Před domácím dvojzápasem venku, Oceláři hrají v Liberci

17.11.2022 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Po vítězství nad Spartou se Oceláři přesouvají na sever, od pátečních 18 hodin se hráči s drakem na prsou utkají s libereckými Bílými Tygry. Třinec bude chtít navázat na výsledky z posledních kol a získat další tři body.

Bílí Tygři Liberec

Severočeši před reprezentační přestávkou prolomili šňůru šesti prohraných zápasů v řadě, když postupně porazili Mladou Boleslav a v prodloužení rovněž Plzeň. Jinak ale Bílí Tygři podávají docela nevyrovnané výkony, největší bolístkou libereckého celku pak jsou pouze tři vyhrané zápasy za plný počet bodů.

Hned jedenáct zápasů Liberce nebylo rozhodnuto v šedesáti minutách, ve vyrovnaném středu extraligové tabulky to zatím týmu zpod Ještědu stačí na osmé místo. Produktivitě Bílých Tygrů zatím vévodí obránce Janis Balinskis, který posbíral čtrnáct bodů a se sedmi góly je i nejlepším střelcem týmu. Nejproduktivnější útočník Michal Birner pak na svém kontě má o jeden bod méně.

V reprezentační přestávce Liberec vytrejdoval s Hradcem Králové obránce Mislava Rosandiče za Richarda Nedomlela, urostlý bek je připraven naskočit již do pátečního utkání.

Poslední utkání Liberce

6. 11. 2022: HC Škoda Plzeň – Bílí Tygři Liberec 3:4 pp. (2:1, 0:2, 1:0 – 0:1)
Branky a nahrávky:
7. Rekonen (Kodýtek, Hrabík), 17. Blomstrand, 48. Holešinský (Schleiss, Kodýtek) – 5. Ordoš (A. Najman, Frolík), 35. Balinskis (Vlach), 37. Ordoš, 61. Filippi (Birner, Balinskis).
Sestava Liberce v posledním utkání: Kváča – Balinskis, Štibingr, Kolmann, Melancon, Derner, J. Dvořák, Aubrecht – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Vlach, A. Najman, Frolík – Ordoš, Jelínek (C), Flynn – Dlouhý, Šír, Rychlovský.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři se po reprezentační přestávce vrátili do extraligových bojů dříve než ostatní soupeři, v předehrávce sedmatřicátého kola Třinec podruhé v sezoně zdolal pražskou Spartu. Třemi body se Slezané v tabulce na tři body přiblížili třetí Olomouci, oproti Hanákům však úřadující mistři odehráli o jedno utkání méně.

“Hrajeme srdcem. Kluci v kabině jsou tady super, všichni hrajeme jeden za druhého. V týmu máme množství zkušených, výborných hokejistů, kteří ví, jak se v takových chvílích mají zachovat. Jsem rád, že to tak je a že tady s nimi můžu být,“ říkal útočník Samuel Buček po druhé repríze posledního finále.

Po nepříliš vydařeném vstupu do sezony se Třinec zvedl a z posledních třinácti duelů jen jednou nezískal ani bod. „Nechci předbíhat, jdeme zápas od zápasu. Na každý se připravujeme stejně, bavíme se o systému, o detailech. Nechci ale mluvit o starém dobrém Třinci. Prostě nám to teď lepí, vyhráváme zápasy, sbíráme body. To jediné je podstatné,“ dodal Marek Mazanec.

Poslední utkání Ocelářů

16. 11. 2022: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
15. Buček (Dravecký), 18. Martin Růžička (M. Daňo, A. Nestrašil) – 54. Forman (Jandus, Simon)
Sestava Ocelářů v posledním utkání: Mazanec – Marinčin, M. Doudera, J. Jeřábek, Čukste, M. Adámek, Jaroměřský – Martin Růžička, Marcinko, Voženílek – M. Daňo, L. Hudáček, A. Nestrašil – Hrehorčák, Miloš Roman, Chmielewski – Kurovský, Dravecký, Buček – Hrňa.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

V sedmém kole Liberec zavítal pod Javorový, Oceláři v tomto utkání získali první bod na domácím ledě v letošní sezoně. Utkání pět a půl minuty před koncem do prodloužení poslal Roman, o výhře Bílých Tygrů pak v šedesáté druhé minutě rozhodl Melancon.

2. 10. 2022: HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 3:4 pp. (1:1, 1:1, 1:1 – 0:1)
15. Daňo (Martin Růžička, J. Jeřábek), 21. Martin Růžička (Daňo, Nestrašil), 55. Miloš Roman (Martin Růžička, Nestrašil) – 18. J. Vlach (A. Najman), 36. Faško-Rudáš (Rosandić, Bulíř), 41. Michael Frolík (Balinskis, Filippi), 62. Melancon.

Umístění v tabulce 5. 8.
Bilance v TELH 17 zápasů, 8-1-4-4, skóre 51:38, 30 bodů 17 zápasů, 3-5-6-3, skóre 53:48, 25 bodů
Bilance venku/doma 6 zápasů, 3-1-2-0, skóre 20:14, 13 bodů 9 zápasů, 3-1-4-1, skóre 34:27, 15 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 6-1-2-1, skóre 35:18, 21 bodů 10 zápasů, 3-1-3-3, skóre 35:31, 14 bodů
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 2 výhry 2 výhry
Vzájemná bilance (v základní části) 81 zápasů, 35-3-2-10-31, skóre 235:223 (51% úsp.)
Vzájemná bilance (v základní části) – venku 40 zápasů, 15-1-1-4-19, skóre 105:111 (43% úsp.)
Lídr bodování Martin Růžička 20 (10+10) Uvis Balinskis 14 (7+7)
Nejlepší střelec Martin Růžička 10 Uvis Balinskis, Michael Frolík oba 7
Nejlepší nahrávač Andrej Nestrašil 17 Michal Birner 11
Nejproduktivnější obránce Jakub Jeřábek 11 (2+9) Uvis Balinskis 14 (7+7)
Nejtrestanější hráč Marko Daňo 16 Lukáš Derner 14
Nejlepší v +/- Martin Marinčin, Jakub Jeřábek oba +7 Michal Birner +5
Vítězné góly Martin Růžička 2 Uvis Balinskis, T.J. Melancon oba 2
Góly v přesilovce Martin Růžička 7 Uvis Balinskis, Michael Frolík oba 3
Body v přesilovce Martin Růžička 11 (7+4) Uvis Balinskis 6 (3+3)
Góly v oslabení Patrik Hrehorčák, Marko Daňo oba 1 Jakub Rychlovský, Jan Šír oba 1
Nejvíc gólů v nájezdech Marko Daňo 50 % (1/2), Andrej Nestrašil 33 % (1/3) Oscar Flynn 67 % (2/3), Michal Birner 50 % (2/4)
Brankář s nejlepší úspěšností v nájezdech Marek Mazanec 64 % (9/14) Petr Kváča 87 % (13/15)
Nejvíce střel na branku Marko Daňo 60 Tomáš Filippi 62
Nejvíce času na ledě Martin Marinčin 23:51 T.J. Melancon 21:57
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách / pořadí v lize 36,36 % / 20 / 1. 18,42 % / 14 / 7.
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení / pořadí v lize 77,59 % / 2 / 13. 80,60 % / 2 / 6.
Nejslušnější tým (počet trestných minut na tým) / pořadí v lize 134 / 2. 157 / 3.
Týmový Radegast Index / pořadí v lize 406 / 4. 310 / 12.