tabulky! A stoprocentní zůstává také Riga, která skolila Spartu!

Lepší vstup do zápasu prožili hráči Ocelářů. Už ve druhé minutě se do brejku dostal Petr Przybyla a zařídil svému týmu vedení. To ale nebylo ze strany domácího týmu vše. Krátce nato skóroval také dorážející Filip Samuhel a povedených třiatřicet sekund ze strany Třince završil Dan Chovaniak, jenž povedenou ranou vymetl pavučinky v rohu trenčínské branky. Následně už se ke slovu dostala také Dukla a střela tečovaná Martinem Benkem si našla cestu do sítě. Oceláři si ale vzali svůj tříbrankový náskok rychle zpět a Michal Ramik z prostoru před brankou dopravil kotouč za čáru. Trenčín ovšem opět rychle kontroval a střela Tima Danielčáka znamenala snížení na 2:4.

Dukla se poté mohla dotáhnout na rozdíl jediné trefy, Bečár ale v přečíslení tři proti jednomu dlouho váhal se zakončením do odkryté klece a výbornou možnost nakonec prováhal. Nedáš? Dostaneš! Oceláři svou brejkovou situaci k dalšímu gólu dotáhli a Michal Ramik se mohl radovat ze své druhé přesné trefy. Slovenští mladíci mohli opět rychle snížit, parádní kombinace a únik Martina Benka ovšem vedly jen ke střele do připravené lapačky.

Stejný hráč měl pak ve třetí třetině k dispozici trestné střílení, na brankáře Ocelářů si ale nepřišel. Na další gól si tak diváci museli počkat až do času 51:41, kdy se z druhé vlny prosadil Filip Tomiczek. Trenčín ovšem bleskově kontroval a už o osm sekund později opět snížil Tim Danielčák, jenž tváří v tvář brankáři Třince nezaváhal. Více už ale mladíci Dukly nestihli a z tříbodového vítězství se radoval domácí tým.

Také Vítkovice prožily povedený nástup do odpoledního zápasu. Hráči v bílých dresech dostali velmi brzy k dispozici dvojnásobnou početní výhodu a skvělou šanci také proměnili po prudké raně Marka Vřeského od modré. Jen o chvíli později měli Ostravané další důvod k radosti, to když se po velkém tlaku z bezprostřední blízkosti prosadil Alex Kotásek. V čase 13:40 už měli hokejisté Vítkovic k dispozici pohodlný náskok díky Tomáši Machů, který vystřelil od hrazení a kotouč z jeho hole skončil v síti.

I vstup do druhé části patřil Ostravanům. Tomáš Machů využil menších zmatků v brankovišti soupeře a dopravil do sítě další puk. Rychlý gól Vítkovice zaznamenaly také na začátku třetí periody. Kotouč poskakující u tyče nejrychleji našel Marek Vřeský a dorazil jej za čáru. V čase 47:43 už se ostravští hokejisté radovali z dalšího přesné trefy a po střele Jakuba Koudelného z mezikruží se ujali již šestigólového náskoku. Slovan mohl zahrozit ve dvojnásobné početní výhodě, během ní ale brankáře soupeře příliš neohrozil a vítkovický Marian Münch tak mohl po závěrečné siréně se spoluhráči oslavit nejen druhé vítězství na turnaji, ale také vychytanou nulu.

Hráči CSKA jsou na President Cupu při chuti a poznali to také hokejisté Energie. Svůj gólostroj rozpoutali Moskvané už v šesté minutě, kdy se ranou k pravé tyči prosadil Sergej Djakovnov. O chvíli později už Rusové slavili další branku a Daniil Rakitin z mezikruží zvýšil na 2:0. Na další přesný zásah poté CSKA potřebovalo jen osm sekund. Stiven Sardarjan ujel do brejku a povedeným blafákem vstřelil třetí branku. Do konce třetiny stihli Rusové přidat ještě jeden gól, to když Michajl Berezovskij zakončil parádní akci na jeden dotek a do kabiny si CSKA odnášelo čtyřbrankový náskok.

Jen pár sekund po návratu na led se do toho hráči Moskvy opět opřeli. V čase 20:17 se do statistik zapsal také Alexandr Nazarko a vzápětí se střelou z kruhu pro vhazování prosadil Nikita Šalyškin. A kanonáda pokračovala i nadále. Gordij Maslov sice nejprve neuspěl, poté ale odrazil puk o brankáře Energie a ten zapadl do sítě. Následně nabídly Karlovy Vary soupeři dvojnásobnou početní výhodu, CSKA nezaváhalo a Alexandr Nazarko po přihrávce Ničuchrina zakončil do odkryté klece. Rusové ovšem ani za rozhodnutého stavu nepřestali hrát. Devátý gól přidal přesně tečující Nikita Šalyškin, o chvíli později se po dorážce radoval Matvej Vasin a na 11:0 zvýšil po individuální akci Gordij Maslov.

A na obrázku hry se nic nezměnilo ani v závěrečné třetině. Po kombinaci spoluhráčů vstřelil dvanáctý gól Artjom Grušnikov a o chvíli později uklidil puk do prázdné branky Danila Karpov. V jednapadesáté minutě pak diváci viděli hned dvě přesné trefy. Z prostoru brankoviště se nejprve prosadil Stiven Sardarjan a následně se gólu dočkal také Vladimir Grudinin. Střelcem poslední, v pořadí již šestnácté branky, se stal Danila Karpov, který zavěsil puk pod horní tyč!

Pod výsledek souboje Rigy se Spartou se výrazně podepsal konec první třetiny. V čase 18:24 se střelou po ledě prosadil Marks Kanins a o necelou minutu později se do statistik zapsal také dorážející Martins Sulcs. Po návratu z kabin se navíc Lotyšům podařilo přidat třetí gól poté, co před brankou Pražanů zůstal nepokrytý Daniles Docenko-Svirido a zařídil svému týmu pohodlný náskok.

Sparta sice po velkém závaru snížila díky důrazu Josefa Broše, dotáhnout se ale nedokázala. Na začátku třetí části totiž inkasovala po brejku Martinse Sulcse a byť v padesáté minutě ještě Pražané snížili, když se z brankoviště prosadil Adam Pírs, na vyrovnání už to nestačilo.