Po dvou týdnech znovu venku: Berani vyzvou Oceláře!

30.09.2017 · Martin Stebel, Michal Samiec
První říjnová neděle bude ve znamení už devátého kola Tipsport extraligy. Třinečtí Oceláři se tentokrát představí na zimním stadionu Luďka Čajky, kde sídlí klub, který od letošní sezony nese zbrusu nový oficiální název - Aukro Berani Zlín. Konfrontace v Baťově městě startuje v 17:00 hodin.

Aukro Berani Zlín

Tradiční extraligový účastník čelil mezi loňským a letošním ročníkem poměrně prekérní ekonomické situaci. Na poslední chvíli se však podařilo klub alespoň částečně finančně stabilizovat a udržet tak některé klíčové opory. Funkci generálního manažera akceptoval bývalý televizní spolukomentátor a expert Martin Hosták, který si na nedostatek práce v novém působišti rozhodně nemohl stěžovat.

Berani aktuálně prožívají velmi pozitivní období. Série tří těsných výher znamenala posun blíž ke středu extraligové tabulky. Základním stavebním kamenem kvalitních výsledků je vynikající forma brankáře Libora Kašíka, jenž naposledy v domácím prostředí vychytal i nebezpečné střelce hradeckého Mountfieldu.

"Nepřeceňoval bych to zatím. Pár zápasů se nám povedlo, s Litvínovem jsme měli štěstí, když jsme dali gól 38 vteřin před koncem. To vám v hlavě hodně pomůže, když vidíte, že dřina, padání do střel a obětavost se vyplácí. To jediné nás může dostat dál. Asi máme štěstí, těžko říct. Kluci se dostávají do toho, co máme hrát. Doufám, že budeme všichni plnit dál to, co máme nastavené a to nás bude posouvat," prohlásil zlínský hrdina po pátečním cenném skalpu Východočechů.

Hokejisté Zlína odehrají nedělní utkání ve světlé (žluté variantě) dresů. Vedení zlínského klubu vychází vstříc přání fanoušků a dojednalo změnu barvy dresů s vedením Ocelářů. Hosté proto tentokrát nastoupí v červené barvě. "Fandové zlínského hokeje se na nás obrací s prosbou, abychom odehráli některý z domácích zápasů v letošní sezoně ve světlé variantě. Žlutá barva dresů nám v nejednom případě přinesla cenné výhry a štěstí, proto jsme zvolili tuto změnu. Vážíme si našich fanoušků a jsme rádi, že i soupeř souhlasil s touto změnou," sdělil Jiří Šolc, sportovní manažer Aukro Berani Zlín.

Poslední zápas Zlína

29. září 2017: Aukro Berani Zlín - Mountfield HK 2:1 sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0).
Branky a nahrávky: 22. Matějíček (Honejsek, Freibergs), rozhodující nájezd Roberts Bukarts - 21. Červený (Vopelka, Koukal).
Sestava Zlína v posledním zápase: Kašík - Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Padrnos, Valenta, O. Horák - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Okál, Popelka, O. Veselý - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš - Rihards Bukarts, Fryšara, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Z kabiny Ocelářů

Po třech domácích zápasech, ve kterých se povedlo urvat solidních sedm bodů, Oceláři konečně vycestují na led rivala. Aktuální program červenobílých je poměrně nahuštěný, hned v pondělí dopoledne totiž třinečtí odlétají do Švédska, kde v rámci Ligy mistrů změří v úterý síly s Jönköpingem. Nyní je však veškerá pozornost upřena na souboj proti nepříjemným a kousavým Beranům.

Páteční duel s Olomoucí zcela jasně naznačil, že defenzivně laděný protivník s dobrou organizaci hry, může Ocelářům dělat problémy. Zlínští vyznávají podobný herní styl, je tedy velmi pravděpodobné, že svěřence trenérského dua Varaďa-Zadina čeká velice náročná šichta.

"Věděli jsme, jak Olomouc hraje, ty zápasy jsou vždy urputné. Vyloženě nám to nešlo, takové zápasy občas jsou. Chtěli jsme to zlomit, v jednu chvíli to již vypadalo, že je meleme, ale nepadlo to tam. Nechci říct, že jsme byli v křeči, ale chyběla nám lehkost," prohlásil obránce Vladimír Roth, který byl v pátek autorem dvou gólů.

Oceláři i v neděli mohou spoléhat na hlasitou podporu svých fanoušků. Na legendární zimní stadion Luďka Čajky se totiž chystá výprava dvou autobusů.

Poslední zápas Ocelářů

29. září 2017: HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 3:4sn (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Roth (Dravecký, Svačina), 13. Roth (Linhart, Cienciala), 48. Martin Růžička (Marcinko, Roth) – 12. Eberle (J. Galvas, Laš), 24. Sundher (L. Galvas, J. Galvas), 47. Laš (Vyrůbalík, J. Knotek), rozhodující sam. nájezd Sundher.
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Adámek, Krajíček, Roth, Linhart, D. Musil, M. Doudera – Martin Růžička, Marcinko, Rákos – Irgl, Polanský, Adamský – Dravecký, Marosz, Svačina – Hrňa, Cienciala, O. Kovařčík.

Poslední vzájemný zápas

Oceláři v osmačtyřicátém kole na svém ledě přivítali Zlín. Utkání druhého týmu tabulky s jedenáctým v základní hrací době nabídlo dvě branky, po jedné na obou stranách. V prodloužení pak druhý bod Ocelářům vystřelil Cory Kane.

19. února 2017: Oceláři Třinec - Zlín 2:1p (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Marosz (Dravecký, Hrňa), 62. Kane – 25. Ostřížek (Marušák).

O zápase

Hrací den: 9. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 1. října 2017, 17:00
Místo utkání: zimní stadion Luďka Čajky, Zlín