Po pauze opět na hokej! Ve středu dorazí Pardubice!

10.11.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Devítidenní extraligová přestávka je u konce, ve středu již opět budou dunět extraligové mantinely. Oceláře čeká sedmnácté kolo, ve kterém ve WERK ARENĚ přivítají Dynamo Pardubice. Utkání startuje v 17:20, živě jej vysílá ČT Sport. Nenechte si tento duel ujít a přijďte Oceláře podpořit!

Sponzorem středečního utkání s Pardubicemi je společnost Primetals Technologies, s.r.o.

Pardubicím se úvod sezóny zatím nedaří dle představ. Východočeši v úvodních devíti zápasech prohráli hned šestkrát, vedení Dynama se proto rozhodlo pro změnu na trenérském postu, i vedení klubu. Na pozici generálního manažera skončil Ondřej Šebek, jeho místo převzal Pavel Rohlík. Trenérské duo Miloš Říha ml., Václav Baďouček pak nahradila dvojice Richard Král a Marek Zadina.

Dynamo pod jejich vedením sehrálo šest kol, zlepšení přišlo ale až v posledním týdnu před reprezentační přestávkou. Východočeši prohráli čtyři zápasy, zvítězil se jim povedlo jen nad Mladou Boleslaví a Chomutovem. Pardubičtí v patnácti kolech získali stejný počet bodů, v tabulce jim patří dvanáctá pozice, sedm bodů za Oceláři.

“Byl to velmi těžký a vyrovnaný zápas. Šance byly na obou stranách, kdokoliv mohl zlomit duel ve svůj prospěch. Kdyby nám Chomutov dal dva góly z jejich šancí, hrálo by se nám velmi těžce. Branky jsme ale naštěstí dali my a vyhráli,“ řekl útočník Jakub Svoboda pro klubový web. Dynamo do Třince dorazí s téměř kompletní sestavou, mimo hru je pouze Jan Kolář.

Poslední zápas Pardubic:
1. listopadu: HC Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Rolinek (Havlík), 30. Svoboda (Štajnoch, Marcinko), 36. Marcinko (Tybor), 44. Sýkora (Rolinek, Maxwell) – 27. Dušek (TS).

Sestava Pardubic v posledním zápase: Maxwell – Havlík, Štajnoch, Čáslava, Nedbal, Ščotka, Bokroš – Tybor, Marcinko, Svoboda – Sýkora, Nahodil, Rolinek – Moučka, Redenbach, Starý – Poulíček, Kaut, Tomášek.

Tomáš Rolinek se před letošní sezónou vrátil do Pardubic, zatím se mu ale bodově příliš nedaří. Rolinek v patnácti zápasech posbíral jen šest bodů (2+4) FOTO: Jan Jedlička (www.hcdynamo.cz).

Z kabiny Ocelářů

Ani Slezané neprožívají takový začátek ročníku, jak by si všichni představovali. Hráči s dráčkem na hrudi mají vyrovnanou bilanci osmi výher (dvě z toho za dva body) a osmi proher. Získaných dvaadvacet bodů po šestnácti zápasech znamená deváté místo tabulky, dva body za osmou Kometou.

Svěřenci trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi dokázali v posledním duelu před reprezentační pauzou uspět na ledě Zlína, odkud si domů přivezli výhru 3:0. „Měli jsme hned od začátku až do konce skvělý pohyb. Hráči podali koncentrovaný výkon ve všech okamžicích utkání. Byli jsme silní v defenzivě i ofenzivě. Myslím si, že utkání jsme zvládli skvěle,“ hodnotil Václav Varaďa poslední zápas.

Oceláře ve středu čeká konfrontace s pardubickým Dynamem, pro třinecké trenéry je doubrou zprávou vyprazdňující se marodka. Připraveni naskočit do extraligového kolotoče opět jsou obránce Vladimír Roth a útočník Vladimír Svačina. Lukáš Galvas začal s individuálním tréninkem, mimo hru zůstává Kamil Kreps.

Poslední zápas Třince:
1. listopadu: PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Rufer (M.Růžička, Nosek), 30. Irgl (Kopecký, Klepiš), 44. Kopecký (Klepiš, Nosek).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík – Klesla, Roth, Linhart, Nosek, M. Doudera, Hrabal – Kopecký, Klepiš, Irgl – Adamský, Polanský, Dravecký – Rufer, Plíhal, Rákos – Meidl, Růžička, Franek.

Vladimír Svačina po letním zranění odehrál za Oceláře šest zápasů, ve kterých vsítil tři branky a další dvě připravil. Pak jej ze hry vyřadilo další zranění, nyní je již tento šikovný útočník připraven opět zasáhnout do hry! FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Dvacátý zářijový den letošního roku nabídl zatím poslední měření sil mezi Oceláři a Pardubicemi. Utkání hrané v pardubické Tipsport aréně dopadlo lépe pro domácí Dynamo, které zvítězilo 4:1. Východočeši v polovině duelu vedli již o tři branky, výsledek opticky korigoval Kamil Kreps. Trefa Havlíka z poslední třetiny ale definitivně rozhodla o osudu zápasu.

20. září 2015: HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 4:1 (1:0, 2:1, 1:0).
Branky a nahrávky: 10. Čáslava, 29. Sýkora (Rolinek, Tomášek), 33. Gregorc (Čáslava, Marcinko), 51. Havlík - 35. Kreps.

O zápase

Hrací den: 17. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: středa, 11. listopadu 2015, 17:20
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec