Poslední čtvrtina začíná, Oceláři zavítají do Chomutova

25.01.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga se dostává do své závěrečné fáze, v úterý startuje poslední čtvrtina letošní základní části. Hráči s dráčkem na hrudi ji započnou na ledě chomutovských Pirátů. Duel v SD aréně startuje v úterních 17:30, prodlouží Slezané svou vítěznou sérii?

Piráti Chomutov

Svěřenci trenérů Vladimíra Růžičky, Břetislava Kopřivy a Jana Šťastného zatím po celou sezónu podávají velmi kolísavé výkony. Výhry se pravidelně střídají s porážkami, třetí čtvrtina se však Chomutovu vůbec nevyvedla. Mezi 27. až 39. kolem Piráti zvítězili jen čtyřikrát, celkem za třetí čtvrtinu získali patnáct bodů. I proto se Chomutovští drží na sedmé příčce, tedy první pozice pro předkolo.

V posledním kole se Severočechům povedlo přetlačit silnou Plzeň v poměru 4:3. „Pro nás trenéry i celé mužstvo to bylo psychicky těžké utkání. Po debaklu na Spartě jsme měli málo času na přípravu, chtěli jsme se omluvit fanouškům a přerušit sérii proher. Ceníme si, že jsme vybojovali tři důležité body. Pořád vidíme, že máme špatný pohyb a v osobních soubojích jsme stále druzí,“ hodnotil Jan Šťastný poslední duel.

Piráti tak jistě budou proti Ocelářům, ve druhé domácím zápase v řadě, chtít potvrdit poslední vítězství a opět bodovat. „Každý známe kvalitu Třince. Já si myslím, že ani jeden zápas není v extralize jednoduchý. Musíme jít do úterního zápasu bojovně, s nasazením jako proti Plzni a opět urvat tři body,“ řekl obránce Adam Jánošík pro chomutovský web.

Poslední zápas Chomutova:
24. ledna: Piráti Chomutov – HC Škoda Plzeň 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Červenka (Jánošík, Tomica), 19. Kämpf (Sklenář, Ölvecký), 27. Jánošík (Květoň), 41. Červenka (Vondrka) - 9. Hrňa (Lev), 29. Svoboda (TS), 44. Preisinger (Polívka).

Sestava Chomutova v posledním zápase: Kristan – Skinner, Rutta, Jánošík, Valach, Pereťagin, Dlapa, Mrázek, Blaha – Tomica, Červenka, D. Kaše – Vondrka, Dušek, Květoň – Sklenář, Růžička, Ölvecký – Hřebejk, Kämpf, Chlouba.

Roman Červenka od svého návratu do české extraligy potvrzuje své kvality a s náskokem dvanácti bodů vévodí tabulce produktivity. Červenka v šestatřiceti duelech zaznamenal 46 bodů (17+29). FOTO: Jan Pidrman (www.piratichomutov.cz).

Z kabiny Ocelářů

Hráči s dráčkem na hrudi dokázali v nedělním podvečeru přetlačit Olomouc a získat velmi cenné dva body. „Hlavně v první třetině jsme se dostali pod tlak. Bylo štěstí, že jsme nedostali branku. Ve druhé třetině jsme si už vytvořili nějaké šance. Závěr byl hlavně o bojovnosti a štěstí se nakonec obrátilo k nám,“ hodnotil René Mucha poslední klání.

Svěřenci trenérů Jiřího Dopity a Reného Muchy zapsali třetí výhru v řadě, v tabulce stále drží desátou pozici, devátá Kometa je ale daleko jen tři body. K šesté příčce, která zaručuje přímý postup do čtvrtfinále, Slezanům chybí bodů deset. „V naší situaci má teď každý bod cenu zlata. Jak už někdo z našeho týmu nedávno někde říkal, teď už hrajeme v podstatě play-off,“ ví Marek Růžička, střelec vítězné branky nedělního klání.

Tipsport extraliga začne v úterý ukrajovat svou poslední čtvrtinu, Oceláři ji začnou na ledě Chomutova, se kterým letos zatím pokaždé vyhráli. „Do konce základní částí zbývá po dnešku 13 kol, ve hře tedy zůstává 39 bodů. To je velké číslo a my musíme v dalších zápasech ukrojit co největší kousek,“ burcuje Růžička.

Poslední zápas Třince:
24. ledna: HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 1:2 prodl. (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Mikuš (Buc, Skrbek) – 40. Kopecký (Polanský, Galvas), 63. Růžička.

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Nosek, Galvas, Hrabal, Klesla (C), Slovák, Doudera L. – Irgl, Žejdl, Dravecký – Tybor, Kopecký, Jašek – Růžička, Plíhal, Svačina – Meidl, Polanský, Adamský – Rufer.

Tomáš Linhart patří v letošní sezóně mezi nejlepší třinecké beky, jako jediný z týmu naskočil do všech duelů. Daří se mu také v produktivitě, statistika 1+12 z něj dělá nejproduktivnějšího obránce Třince. FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Duel sedmadvacátého kola mezi Oceláři a Chomutovem se proměnil ve velmi napínavý souboj. Oceláři dvěma trefami z hole Tomáše Kopeckého šli do vedení, Chomutov však dokázal otočit vývoj na svou stranu. Vladimír Dravecký čtrnáct vteřin před koncem srovnal a poslal zápas do prodloužení. To nerozhodlo, Vladimír Luka v nájezdech zařídil výhru Ocelářů.

11. prosince 2015: HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov 4:3 sn. (1:0, 1:3, 1:0 – 0:0).
Branky a nahrávky: 4. Kopecký (M. Doudera, Roth), 23. Kopecký (Irgl, Roth), 60. Dravecký (Adamský, Kopecký), rozh. nájezd Luka – 24. Hřebejk (Rutta, Skinner), 26. Květoň (Růžička, Vondrka), 33. Vondrka (Červenka, Rutta).

Bilance doma: 19 zápasů, 12-3-2-2, skóre 58:40, 44 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 3 výhry – 7 proher (2 v prodl.), skóre 22:37, 11 bodů
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Roman Červenka 46 (17+29)
Nejlepší střelec: Roman Červenka 17
Nejlepší nahrávač: Roman Červenka 29
Nejproduktivnější obránce: Jan Rutta 17 (8+9)
Největší počet hitů: Marek Tomica 50
Brankář: Miroslav Kopřiva, 26 zápasů – 13 výher, 13 proher, úsp. 91,43 %, prům. 2,34 g/z, 3 SO
Jakub Čech, 4 zápasy – 1 výhra, 3 prohry, úsp. 93,00 %, prům. 2,44 g/z, 0 SO
Jan Strmeň, 15 zápasů – 5 výher, 10 proher, úsp. 89,64 %, prům. 2,71 g/z, 1 SO
Miroslav Hanuljak, 2 zápasy – 2 prohry, úsp. 88,68 %, prům. 3,56 g/z, 0 SO
Robert Kristan, 2 zápasy – 1 výhra, 1 prohra, úsp. 81,82 %, prům. 5,45 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Tomáš Harant, David Květoň, Tomáš Pospíšil

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 10.
Bilance: 39 zápasů, 13-5-3-18, skóre 101:100, 52 bodů
Bilance venku: 20 zápasů, 5-2-1-12, skóre 45:62, 20 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 6 výher (2 v prodl.) – 4 prohry, skóre 31:20, 16 bodů
Aktuální série: 3 výhry
Lídr kanadského bodování: Jiří Polanský 27 (10+17)
Nejlepší střelec: Vladimír Dravecký 15
Nejlepší nahrávač: Zbyněk Irgl, Jiří Polanský oba 17
Nejproduktivnější obránce: Tomáš Linhart 13 (1+12)
Největší počet hitů: Vladimír Dravecký 56
Brankář: Peter Hamerlík, 17 zápasů – 7 výher, 10 proher, úsp. 90,30 %, prům. 2,37 g/z, 2 SO
Šimon Hrubec, 25 zápasů – 11 výher, 14 proher, úsp. 90,76 %, prům. 2,47 g/z, 2 SO