Po takovém utkání je bod málo, ví Vladimír Roth

02.11.2014 · Martin Stebel
První listopadový duel ve WERK ARENĚ nabídl pěti tisícovkám diváků urputnou hokejovou bitvu, která znovu připomněla starou pravdu, že hokej nemá logiku. Oceláři zasypali libereckého gólmana Lašáka 55 střelami, sami museli čelit pouze osmnácti pokusům, přesto získali jediný bod. Dvě asistence domácích zaznamenal obránce Vladimír Roth.

O své brankové šanci v poslední minutě

Neměl jsem už moc sil, zkoušel jsem projít přes obránce, vystřelit mu to mezi nohama. Gólmanovi to spadlo kousek od nohy, ani pořádně nevěděl, kde má puk. Potom přišlo hákování zezadu. Už jsem nestačil puk zamést do branky. Kdyby nepřišel ten faul, asi bych to trefil.

O skvělém výkonu gólmana Lašáka

Lašák byl pro nás velkou překážkou, věděli jsme, že to je výborný gólman, pečlivě jsme se na něj připravovali, ale bohužel dnes jsme ho z množství střel skoro nedokázali překonat. Má jednoznačně hlavní podíl, že Liberec tady bral dva body.

O herním projevu soupeřů

Liberec celkově hrál velmi dobře, tušili jsme, že budeme muset tlačit do plných. Chtěli jsme hrát jednoduchý hokej, vše pálit do branky. Někdy jsou bohužel zápasy, kdy sice neustále tlačíte, ale bohužel tam skoro nic nepadá.

O ambicích týmu před duelem s Libercem

Měli jsme jediný cíl, urvat před repre pauzou tři body, abychom měli před dalšími zápasy více klidu. Pokud by se to podařilo, měli bychom něco nahráno, je velká škoda, že se to nepovedlo. Po takovém zápase je jeden bod opravdu málo. Po přestávce musíme zabrat, takové zbytečné ztráty by se určitě neměly opakovat!