Poslední duel před pauzou, Oceláři jedou do Karových Varů

12.12.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraligu čeká druhá reprezentační přestávka, ještě ale zbývá odehrát jedno kolo. Hráči s dráčkem na hrudi se vydali na nejdelší cestu, od nedělních 15:30 se představí na ledě karlovarské KV arény. Podaří se Slezanům oplatit Energii porážku z předchozího duelu?

Energetici neprožívají nikterak vydařenou sezónu. Vedení západočeského klubu sáhlo v říjnu ke změně na trenérském postu, kormidla se ujal Peter Oremus. Největší slabinou Oremusova výběru jsou především domácí zápasy. Karlovarští zatím na svém ledě zvítězili jen třikrát z třinácti případů, ani venkovní zápasy ale nejsou žádná sláva. Šest výher venku, devět celkem, na kontě 27 bodů a předposlední místo.

Západočeši dokázali v posledním kole zlomit sérii dvou proher a ovládnout západočeské derby. O karlovarské výhře rozhodla poslední pětiminutovka duelu, kdy se prosadili Rachůnek s Bartkem a zaskočili favorizovanou Plzeň. „Rozhodla i řada neproměněných šancí soupeře, kdy jsme měli, musím uznat, i dost štěstí. Pak jsme dali šťastnou branku na 2:1. Věřím tomu, že tato výhra venku naše mužstvo směrem dopředu psychicky podpoří,“ řekl asistent trenéra Karel Mlejnek po skaplu Plzně.

Karlovy Vary budou chtít navázat na páteční výhru i na vlastním ledě, kde, jak již bylo zmíněno, jsou nejhorší v celé extralize. „V domácích utkání jsme nejhorším týmem tabulky. Nebudu říkat, že jsme se těšili na zápas venku, ale už poněkolikáté věříme tomu, že toto vítězství nás posune před tím domácím zápasem,“ dodal Karel Mlejnek.

Poslední zápas Karlových Varů:
11. prosince: HC Škoda Plzeň – HC Energie Karl. Vary 1:3 (0:1, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 19. Indrák (Kracík, Kubalík) – 10. Bartek (Kůs, T. Rohan), 54. Rachůnek (Huna), 59. Bartek (Kůs).

Sestava Karlových Varů v posledním zápase: Závorka – Bičánek "C", Dvořák, Sičák "A", Redlihs, Gulaši, Benák, J. Tomeček – Rachůnek, Marosz, Huna – T. Rohan, Kůs, Bartek – Harkabus, Vachovec "A", Kohout – Gorčík, Osmík, Koblasa.

Rostislav Marosz před sezónou přestoupil z Olomouce do Karlových Varů, v letošní sezóně zatím plní roli ofenzivního tahouna svého týmu. Marosz na svém kontě má 21 bodů (7+14). FOTO: Jan Čech (www.hokejkv.cz).

Z kabiny Ocelářů

Oceláři vstoupili do druhé poloviny Tipsport extraligy s několika změnami v sestavě. Z týmu odešli Klepiš s Hrňou, z Mladé Boleslavi se vrátil Lukáš Žejdl. Hodinu před úvodním buly defenzivní řady posílil Tomáš Slovák, z Frýdku-Místku vypomáhali Luka a Káňou. Svěřenci trenérů Reného Muchy a Marka Malíka dokázali zvítězit v dramatickém duelu po nájezdech, dvěma body uhájili desátou příčku tabulky.

”Průběh utkání nebyl lehký, dalo by se říct, že z chvíli pohodového výsledku 2:0 během pár minut jsme opět ukázali, že stále máme problémy odehrát systémovou hru po celý zápas. V závěrečné třetině jsme za tou remízou šli a zasloužili si jí,“ komentoval René Mucha páteční duel. Ten v nájezdech rozhodl Vladimír Luka, pro něhož to byla první branka v české nejvyšší soutěži.

”První střela byla pod lapačku. Při druhé jsem myslel, že to gólman bude čekat, tak jsem to dal na ni, když je tak vysoký. Vyšlo to,“ hodnotil Luka nájezdy. Dvěma góly se na výhře podílel slovenský forward Tomáš Kopecký: „Byl bych rád, kdyby toto byl jeden z těch milníků, který nás posune dál. V sobotu se přesouváme do Karlových Varů a musíme se začít chystat na další zápas. Každý duel teď pro nás bude jako v play-off.“

Poslední zápas Třince:
11. prosince: HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov 4:3 sn. (1:0, 1:3, 1:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Kopecký (M. Doudera, Roth), 23. Kopecký (Irgl, Roth), 60. Plíhal (Dravecký, Kopecký), rozh. nájezd Luka – 24. Hřebejk (Rutta, Skinner), 26. Květoň (Růžička, Vondrka), 33. Vondrka (Červenka, Rutta).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Nosek, Galvas (A), Roth, M. Doudera, Hrabal, Slovák – Adamský, Plíhal, Rákos – Dravecký, Kopecký, Irgl – Žejdl, Polanský (C), Jašek – Matuš, Káňa, Luka.

