Před play off je dobré získat vítěznou náladu, tvrdí Marian Adámek

06.03.2021 · Martin Stebel
V neděli od 17:20 absolvují třinečtí hokejisté závěrečné kolo základní části Tipsport extraligy na ledě Českých Budějovic. "Nechceme končit základní část další ztrátou, musíme konečně zabojovat a vyhrát," burcuje MARIAN ADÁMEK.

Páteční výsledek v Mladé Boleslavi znamená, že Oceláři ukončí základní část na druhé příčce: "Prohra v Boleslavi mrzela, určitě se tam dalo vyhrát. Měli jsme dobrý start, ale potom jsme nezachytili několik brejků soupeře a Boleslav byla rázem na koni."

Ještě v minulém týdnu přitom měli našlápnuto k zisku Prezidentské trofeje: "Je to velká škoda, z osobního hlediska musím říct, že mě ztráta Prezidentského poháru hodně mrzí. Byli jsme tak blízko. Bohužel se nám poslední tři zápasy nedařilo podle představ. Nezbývá nic jiného než pogratulovat Spartě, a zabojovat o ten ještě cennější pohár."

Třinecký odchovanec prožívá bodově velmi plodnou sezonu. Asistoval u dvou gólů v Boleslavi, celkově už je na bilanci 3+11: "Jsem rád, že se mi v individuálních statistikách daří. Snažím se pokaždé makat na maximum. Základem všeho je důvěra trenérů, toho si moc vážím. Nezměnil jsem nic zásadního oproti minulým sezonám. Mám radost, že svými body mohu týmu pomáhat."

V neděli Slezany čeká závěrečné vystoupení v základní části na jihu Čech: "Nemám rád to otřepané úsloví, že "v zápase o nic nejde". Vždy je o co hrát, vždy v tom je určitý náboj, nějaká prestiž. Nechceme končit základní část další ztrátou, musíme konečně zabojovat a vyhrát. Před play off je dobré získat vítěznou náladu."

Po utkání v Českých Budějovicích trenéři poskytnou Ocelářům čas na krátký relax. Vyřazovací fáze červenobílým startuje teprve v sobotu 20. března: "Teď jsme už čtyři dny na cestách, po nedělním utkání budeme mít pro změnu čtyři dny volna. Čtvrtfinále nám startuje teprve za třináct dnů. Dostaneme čas na drobný odpočinek, bude prostor pro rodinu. Po návratu na led to ale nebude žádná legrace, budeme mít převážně dvoufázové tréninky, abychom se správně naladili na play off."

Mnozí soudí, že kvůli absenci diváků se rozdíl mezi domácím a venkovním prostředím smazává. S tímto tvrzením ovšem "Majo" Adámek nesouhlasí: "Rozhodně je výhoda, že odstartujeme vyřazovací část doma. Teď během posledních dvou zápasů jsme mohli jasně vidět, že hrát venku je opravdu horší varianta. Troufám si tvrdit, že doma by šance na zisk Prezidentského poháru byla daleko větší. Tohle už ale nevyřešíme, musíme zabojovat a získat ten druhý pohár. To je náš hlavní cíl pro zbytek sezony."