Poděkování fanouškům

28.03.2019 · Klub
Třinečtí Oceláři se už pomalu připravují na start semifinále play off Generali Tipsport extraligy ledního hokeje, která odstartuje ve WERK ARENĚ dvěma zápasy 3. a 4. dubna. Ovšem ještě před tím, než se svěřenci Václava Varadi zapojí do série, která posune vítěze do bojů o mistrovský titul, nabízíme ještě jedno ohlédnutí za čtvrtfinálovým kláním proti Vítkovicím.

Když se Oceláři střetnou v play off se svým největším moravskoslezským rivalem, dopadá to z pohledu výsledku vždy stejně. Z postupu se nakonec raduje Třinec. Oba kluby se v nejvyšší soutěži potkaly ve vyřazovacích bojích teprve počtvrté za takřka čtvrtstoletí, kdy oba týmy potkávají v extralize, a také tentokrát nebyla unikátní výsledková tradice porušena. Naopak. Svěřenci Václava Varadi prolétli do semifinále dokonce bez ztráty kytičky. Vyhrát nějakou sérii 4:0 na zápasy se jim povedlo vůbec poprvé v klubové historii.

„Máme z toho pochopitelně obrovskou radost. Porazit Vítkovice, a zvlášť v play off, se vždycky počítá,“ říká výkonný ředitel Ocelářů Marek Chmiel.

Marek Chmiel zažil v třineckých službách hodně bitev o hokejového krále Moravskoslezského kraje, jedna věc ho však v nedávno skončené sérii přesto mimořádně zaujala: „Mile mě překvapilo, v jak korektním duchu se celá série nesla. A to nejen na ledě, ale i na tribunách. Mezi oběma kluby je velká rivalita, ale tentokrát jsme nemuseli řešit ani jeden vážný incident s fanoušky, za což bych chtěl oběma táborům příznivců opravdu poděkovat. Je to potěšující zjištění, když si uvědomíte, jaká kvanta lidí prošla branami obou stadionů.“

Čtyři čtvrtfinálová derby navštívilo podle oficiálních údajů 29 672 diváků. Ve všech zápasech série, s výjimkou toho posledního v Ostravě, mohli pořadatelé zahlásit spokojeně: „Vyprodáno.“

HC Motor České Budějovice