Vladimír Dravecký, po polovině soutěže, stále vévodí klubové střelecké statistice. Slovenský forward na svém kontě má jedenáct branek a je jediným hráčem, který se dostal nad desetigólovou hranici. Rozšíří svou sbírku na ledě Karlových Varů? FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Poslední vzájemné měření sil nabídlo patnácté kolo, duel viděla třinecká WERK ARENA. Domácí ochozy zchladil hned v osmé minutě třinecký odchovanec Marosz. Oceláři vyrovnali v polovině zápasu zásluhou Rákose, ale vedení jim vydrželo pouhé tři minuty. Hosté pak přidali dva slepené góly z hokejek Gulašiho a Zadražila. Domácím se ještě podařilo deset minut před koncem snížit na nejtěsnější rozdíl díky Adamskému, ale Západočeši si již výsledek pohlídali.

30. října 2015: HC Oceláři Třinec – HC Energie Karl. Vary 2:3 (0:1, 1:2, 1:0).
Branky a nahrávky: 29. Rákos (Hrabal), 49. Adamský (Polanský) – 8. Marosz (Rachůnek), 32. Gulaši (Rachůnek, Marosz), 36. Zadražil (Harkabus, Dvořák).

Bilance doma: 13 zápasů, 3-0-0-10, skóre 30:45, 9 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 4 výhry – 6 proher (1 v prodl.), skóre 24:29, 13 bodů
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Rostislav Marosz 21 (7+14)
Nejlepší střelec: Rostislav Marosz, Radek Duda, Marcel Haščák všichni 7
Nejlepší nahrávač: Tomáš Rachůnek 16
Nejproduktivnější obránce: Radim Bičánek 9 (3+6)
Nejtrestanější hráč: Radek Duda 51
Nejlepší v +/-: Martin Osmík +4
Vítězné góly: Rudolf Huna 3
Góly v přesilovce: Tomáš Rachůnek, Martin Bartek, Radim Bičánek, Rudolf Huna všichni 2
Nejvíce střel na branku: Radek Duda 62
Nejvíce času na ledě – průměr: Radim Bičánek 20:50
Radegast Index: Radim Bičánek 93
Největší počet hitů: Michal Gulaši 45
Brankář: Tomáš Závorka, 25 zápasů – 9 výher, 16 proher, úsp. 91,06 %, prům. 2,90 g/z, 1 SO
Vladislav Habal, 6 zápasů – 6 proher, úsp. 81,82 %, prům. 4,89 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Rostislav Marosz, Rudolf Huna

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 10.
Bilance: 27 zápasů, 8-3-3-13, skóre 67:77, 33 bodů
Bilance venku: 13 zápasů, 3-1-1-8, skóre 32:48, 12 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 3 výhry (1 v prodl.) – 7 proher (3 v prodl.), skóre 21:33, 11 bodů
Lídr kanadského bodování: Jiří Polanský 20 (8+12)
Nejlepší střelec: Vladimír Dravecký 11
Nejlepší nahrávač: Jiří Polanský 12
Nejproduktivnější obránce: David Nosek 7 (3+4)
Největší počet hitů: Tomáš Linhart 41
Brankář: Peter Hamerlík, 16 zápasů – 6 výher, 10 proher, úsp. 89,94 %, prům. 2,46 g/z, 2 SO
Šimon Hrubec, 14 zápasů – 5 výher, 9 proher, úsp. 88,31 %, prům. 3,06 g/z, 0 SO
Juraj Šimboch, 2 zápasy – 2 prohry, úsp. 86,67 %, prům. 3,08 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Lukáš Galvas, David Nosek

Trestná střílení a nájezdy

Bilance trestných střílení – hráč v poli: Marek Růžička 0 % (0 vstřelených z 1)
Bilance trestných střílení – brankář: Peter Hamerlík, Šimon Hrubec oba 0 % (0 chycených z 1)
Bilance nájezdů - hráč v poli: Vladimír Luka 100 % (2 vstřelené ze 2)
Bilance nájezdů - brankář: Šimon Hrubec 80 % (8 chycených z 10)