Poslední zápas před pauzou, do Třince přijede Sparta!

11.12.2010 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Oceláře čeká poslední utkání před druhou reprezentační přestávkou sezóny. Ještě před ruským Chanel one cupem vyzve třinecká družina trápící se Spartu. Utkání začíná na ledě Werk arény v neděli v tradičním čase 17:00!
Sponzorem neděleního utkání se Spartou je společnost MDOK Šperka, s.r.o.

Souboje Třince se Spartou tradičně nabízejí pohlednou podívanou. Jinak by tomu nemělo být ani v neděli. Třinec hraje o klid a první místo během reprezentační přestávky, Sparta v boji o play-off nebere nic víc, než tři body. Kdo bude šťastnější?

HC Sparta Praha

Sparta zažívá jednu z nejhorších sezón v samotné historii klubu. Holešovický tým je až na dvanáctém místě a na play-off pozici ztrácí deset bodů, přičemž má odehráno o dva zápasy více než ostatní soupeři. Velká ztráta budí hrůzu. Sice je v tříbodovém systému extraligy stále teoretická možnost ztrátu dohnat, při pohledu na výkony rudého týmu už ale tolik optimismu nenajdeme. Můžeme zmínit třeba měsíc listopad. Sparta v deseti utkáních v jedenáctém měsíci roku jen dvakrát zvítězila.

A to už letos změnila i trenéry. Zatím však tabulkové zlepšení nepřišlo. Velká krize utápí tým stále níže. Už sice asi není nejhůře, výhry ve Varech, s Kladnem a s Plzní můžou znamenat pokrok, ale v minulém kole přišla další porážka, v derby zápase se Slavii. Tým okolo hvězdného útoku složeného z hráčů jako je Výborný, Ton nebo Kratěna už zkrátka musí zabrat. Nic jiného než tři body v Třinci nebere...

Poslední zápas Sparty Praha:

10. prosince: HC Slavia Praha – HC Sparta Praha 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. Doležal (Jelínek), 22. Doležal (Svoboda), 32. Tomica (Svoboda) - 43. Broš (Gulaši, Vykoukal), 59. Smoleňák (Ton).

Sestava Sparty Praha v posledním zápase: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O´Brien - Kůrka, D. Výborný, Kafka - Ton, Koreis, Hromas - Y. Treille, Broš, Luňák - Bartánus, Karpov, Smoleňák.

V prvním měření sil se ve Werk aréně občas i zajiskřilo. Vzhledem k tomu, že Sparta je na pro sebe značně neobvyklé pozici, dá se i zítra čekat maximálně agresivita a nasazení.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři zvládli těžké utkání s urputným Kladnem. Utrápená výhra ale může mít na psychickou pohodu daleko větší význam. A právě psychická pohoda může hrát hlavní roli v utkání se Spartou. Zatímco ta se trápí, Třinec se vyhřívá na čele soutěže. Lehký zápas to však určitě nebude.

"Sparta se výkonnostně zvedla a začala vyhrávat. I když je dole, má stále skvělý tým. My však musíme doma vyhrávat. Musíme ale zlepšit přímočarost do brány a přesilové hry. Musíme hrát agresivně, ne tak technický hokej jako s Kladnem, kdy jsme všechny akce chtěli dotáhnout až do konce. Musíme více střílet a tlačit se do brány," pověděl naší redakci trenér Břetislav Kopřiva.

"Teď se počítá každý bod. Hodně nás mrzí ztráta v Boleslavi. Takové body jsou velká škoda. Už se to na čele začíná zužovat. Začala druhá polovina, každý si to začíná počítat a body se budou získávat stále hůře. Sparta to ví taky, jinak se do deseti nedostane," dodal kouč, který bude v sestavě postrádat znovu jen Josefa Hrabala.

Poslední zápas Ocelářů:

10. prosince: HC Oceláři Třinec – HC Vagnerplast Kladno 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 27. Seman (Varaďa, Polák), 55. Lojek (Polanský) - 51. Eberle (Drtina, Knotek).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík - Richter, Hudec, Zíb, Lojek, Seman, Krajíček - Varaďa, Bonk, Polák - Orsava, Kohn, Růžička - Adamský, Peterek, Květoň - McGregor, Polanský, Hrňa.

Létající Peter! Oslaví zítra tímto svým svérázným způsobem Peter Hamerlík osmou domácí výhru z desíti zápasů?

Vzájemné zápasy

Šest bodů ze dvou zápasů letos vytěžili Oceláři ze zápasů se Spartou. V úvodním měření sil pod Javorovým Třinečtí sice po dvou třetinách prohrávali 1:3, čtyřbrankovou třetí třetinou však misky vah překlopili na svou stranu a mohli se radovat z výhry v poměru 5:3. V odvetě na holešovickém Výstavišti po čtyřiceti minutách vedli Oceláři o jediný gól, rozhodující krok ke třem bodů pak Slezané učinili v polovině třetí třetiny. Rozhodující gól zaznamenal v oslabení Adamský, Hamerlík v zápase vychytal jednu ze svých čtyř nul, když lapil 47 střel soupeře.

26. září: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 5:3 (1:1, 0:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 15. Polanský (Hrabal, Kohn), 43. Hrabal (Kohn, Růžička), 55. Polák (Adamský, Varaďa), 58. McGregor (Bonk, Varaďa), 60. Adamský - 2. Treille (Hlinka), 34. Hlinka (Ton, Treille), 39. Broš (Vykoukal, Ručinský).

2. listopadu: HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 31. Adamský (Peterek), 52. Polák (Peterek, Zíb), 53. Varaďa (Bonk, Lojek).

O zápase

Poslední otočení extraligového kolotoče je na programu v neděli 12. prosince, bude se jednat již o 31. hrací den. Oceláři zkříží hole s pražskou Spartou v klasických 17 hodin, což je obvyklý čas začátku extraligového zápasu v třinecké Werk aréně. Utkání můžete sledovat prostřednictvím videopřenosu na tv.hokej.cz nebo textového onlajn přenosu.

Statistické okénko – HC Sparta Praha

Umístění v tabulce: 12.
Bilance: 32 zápasů, 7-5-2-18, skóre 71:93, 33 bodů
Bilance venku: 17 zápasů, 1-1-1-14, skóre 28:55, 6 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 3 výhry (1 v prodl.) – 7 proher, skóre 23:34, 8 bodů
Aktuální série: 1 prohra
Lídr kanadského bodování: Petr Ton 18 (7+11)
Nejlepší střelec: Yorick Treille, Radek Smoleňák oba 10
Nejlepší nahrávač: Jiří Vykoukal 13
Nejproduktivnější obránce: Jiří Vykoukal 13 (0+13)
Nejtrestanější hráč: Sacha Treille 74
Nejlepší v +/-: Doug O’Brien 57
Brankáři: Tomáš Pöpperle, 30 zápasů – 12 výher, 18 proher, úsp. 91,46 %, prům. 2,67 g/z
Filip Novotný, 2 zápasy – 2 prohry, úsp. 86,67 %, prům. 4,03 g/z
Hrál v drese soupeře: nikdo.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 1.
Bilance: 30 zápasů, 15-3-7-5, skóre 99:74, 58 bodů
Bilance doma: 15 zápasů, 9-2-2-2, skóre 55:30, 33 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 4 výhry – 6 proher (5 v prodl.), skóre 34:23, 17 bodů
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Martin Růžička 28 (16+12)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 16
Nejlepší nahrávač: Václav Varaďa, Vojtěch Polák, Radek Bonk všichni 13
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Zíb 15 (5+10)
Nejtrestanější hráč: Lukáš Zíb 75
Nejlepší v +/-: Martin Adamský +12
Brankáři: Peter Hamerlík, 18 zápasů – 11 výher a 7 proher, úsp. 93,77 %, prům. 2,00 g/z
Tomáš Duba, 4 zápasy – 3 výhry a 1 prohra, úsp. 94,44 %, prům. 1,88 g/z
Martin Vojtek, 12 zápasů - 6 výher a 6 proher, úsp. 91,08 %, prům. 3,21 g/z
Hrál v drese soupeře: Stanislav Hudec, Martin Richter, Martin Vágner (mládež), Vojtěch Polák, Martin Růžička.

Koutek ocelářských zajímavostí

Nejproduktivnější hráč v přesilovkách: Václav Varaďa 9 (5+4)
Nejproduktivnější hráč v oslabení: Martin Růžička 2 (2+0)
Vítězné branky: Martin Adamský, Martin Růžička oba 3
Bilance trestných střílení – hráč v poli: Martin Růžička, David Květoň a Martin Adamský (1 gól z 1 trestného střílení) všichni 100 %
Bilance trestných střílení – brankář: dosud nenařízeno trestné střílení proti Třinci
Bilance nájezdů - hráč v poli: Vojtěch Polák (4 z 10) 40 %
Bilance nájezdů - brankář: Tomáš Duba (3 zásahy z 5 nájezdů) 60 %