Poprvé venku, Oceláři jedou do Karlových Varů

12.09.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Extraliga pokračuje druhým kolem, Oceláři se poprvé představí na venkovním ledě. Slezany čeká nejdelší cesta v rámci soutěže, v neděli je čeká duel v Karlových Varech. Hráči s dráčkem na hrudi budou chtít navázat na úvodní výhru a získat další tři body. Duel startuje v 15:30.

Energie Karlovy Vary

Západočeši zakončili loňskou základní část na dvanáctém místě, čekaly je proto ještě boje ve skupině play-out. Tu nakonec Energie zvládla a uhájila extraligovou příslušnost. Po sezóně z týmu Karlových Varů odešlo šest hráčů. Obránci Redlihs se Šmachem, útočníci Skuhravý, Hruška, Pšurný a Balán.

V kolonce příchodů najdeme pět jmen. Obránci Benák (z PCE), Gulaši (z Södertälje). Ofenzivní řady pak posílili Tomáš Rachůnek s Rostislavem Maroszem (oba z OLO) a Marcel Haščák (z Chabarovsku).

Svěřenci trenérů Karla Mlejnka, Tomáše Marišky a Pavla Kněžického v přípravě sehráli deset duelů s negativní bilancí sedmi proher a tří vítězství. Karlovým Varům se v přípravě povedlo porazit rivala z Plzně, úvodní kolo extraligy ale dopadlo úplně jinak. Plzeňští zvítězili 5:1.

“My jsme sem přijeli se záměrem bodovat, to se nám bohužel nepodařilo. Celé utkání ovlivnily ty první inkasované branky, jelikož určily ráz celého utkání a soupeř získal navrch. Svou zkušeností a svou dobrou hrou nás nepustil víceméně zpátky do hry. To vidím jako největší problém dnešního zápasu,“ hodnotil Tomáš Mariška úvodní kolo.

Poslední zápas Karlových Varů:
14. září: HC Škoda Plzeň – HC Energie Karlovy Vary 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Hossa, 12. Kratěna (Lev), 16. Bližňák (Kadlec, Lev), 30. Preisinger (Schleiss, Kadlec), 50. Lev – 17. Duda (Rachůnek, Marosz).

Sestava Karlových Varů v posledním zápase: Závorka – Sičák, Harant, Bičánek "A", Benák, Gulaši, Deyl, J. Tomeček – Vachovec, Haščák, Bartek – Rachůnek, Marosz, Duda "C" – Koblasa, Zadražil, Hruška "A" – Gorčík, Osmík, V. Tomeček.

Kapitánem Energie je i pro letošní sezónu Radek Duda. Šestatřicetiletý útočník vsítil zatím jedinou branku Západočechů, jeho tým ale v duelu s Plzní prohrál 5:1. FOTO: Kateřina Macečková (www.hokejkv.cz).

Z kabiny Ocelářů

Svěřencům trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi se, na rozdíl od nedělního soka, povedlo první kolo letošního ročníku. Oceláři se sice v duelu s Piráty nadřeli, nakonec si do tabulky zapsali tři body za výhru 3:0. Čistým kontem se prezentoval Peter Hamerlík, vítěznou trefu měl na svědomí Aron Chmielewski.

“Chomutov hrál výborně v obraně, de facto jsme bušili do zavřených vrat. Byl to nesmírně urputný zápas. Po vstřelené brance jsme tušili, že se soupeř začne tlačit do naší obrany. To se potvrdilo, v klíčových chvílích nás podržel Peter Harmerlík, který předvedl několik skvělých zákroků,“ řekl Jiří Kalous po pátečním duelu.

“Bylo to velmi těžké utkání proti nováčkovi soutěže, Chomutov byl totiž určitě velmi silně motivován novým trenérem. Hráli sice proti nejlepšímu klubu v Česku, ale ukázali charakter,“ chválil Aron Chmielewski prvního soka.

Polský forward také neopomněl pochválit gólmana Hamerlíka: „Velkou zásluhu na vítězství má Peter Hamerlík, v několika momentech nás podržel. V neděli ale máme další zápas, bylo by dobré zopakovat dnešní výkon a získat body,“ dodal třinecký útočník.

Poslední zápas Třince:
11. září: HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 39. Chmielewski (Plíhal, Jašek), 60. Orsava, 60. Dravecký (Polanský).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík – L. Doudera, Klesla (C), Hrabal, M. Doudera, Foltýn, Linhart, Adámek – Orsava, Kreps, Hrňa – Dravecký, Polanský (A), Klepiš – Rákos, Matuš, Irgl – Jašek, Plíhal, Chmielewski – Cienciala.

Peter Hamerlík si hned v prvním startu v nové sezóně připsal čisté konto. Chomutovští na něj vyslali dvacet střel, ani jedna nezapadla za záda slovenského brankáře. FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Poslední vzájemné střetnutí se datuje do února letošního roku. Oceláři v rámci čtyřicátého sedmého kola zavítali na led Energie, duel se jim ale nevyvedl. Slezané sice po dvou třetinách drželi jednobrankové vedení, Západočeši však dokázali v závěrečné periodě třemi brankami otočit skóre na svou stranu. Branky Ocelářů vsítili Štefan Ružička, Josef Hrabal a Vladimír Dravecký..

15. února 2015: HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 5:3 (1:1, 1:2, 3:0).
Branky a nahrávky: 19. Bartek (Balán, Deyl), 30. Bartek (Duda), 42. V. Tomeček (R. Hruška, J. Tomeček), 58. Duda (Balán), 60. Duda (Balán) – 2. Š. Ružička (Plíhal, Nosek), 25. Hrabal (Hrňa), 31. Dravecký (M. Růžička).

O zápase

Hrací den:2. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 13. září 2015, 15:30
Místo utkání: KV aréna, Karlovy Vary