Plyšáci nám asi pomohli, směje se Jan Peterek

14.01.2011 · Martin Stebel
Ufff - to byl zápas! Dramatickou zápletku se šťastným koncem nabídli Oceláři slušně zaplněné Werk aréně v pátečním večeru. V gólově úrodném střetnutí porazil Třinec Brno 6:4 a je znovu lídrem tabulky. Plyšákovou záplavu odstartoval svou trefou Jan Peterek, jenž v pozápasovém hodnocení kvitoval bouřlivou kulisu, která podstatným dílem přispěla k celkovému triumfu.

Honzo, tvoje branka na začátku prostřední dvacetiminutovky odstartovala mohutnou plyšákovou invazi. Zažil jsi někdy tak pestrobarevnou oslavu gólu?

Tohle jsem vážně nečekal. Věděl jsem sice, že taková akce byla vyhlášená, ale skutečně jsem neočekával, že jich bude takové množství. Diváci dnes byli opět skvělí. Opravdu nám moc pomohli.

Byli nuceni trenéři zvýšit po první třetině v kabině hlas?

Říkali jsme si, že musíme hrát stále trpělivě. Nejhorší je, když se mužstvo zblázni. Neustále jsme prohrávali a před třetí třetinou jsme si řekli, že na ně musíme vtrhnout a zkusíme zápas otočit, což se nakonec povedlo.

Jan Peterek se na ledě potkával s bývalým spoluhráčem Malcem, pro kterého utkání předčasně skončilo. foto: Marian Ježowicz

Čím si osobně vysvětluješ horší start do zápasu, kdy jste po první třetině prohrávali o dva góly?

Když dá mužstvo rychlý gól, tak to tým zvedne psychicky. Brno bylo v euforii a jsem rád, že se nám to podařilo otočit. Ale abych se vrátil k otázce. Připravujeme se na play-off a když teď bylo pár dnů volna po nedělním vítězném derby, tak jsme se víc zaměřili na fyzickou přípravu. Možná jsme byli ze začátku lehce utahaní z posilovny, ale od druhé třetiny jsme to trochu rozjezdili a náš výkon byl lepší. Musíme se připravit na play-off, což mimo jiné znamená oživit svalové partie.

Brnu se v poslední době výsledkově nedaří. Bylo na jejich hře patrné nějaké zlepšení?

Šlo na nich vidět, že bojují jako o život. Dali do toho vše. Šli do zápasu po hlavě. Taky se jim to ze začátku dařilo.

Úklid plyšáků trval zhruba osm minut. Neobávali jste se, že přerušení hry po vstřeleném gólu vám může uškodit?

Mohlo to být na obě strany, ale pomohlo to asi víc nám. Nakoplo nás to. Třeba Jirka Trvaj byl trochu překvapený. Možná ještě nikdy v životě neviděl pohromadě tolik hraček.(směje se)

Do úklidu ledové plochy po plyšákové smršti se zapojila i velká část třineckého týmu. foto: Marian Ježowicz

Rovněž ty jsi pomáhal sbírat z ledu plyšáky...

Když jsme viděli ten počet plyšáků a kolik dětí je sbírá, tak jsme jim prostě pomohli. Plyšáci se tam na ledě možná válí ještě teď po zápase. Jsem rád, že se do úklidu zapojilo víc osob a úprava ledu trvala jen chvilku.

S úklidem hraček máš možná nemalé zkušenosti z vlastní rodiny...

Po dětech doma často uklízím. Sice si už nehrají s plyšáky, ale jsou to další věci, které jsem občas nucen uklízet.

Po dnešním kole je Třinec znovu na pozici lídra extraligy...

Jednou jsme první, jednou druzí. Podstatné je, že se držíme v elitní šestce a momentálně vyhráváme.

Fotogalerii z utkání Oceláři - Kometa naleznete zde.