Plyšáci z WERK ARENY pomohou dětem z Klokánku

18.01.2021 · Klub
Je tomu deset let, kdy plyšáci z třinecké Werk arény pomohli dobré věci. V lednu 2011 Oceláři poprvé iniciovali akci "Teddy Bear Toss". Po úvodní trefě domácích během utkání proti Kometě tehdy diváci zasypali ledovou plochu množstvím plyšových hraček. Plyšáci z WERK ARENY pomohou dětem také po deseti letech, byť to bude trochu jinou formou.

V roce 2011 třinečtí plyšáci doputovali k dětem z centra Čtyřlístek v Havířově a Opavě.

Letos vydražené plyšáky a také finanční částka, kterou se podařilo vybrat (přes 36 tis. korun), Oceláři věnují středisku Klokánek v Dolním Benešově. Do plyšákové "kampaně" se zapojili také fanoušci Bílých Tygrů Liberec, kteří rovněž darovali několik svých plyšových hraček.

KLOKÁNEK je zařízení, které nabízí pomoc rodinám a dětem, jež se ocitly v tíživé životní situaci, například v důsledku ztráty bydlení, hospitalizace rodiče či nezvládání péče, a to po dobu, než se vyřeší nebo zlepší životní podmínky rodičů.

Děti po přechodnou dobu bydlí v bytech, kde o ně pečují v týdenních intervalech tety. Každá teta má na starosti čtyři děti. Dětem je také poskytována pomoc ze strany sociálních pracovníků, psychologů, logopedů, speciálních pedagogů, pediatrů a dalších odborníků. Cílovou skupinou jsou děti od 0 do 18 let věku.

"Oceláři nás oslovili s nabídkou, jestli bychom do té akci šli. Tahle myšlenka je úžasná, ani chvíli jsme neváhali. Byli jsme moc potěšeni, že na nás někdo v této těžké době myslí. Darované finance využijeme pro potřeby dětí. Krom nezbytných věcí a dárečků dětí chtějí mít hezky zařízený pokojíček. Dětem poskytujeme péči, abychom ji přizpůsobili rodinný styl života. Velice si vážíme, že v této složité době na nás Oceláři mysleli," popsala Monika Chadziandoniová, vedoucí centra Klokánek v Dolním Benešově.