Po třech týdnech opět doma! Do WERK ARENY dorazí Kometa!

22.11.2014 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Nedělní podvečer nabídne již třiadvacáté kolo Tipsport extraligy. Třinečtí Oceláři se po čtyřech venkovních zápasech v řadě vracejí mezi své mantinely, od 18:20 budou ve WERK ARENĚ hostit brněnskou Kometu. Nenechte si tento duel ujít!

Sponzorem nedělního utkání s Brnem je společnost Armagas, s.r.o.

Po třítýdenní pauze opět na hokej! Oceláři se po sérii čtyř venkovních klání v řadě vracejí na vlastní led, od nedělních 18:20 jim soupeřem bude Kometa Brno. Utkání prvního se čtvrtým přímým přenosem vysílá kanál ČT Sport. Třinečtí v tomto duelu nastoupí v růžových dresech, které budou symbolizovat podporu třineckého klubu v boji proti rakovině prostaty. Kdo navíc přijde s knírem, ať už svým, nalepeným či namalovaným, obdrží poukázku na pivo Radegast. Proto neváhejte a přijďte Oceláře podpořit!

HC Kometa Brno

Kometě se úvodní část extraligy vůbec nepovedla. Tým trenéra Vladimíra Kýhose se dlouhou dobu pohyboval u spodních pater tabulky. Posledních deset kol ale přineslo oživení brněnského celku a cestu k horním příčkám. Kometa bodovala v posledních deseti zápasech, na svém kontě má 38 bodů a okupuje čtvrtou pozici. Naposledy Brno zvítězilo nad Karlovými Vary.

"Věděli jsme, že Karlovy Vary hrají hodně do obrany. Chodili jsme málo do brány, tvořili jsme si šance, ale gólman dobře viděl a všechno chytal. Rozhodující třetině jsme potrestali chybu a dotáhli zápas do vítězného konce. Těžko se proti dnešnímu soupeři prosazuje," komentoval páteční duel asistent trenéra Karel Beran.

Potvrdit svou úspěšnou bilanci budou Jihomoravané chtít i v nedělním duelu na třineckém ledě. "Důležitý je ale doopravdy každý bod, je jedno, jestli je to v nějaké šňůře nebo ne. Tady jde hlavně o ty body. My se potřebujeme dostat na místa, která nám zajistí přímý postup do play-off. To je náš cíl," řekl pro klubový web obránce Komety Jan Hanzlík.

Poslední zápas Komety:
21. listopadu: HC Kometa Brno – HC Energie Karlovy Vary 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Kuboš (Honejsek, Káňa), 56. V. Němec (Hanzlík, Hruška) – 20. Bičánek (Hruška D., Sičák).

Sestava Komety v posledním zápase: Čiliak – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Hájek – J. Hruška, V. Němec, Ton – J. Káňa, Čermák (C), Honejsek – Burian, Koreis, T. Vondráček – Dočekal, Ostřížek, Mrázek.

Kometa se v letošní sezóně může spolehnout na služby kanonýra Petra Tona. Jednačtyřicetiletý útočník opět patří k nejproduktivnějším hráčům celé soutěže, po dvaceti dvou zápasech na svém kontě má čtrnáct branek a devět asistencí. FOTO: Michal Eger (www.hc-kometa.cz)

Z kabiny Ocelářů

Oceláři čtvrteční předehrávkou v Hradci Králové zakončili čtyřzápasovou sérii venkovních duelů. Hráči s dráčkem na hrudi, po klopýtnutí v Plzni, vyhráli tři duely, z venkovních štací tak přivezli devět bodů. Ty Ocelářům zajistily návrat do čela extraligového pelotonu, na druhý Litvínov mají náskok dvou bodů.

Naposledy Slezané zavítali na led hradeckého Mountfieldu, pod Bílou věží se zrodila výhra hostujícího celku v poměru 5:1. "Jsme ohromně rádi za tři body. Do zápasu jsme vstoupili výborně, v první třetině jsme měli dobrý pohyb, byli jsme lepším týmem. Ve druhé třetině se to lámalo. Ubránili jsme oslabení a pak jsme v naší přesilovce skórovali odraženým pukem od brusle. Před třetí třetinou jsme hráče varovali, že to Hradec umí otočit, ale gól v prvním střídání to zlomil," řekl po zápase Václav Varaďa.

Svěřencům trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi se v posledních zápasech velmi daří v početních výhodách. Ve čtyřech venkovních duelech dostali Slezané příležitost 15 početních výhod, trefili se hned osmkrát. "Jsem rád, že se mi podařilo skórovat, ale hlavně jsem rád, že se nám povedla spolupráce v přesilovce a padly nám tam nějaké góly. Hrajeme to jednoduše a myslím, že to je důležité pro celý tým," sdělil útočník Jiří Polanský.

Poslední zápas Ocelářů:
20. listopadu: Mountfield HK – HC Oceláři Třinec 1:5 (0:1, 1:1, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Nedvídek (Frühauf) – 11. Kreps (Orsava), 18. Foltýn (D. Nosek), 38. Trončinský (Polanský), 39. Polanský (D. Nosek, Dravecký), 41. Orsava (Žejdl, Kreps).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Trončinský, Linhart, D. Nosek, L. Doudera, Matyáš, M. Doudera, Foltýn – Hrňa, Kreps, Orsava – Dravecký, Polanský, Adamský – Rákos, Růžička, Rufer – Jašek, Kindl, Matuš – Žejdl.

Kamil Kreps prvním gólem v zápase v Hradci Králové navýšil svůj počet kanadských bodů na hodnotu patnáct. Kreps navíc v posledních třech zápasech pokaždé zaznamenal alespoň bod a pomohl Ocelářům ke třem bodům. Bude se třinecký forward radovat i zítra?

Poslední vzájemný zápas

První souboj těchto soupeřů v letošní sezóně vidělo brněnské Rondo. Oceláři si v průběhu prvních dvou třetin vybudovali brankami Zbyňka Irgla a Martina Adamského dvoubrankový náskok. Kometě se sice v posledním dějství povedlo gólem Tona korigovat na rozdíl jediné branky, Oceláři další komplikace už ale nepřipustili a zvítězili v poměru 2:1.

10. října: HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 45. Ton (Němec, Hruška) – 7. Irgl (Roth, Plíhal), 39. Adamský (Orsava).

O zápase

Hrací den: 23. kolo základní části Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 23. listopadu 2014, 18:20
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec