Po deseti dnech opět na hokej, Oceláři přivítají Karlovy Vary

17.01.2013 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Naposledy se ve Werk aréně hrálo osmého ledna. V pátek, osmnáctého, se mantinely třinecké arény opět rozduní. V rámci jednačtyřicátého kola se Na Lesní představí karlovarská Energie. Utkání začíná od sedmnácti hodin, přijďte Oceláře podpořit!

Sponzorem pátečního utkání s Karlovými Vary je společnost Bytoslan, s.r.o.

Hokejová Tipsport extraliga vstoupila do své závěrečné čtvrtiny. V té se bude usilovat nejen o postup do play-off, ale také o prezidentskou trofej. V souboji o vítězství v dlouhodobé části jsou stále i třinečtí Oceláři. Ti se v dalším kole představí vlastnímu publiku, ve Werk aréně změří síly s karlovarskou Energií. Protáhnout Slezané sérii domácích vítězství na číslo osm?

Karlovarští v lednu sehráli zatím šest zápasů a mají v nich vyrovnanou bilanci tří vítězství a tří porážek. Naposledy se ale hráčům z lázeňského města povedlo vyloupit ostravskou ČEZ arénu, když Energie triumfovala nad Vítkovicemi v poměru 3:1.

“Myslím, že to byl jeden z nejlepších zápasů, které jsme letos venku odehráli. Vítkovice jsme skoro k ničemu nepustili, dobře jsme bránili. První třetina byla velmi dobrá. Ve druhé třetině Vítkovice trošku tlačily a hra se více vyrovnala, ale my jsme opět dobře bránili. Čekali jsme na brejky a je škoda, že jsme nevyužili šance. V závěru to ale kluci odmakali na sto procent,“ řekl po vítězství karlovarský kouč Jaromír Kverka.

Energii v pátek čeká druhý díl moravskoslezského tripu. Z Ostravy se hráči Karlových Varů přesunou pod Javorový, kde se postaví týmu, se kterým letos vyválčili jen bod. „Možná bude výhoda, že mají týden volno. Naposledy hráli v pátek, ale to je hodně spekulativní. Mohli by nás trochu podcenit. Postavení v tabulce tomu napovídá,“ sdělil na klubovém webu lodivod Energie.

Poslední zápas Karlových Varů:

16. ledna: HC Vítkovice Steel – HC Energie Karlovy Vary 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 25. Svačina (Huna, Roman) - 5. Doležal, 41. Skladaný (Pohl, Doležal), 60. Zucker (Vachovec).

Sestava Karlových Varů v posledním zápase: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, Gulaši, Prošek, Gründling, Grman, J. Látal, Kloz - Bicek, Pech, Zaťovič - Pohl, Skladaný, J. Doležal - Zucker, Skuhravý, Košťál - Koblasa, Vachovec, T. Rohan.

Oceláři jej sice v posledním vzájemném zápase na západě Čech vyhnali uragánem v první třetině z branky, avšak Tomáš Závorka ukazuje, že je velmi příjemným překvapením a svého o mnoho zkušenějšího kolegu Mensatora do branky v poslední době moc nepouští. Předvedl se i ve středu v Ostravě, když inkasoval jediný gól.

Z kabiny Ocelářů

Třinečtí měli v posledních dnech, na rozdíl od zbytku extraligového pelotonu, poněkud volnější režim. Důvodem je přeložený zápas v Pardubicích. Naposledy Slezané sehráli duel na ledě plzeňské ČEZ arény, kde dokázali vyválčit velmi cenné dva body.

Dvoubodovým triumfem Oceláři zakončili na body nejbohatší čtvrtinu v historii klubu. Ziskem osmadvaceti bodů se opět zapojili do hry o prezidentskou trofej. "Prioritním cílem je umístění do šestky. Chceme mít přímý postup do play-off, raději se držíme při zemi. Musíme si proto klást postupné cíle a nelétat hlavou v oblacích. Teď nás zajímají Karlovy Vary, tým, který po velmi disciplinovaném výkonu vyhrál ve Vítkovicích," řekl lodivod Josef Turek.

Třinecké trenérské trio Turek – Janků – Kameš nemůže do utkání počítat se službami zraněných Lukáše Galvase a Radka Bonka. Dobrou zprávou naopak je návrat útočníka Marka Zagrapana.

Poslední zápas Ocelářů:

10. ledna: HC Plzeň 1929 – HC Oceláři Třinec 2:3 po prodl. (1:1, 1:0, 0:1/0:1)
Branky a nahrávky: 6. Pletka (Jan Kovář), 33. Pletka (Vlasák, Jiří Hanzlík) - 19. Adamský (Lojek, Klouček), 51. Polanský (Adamský), 62. Polanský (Adamský).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Ovčačík - M. Růžička, Peterek, Varaďa - D. Květoň, Rákos, Orsava - Klimenta, Polanský, Adamský - Hrňa, Matuš, Hampl.

Martin Růžička si zatím ve třech zápasech s Energií připsal šest bodů (5+1), když řádil zejména v 15. kole. Na domácí výhře 7:3 se podílel třemi brankami, které nasázel ve druhé polovině zápasu.

Vzájemné zápasy

Třineckým se podobně jako v loňské sezóně i letos proti Karlovarským velice daří. Ztratili zatím jediný bod, když až třetí vzájemný duel této sezóny dokázali Energetici dovést alespoň do prodloužení. Úvodní zápas v KV aréně Třinec vyhrál 5:2, na tuto výhru navázal vítězstvím 7:3 na domácím ledě, když se hattrickem blýsknul kanonýr Růžička. Začátkem prosince pak Oceláři na západě Čech opět vyhráli, tentokráte na nájezdy. Domácí brali bod, byť prohrávali 0:3 a 2:4. Prémiový bod Třinci vystřelil obránce Hrabal.

16. září: HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Kohn (Skuhravý, Zucker), 16. Zucker (Skuhravý) - 3. D. Květoň (Peterek, Zíb), 29. M. Růžička (Bonk), 29. D. Květoň (Galvas, Adamský), 38. M. Růžička (Hrabal, Bonk), 60. Bonk (M. Růžička, Hrabal).

23. října: HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 7:3 (1:0, 4:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 18. Orsava (Adamský, Peterek), 24. Rákos (Orsava), 31. Růžička (Zíb), 32. Polanský (Květoň), 33. Varaďa (Bonk), 46. Růžička (Bonk, Zíb), 60. Růžička (Hrabal) - 36. Pohl (MacDonald, D. Kohn), 37. Nosek (Pohl), 38. Zaťovič (Pech, MacDonald).

4. prosince: HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 4:5 po sam. náj. (0:3, 2:0, 2:1/0:0)
Branky a nahrávky: 32. Pech (Košťál, Bicek), 33. Vachovec (Skladaný, Zucker), 44. Zucker (Skuhravý), 49. Pech (Grman, Nosek) - 2. Peterek (Adamský, Květoň), 7. Hrabal, 15. Polanský, 43. Adamský (Zíb), rozhodující nájezd Hrabal.

Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Lukáš Pech 49 (18+31)
Nejlepší střelec: Lukáš Pech 18
Nejlepší nahrávač: Lukáš Pech 31
Nejproduktivnější obránce: David Nosek 28 (12+16)
Nejtrestanější hráč: Martin Gründling 63
Nejlepší v +/-: Petr Kumstát +6
Brankáři: Tomáš Závorka, 27 zápasů – 10 výher, 17 proher, úsp. 93,46 %, prům. 2,07 g/z, 4 čistá konta
Lukáš Mensator, 20 zápasů – 5 výher, 15 proher, úsp. 89,55 %, prům. 3,45 g/z, 0 čistých kont
Hrál v drese soupeře: David Nosek, Vojtěch Polák.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 3.
Bilance: 39 zápasů, 19-5-2-13, skóre 148:114, 69 bodů
Bilance doma: 20 zápasů, 14-2-1-3, skóre 89:50, 47 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 7 výher (2 v prodl.) – 3 prohry (1 v prodl.), skóre 41:33, 20 bodů
Aktuální série: 2 výhry
Lídr kanadského bodování: Martin Růžička 63 (31+32)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 31
Nejlepší nahrávač: Martin Růžička 32
Nejproduktivnější obránce: Josef Hrabal 25 (8+17)
Nejtrestanější hráč: Lukáš Zíb 60
Nejlepší v +/-: Martin Adamský +19
Brankáři: Peter Hamerlík, 23 zápasů – 13 výher, 11 proher, úsp. 92,22 %, prům. 2,91 g/z, 2 čistá konta
Šimon Hrubec, 21 zápasů – 12 výher, 9 proher, úsp. 93,02 %, prům. 2,74 g/z, 0 čistých kont
Hrál v drese soupeře: Lukáš Galvas, Lukáš Zíb.