Předvedli jsme výborný výkon a je škoda, že jsme prohráli, mrzí Šimona Hrubce

30.12.2015 · Monika Návratová, Dominik Jakubec
Na ledě prvního Liberce prohráli Oceláři s dvoubrankovým rozdílem 1:3. I podle slov Šimona Hrubce však předvedli výkon, za který se rozhodně nemusí stydět. Jak tento mladý gólman utkání s Tygry zhodnotil?

V posledním utkání tohoto roku narazili Oceláři na rozjetý Liberec, který suverénně okupuje první místo tabulky. „Jde vidět, že jsou uvolnění. Jsou v laufu a hrají dobře. My jsme ale každopádně předvedli výborný výkon. Bohužel jsme prohráli o jeden gól, respektive o dva,“ konstatuje mladý gólman.

Bílí Tygři se ujali vedení hned ve třetí minutě hry. Oceláři se však nevzdali a ještě v první třetině dokázal srovnat útočník Martin Adamský. Ve druhé třetině Třinec svého soupeře přestřílel v poměru 12:5, na góly však vedli domácí. „Ze začátku na nás trochu vlítli, ale druhou třetinu a řekl bych, že i polovinu té třetí, jsme je tlačili. Je škoda, že tam nepadl gól,“ uvědomuje si Hrubec.

Druhá branka Liberce padla z hole Radima Šimka krátce po skončení přesilovky Třince. Jak se k tomuto gólu vyjádřil Šimon Hrubec? „Všechno se dá chytit a všechno se dá pustit. Musím se podívat na videu, jak to tam přesně bylo. Prostě propálil vše, co mu stálo v cestě.“

V herně vyrovnaném utkání vznikaly potyčky, za které rozhodčí několikrát vylučovali. „My jsme hráli do těla a myslím si, že to bylo oboustranné. Bylo to skoro jako zápas v play-off, mělo to grády a divákům se to muselo líbit,“ uzavírá Šimon Hrubec.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice