Podruhé v Hradci, přidáme druhý bod?

30.03.2018 · Daniel Ježek
Úvodní bitva úspěšná, válka pokračuje dál! Oceláři v prvním zápase naplno ukázali dračí sílu, od pátečních 16:20 budou v hradecké ČPP aréně bojovat o druhé semifinálové vítězství. Duel živě vysílá ČT Sport.

Semifinále odstartovalo úvodní bitvou na východě Čech, Oceláři se po sérii s Pardubicemi přesunuli do nedalekého Hradce Králové, duel v ČPP aréně byl naprosto odlišný, než předchozí bitvy v městě perníku. Hráči s drakem na hrudi naplno ukázali svou dračí sílu a dokráčeli si k zaslouženému vítězství 4:1.

Skvostnou formu ze závěrečného čtvrtfinálového duelu, ve kterém připravil sedm branek, potvrdil útočník David Cienciala. Server ESPN ho označil za nejlepšího hráče světa minulého týdne, třinecký rodák nebyl v prvním zápase semifinále daleko od hattricku. S jedenácti kanadskými body (4+7) se Cienciala dostal do čela kanadského bodování play off.

Úvodní povedená bitva již však je minulostí a Oceláře dnes čeká druhý duel na hradeckém ledě. Svěřenci trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny budou chtít zopakovat výkon z prvního měření sil a zapsat druhý bod. Duel startuje v 16:20, přímým přenosem jej vysílá ČT Sport.

Znovu jsme hráli skvěle, těší Davida Ciencialu

První krok byl úspěšný. Byl to skvělý týmový výkon, že?
Možná se budu opakovat, opravdu jsme ale tahali za jeden provaz. Utkání jsme odehráli neskutečně, druhý zápas ale bude určitě jiný. Bude to další velká bitva. Za první venkovní výhru jsme rádi, nesmíme ale usnout na vavřínech, neustále musíme být pokorní a jít dál.

Hraje Hradec jinak, než Pardubice? Vypadalo to, že po vás tak nešli.
Hru Hradce bych moc komentovat nechtěl. Já jsem rád, že jsme do začátku semifinále přenesli výkon z posledního domácího duelu s Pardubicemi. Hráli jsme znovu skvěle.

Jak vnímáš humbuk, který kolem tebe probíhá po těch sedmi asistencích? V ESPN tě vybrali jako nejlepšího hokejistu planety uplynulého týdne.
Popravdě já pořád nijak nevnímám, že se mi takový výkon povedl. Pořád to beru tak, že do toho jdeme zápas od zápasu a chceme hrát co nejlepší hokej. Něco se ke mně dostalo, nevím ale, co k tomu říct. Je to každopádně pěkné.

Dnes dva góly, hattrick nebyl daleko. Co chybělo? U první trefy jsi opět hledal spoluhráče?
Linhy mi to výborně nahrál, já měl před sebou prázdnou branku. Bohužel jsem to totálně zazdil. U prvního gólu jsem chtěl puk dát na Sváču, nějak se to odrazilo od nohy soupeře přímo do branky.

Jak hodnotíš spolupráci s bratry Kovařčíkovými?
S bráchama hrajeme spolu strašně dlouho. Hráli jsme spolu už v mládeži, pak ve Frýdku, skvěle se doplňujeme a ta chemie funguje. Pořád musíme hrát to, co hrajeme a neustále přidávat.

Úvodní zápas série

29. března 2018: Mountfield HK - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 46. R. Pavlík (Graňák, Zigo) – 2. Cienciala (Krajíček, Polanský), 34. Polanský (Svačina, Matyáš), 38. Cienciala (O. Kovařčík, Krajíček), 60. Doudera.

O zápase

Hrací den: 2. semifinále Generali play-off