Po druhém gólu jsme se uklidnili, říká střelec Kohn

16.03.2010 · Adam Sušovský
P a r d u b i c e - Oceláři zvládli vstup do play-off na jedničku s hvězdičkou. V kotli pardubické ČEZ Arény totiž dokázali eliminovat útočnou sílu domácích a sami se třikrát zakousli. Jedním z hrdinů večera byl Ladislav Kohn, který se trefil dvakrát v rozmezí jedné minuty.

Domácí na svého soupeře podle očekávání vlétli. Třinečtí však i díky zásluhy velké obětavosti, pozorně zabezpečené obrany a výborného brankáře Hamerlíka dokázali vzdorovat.

"Samořejmě jsme sem jeli uhrát nějaký body, ale asi by bylo špatné sem jet s tím, že vyhrajete. Jsme na zemi, snažíme se hrát. Určitě jsme měli co zlepšovat a dneska to bylo obrovské zlepšení proti tomu, co jsme tu hráli v základní části," uvedl po utkání autor dvou branek Ladislav Kohn.

Právě nejproduktivnější útočník Třince byl na ledě i v možná klíčové minutě utkání. V posledních šedesáti vteřinách prvního dějství totiž dokázal dvakrát skórovat a zcela zmrazit do té doby velmi aktivní domácí, když nejprve využil skvělé práce Radka Bonka a posléze tečoval přesně Hrabalovu ránu od modré.

"Radek to udělal výborně. Měl na sobě dva hráče, podržel puk, odvedl všechnu tu práci a ještě stihl přihrát před bránu. Radek odvedl největší porci první branky," vysekl pochvalu svému parťákovi z útoku.

O další slovo se přihlásil nejlepší Ocelář zápasu o dalších 50 sekund později, když dokázal po šesti vteřinách přesnou tečí ukončit přesilovku Třince. "Po vyhraném buly jsme chtěli sehrát možná trochu jiný signál, nakonec však vyšlo něco jiného. Je to i o štěstí, puk proletí pod hokejkou, tečovaná střela a puk je v bráně. Určitě bylo klíčové, že jsme vyhráli buly," popsal se smíchem také svůj druhý a zároveň vítězný zářez v utkání.

"Ono bylo ještě čtyřicet minut před náma, takže se nedalo říct, že se můžeme spoléhat, že vyhrajeme na dva góly. Ale když mančaft dostane v poslední minutě dvě branky, je to určitě hodně nepříjemné a nám to pomohlo, uklidnili jsme se a začali jsme si více věřit," zdůraznil, že o žádném uspokojení nemohla být řeč.

Do druhé třetiny ale mohli svěřenci trenérů Marka a Kopřivy nastoupit ve velké pohodě, kterou korunovali třetí brankou navrátilce Baleje. Eatonu se povedlo snížit až v přesilové hře, víc už ale Třinec ambiciózním Pardubicím nedovolil a získal první zápas ve svůj prospěch. Podle kanonýra Třince to ovšem pro zítřejší odvetu nemusí vůbec nic znamenat: "Připravujeme se na každý zápas poctivě, někdy to prostě nejde, není forma. Zítra se začíná od nuly a může být vše úplně jinak."