Před přestávkou ještě jednou, do WERK ARENY dorazí Sparta!

29.10.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga si na chvíli vezme volno, příští týden je na programu finský Karjala Cup. V neděli ale Oceláře čeká ještě jedno utkání, ve třetím duelu na domácím ledě v řadě přivítají Spartu Praha. Duel startuje v nedělních 15:20, nenechte si jej ujít a přijďte Oceláře podpořit!

Sponzorem nedělního utkání se Spartou je společnost Mateja Třinec, s.r.o.

HC Sparta Praha

Úřadující vicemistr před sezónou ztratil několik svých útočných opor, což zatím potvrzují letošní výsledky klubu z hlavního města. Svěřenci trenéra Jiřího Kalouse svými výkony připomínají houpačku, Spartě se nedaří vytvořit nějakou delší sérii výher. Osm výher a osm proher (z toho tři za jeden bod) zatím Pražany řadí na pátou příčku tabulky.

Poslední utkání, které Sparta sehrála již úterý, družina kapitána Jaroslava Hlinky nezvládla, v repríze posledního finále doma podlehla Liberci 1:4. "My jsme ten zápas absolutně nezvládli, co se disciplíny týká. Liberec navíc sehrál výborně přesilové hry, při kterých jsme inkasovali. Co se týká hry v útočném pásmu, tak nám Liberec ukázal, jak se to má hrát, tedy chodit do předbrankového prostoru a střílet na branku. To je činnost, která nám nejde a na níž musíme hodně zapracovat, pokud budeme chtít být úspěšní. Celkově považuji tento zápas z mého pohledu za nevydařený,“ řekl Jiří Kalous po úterní bitvě.

Jednou z hlavních příčin nezdaru Sparty v duelu s Libercem je faul Štefana Ružičky, který holí sekl přes hlavu Lukáše Vantucha. Kromě trestu do konce utkání Ružička musel zaplatit pokutu, kterou dostal od klubu. Disciplinární komise navrch přidala stopku na sedm kol. Tým z hlavního města navíc Ružičkovi odmítl prodloužit dvouměsíční kontrakt.

Sparta tak do WERK ARENY dorazí s cílem zapomenout na poslední duel a zvítězit. „V Třinci to bude určitě nepříjemné. Třinec je kvalitní, je to jeden z nejlepších týmů. Bude to těžké utkání, ale musíme se na něj připravit. Budeme mít poradu, podíváme se na video a pojedeme do Třince vyhrát,“ řekl pro klubový web Petr Vrána.

Poslední zápas Sparty:
25. října: HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 56. Vrána (Mikuš) - 8. Šimek (Radivojevič), 23. Stránský (Vantuch, J. Vlach), 37. Bartovič (Ordoš, Svačina), 57. Jelínek (Lakatoš).

Sestava Sparty v posledním zápase: Pöpperle (41. Novotný) – Mikuš, Čajkovský, Gernát, Kalina, Nedomlel, Piskáček, Barinka – Ružička, Vrána, Uher – Klimek, Hlinka, Ihnačák – Kumstát, Pech, Forman – M. Procházka, Cingel, Kudrna.

Z kabiny Ocelářů

Ocelářům se poslední dva domácí duely příliš nepovedly. Po prohře v základní hrací době s Plzní hráči s drakem na hrudi podlehli také Litvínovu. V tomto případě Slezané brali jeden bod za prohru v prodloužení. Dva nevydařené zápasy připravily tým kapitána Zbyňka Irgla o vedoucí postavení v extraligové tabulce. Oceláři jsou momentálně druzí, na první Kometu ztrácejí dva body.

"Chyběla střelba, to nás provází po celou dobu. To také vytýkáme hráčům, kteří se pořád hledají do prázdné brány. Hra pak ztrácí účinnost, celý tlak přijde vniveč. Soupeř skóroval z první vážnější střely, nám se povedlo vyrovnat v přesilovce. Od druhé třetiny se útoky přelévaly z jedné strany na druhou, vznikaly infarktové situace pro trenéry na obou stranách. Prodloužení bylo zasloužené, my v něm udělali chybu a soupeř ji využil,“ hodnotil Vladimír Kýhos páteční klání.

Oceláři si budou moci svou reputaci napravit ve třetím domácím klání v řadě za sebou. V neděli do WERK ARENY zavítá pražská Sparta. „Bude to velký zápas. Sparta je velký klub, na duely proti ní se vždycky těším. Bude to rychlý a atraktivní hokej pro diváky. Musíme se více tlačit do brány a také více střílet. Pak se může stát, že do brány spadne nějaký špatně odražený puk nebo dorážka. Tohle nás může hodně zvednout,“ předpovídá Bohumil Jank.

Poslední zápas Ocelářů:
28. října: HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 2:3 pp. (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Špirko (Hrabal, Irgl), 48. Irgl – 5. Válek (J. Doležal, F. Pavlík), 50. Stříbrný (Lukeš).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Nosek, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Jank, L. Doudera – Petružálek (A), Marosz, Martin Růžička – Rákos, Kreps, Dravecký – Adamský (A), Polanský, Irgl (C) – Jašek, Špirko, Sýkora.

Poslední vzájemný zápas

Šlágrem čtvrtého kola byl duel Sparty s Oceláři. Pět tisíc diváků v O2 aréně z obou stran vidělo útočný hokej. Utkání nabídlo sedm branek, infarktové prodloužení o vítězi nerozhodlo, ke slovu se proto dostaly samostatné nájezdy. Trefy Irgla a Petružálka rozhodly o druhém bodu pro Oceláře.

16. září 2016: HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 3:4 sn. (1:1, 2:2, 0:0 – 0:0).
Branky a nahrávky: 18. Ihnačák (P. Vrána, Pech), 36. P. Vrána (Ihnačák, Pech), 39. Forman (Švrček) – 10. Petružálek (Kane, Linhart), 23. Rákos (Kreps, Dravecký), 25. Roth (Hrňa), rozh. nájezd Petružálek.

O zápase

Hrací den: 17. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 30. října 2016, 15:20
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec