Povedená odveta, lebedil si Peterek

16.10.2009 · Martin Stebel
Publikum ve Werk aréně prožilo další přijemný večer. Oceláři po spolehlivém a disciplinovaném výkonu zdolali Mladou Boleslav přesvědčivě 5:1. Nemalý podíl na triumfu měl kapitán Jan Peterek. Jeho formace dvěma góly v úvodní třetině odskočila soupeři a tento náskok byl v konečném účtování rozhodující.

Honzo, po minulé porážce v Boleslavi jste jistě prahli po odvetě...

Je to tak. Říkali jsme si, že jim bude třeba vrátit prohru. Body z dnešního zápasu jsme potřebovali, abychom se udrželi v tabulce v horních patrech. Jsme rádi, že se to povedlo.

Pro další vývoj zápasu byla důležitá první třetina, kdy jste zásluhou vaší formace dali Boleslavi dvě branky...

Naše pětka tam má za úkol střílet branky a rozhodovat. To se dnes povedlo. Co k tomu víc říct? Prostě paráda.

Měl jste výrazný podíl na druhém gólu. Ta stahovačka byla velmi efektní...

Teď rychle si ani přesně nevybavuji jak ta šance vznikla. Jen vím, že mi tam beci soupeře skákali pod nohy, tak jsem reagoval na jejich pohyb a viděl v dobré pozici Květáka. Všichni povídali, že to byla hezká akce. Musím se podívat na záznam, abych se přesvědčil jak to přesně vypadalo.

V úvodu druhé třetiny se Boleslavi povedlo poměrně rychle snížit, ale odpověd v podobě třetího gólu přišla taky docela bleskově...

To byl možná rozhodující moment zápasu. Když snížili bylo cítit, že jsou na koni. Najednou byli aktivní, začali lépe bruslit, psychicky se zvedli. Bylo moc důležité, že jsme brzy odskočili na 3:1. Tam se lámal chleba a my to naštěstí zvládli na jedničku.

Přispěl k dnešní výhře i fakt, že Boleslavi se na venkovních kluzištích příliš nedaří? Pomohlo vám tohle vědomí?

To vůbec ne. Takhle jsme k zápasu nepřistupovali. Ale je fakt, že to bylo něčím pikantní kvůli faktu, že za ně hraje Richard Král. Ten má vždy velkou motivaci se předvést. Odehrál tady spoustu sezón, je v Třinci živou legendou. On si na nás věří, vždy mu to nějak výjde. V tomhle směru je Boleslav pro nás specifická.

Hned v neděli další zápas. Prestižní derby v Ostravě. Jaký bude recept na úspěch?

Pokračovat v dnešním trendu(směje se). Je to vždy vyhecované utkání. Pro mě tedy moc, když jsem tam nějaký čas působil. Doufám, že ten zápas zvládneme a udržíme se v tabulce někde nahoře. Pevně věřím v podporu naších fanoušků, kteří tam vždy vytvoří fajn kulisu.