Play-off Ligy mistrů: V úterý proti HV71!

21.09.2015 · Daniel Ježek
Hokejová Liga mistrů má za sebou skupinovou fázi, v úterý startuje ta vyřazovací. Oceláři se v prvním kole play-off utkají se švédským týmem HV71 Jönkoping, první duel se odehraje na ledě WERK ARENY. Utkání startuje v 17:30, přijďte Oceláře podpořit!

HV71 Jönkoping

HV71 je poměrně mladým švédským týmem. Klub byl zformován v roce 1971, kdy se v jeden celek spojily dva lokální týmy – Husqvarna IF a Vätterstad IF. Jönkoping do švédské nejvyšší soutěže poprvé nakoukl v roce 1979, od roku 1985 ji hraje pravidelně. Tým z jižní části Švédska má na svém kontě čtyři mistrovské tituly, ten poslední získal v sezóně 2009/2010.

Tým trenéra Johana Lindboma prošel základní skupinou bez ztráty jediného bodu. HV71 v rámci skupiny C sehrálo po dva zápasy s dánským SønderjyskE a rakouským Salzburgem. Jönkoping ve čtyřech duelech inkasoval pouze čtyřikrát, svým soupeřům naopak nasázel šestnáct branek. S dvanáctibodovým ziskem proto jde do prvního kola play-off jako lépe postavený tým.

Lídra produktivity CHL v týmu HV71 ale nenajdeme, hráči švédského celku se o produktivitu starají rovnoměrně. Nejlépe na tom je Simon Önerud, který na svém kontě má pět bodů. Druhým v pořadí je Martin Thörnberg se čtyřmi body, dalších pět borců pak zaznamenalo body tři.

Ani v brankovišti nehledejme jasnou jedničku týmu. Jak Erik Ersberg, tak Fredrik Pettersson Wentzel, odchytali stejnou porci minut, dostali po dva góly. O něco lepší procentuální úspěšnost má Ersberg, na kterého šlo o osm s třel více, než na jeho kolegu.

V domácí SHL Jönkoping zatím sehrál dva duely. V úvodním kole prohrál na ledě týmu Skellefteå AIK 3:2, v sobotu pak na domácím ledě porazil dalšího účastníka Champions Hockey League - Växjö Lakers. HV71 vsítilo čtyři branky, dvakrát se radoval Simon Önerud.

Poslední zápas Jönkopingu

19.9. HV71 Jönkoping - Växjö Lakers 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 5. Laine (Tedenby), 45. Laine (Abbott, Tedenby), 48. Önerud (Thörnberg, Melin), 59. Önerud (Hansson) - 28. Heikkinen (Kiiskinen, Murphy), 54. Gynge (Varakas, Hennessy).

Sestava Jönkopingu: Pettersson-Wentzel - Hansson, Berglund, O´Byrne, Almquist, Eidstedt, Johansson, Cederholm - Melin, Önerud, Thörnberg - Laine, Abbott, Tedenby - Sandberg, Bengtsson, Sundh - Ahl, Stenlund, Andersson.

Nejproduktivnějším hráčem Jönkopingu je Simon Önerud. Švédský útočník na svém kontě má dvě branky a tři asistence. Zdroj: © CHL via Getty Images

Oceláři měli cestu ze základní skupiny poněkud komplikovanější. Oceláři se z úvodního venkovního tripu vrátili s jedním bodem, doma tudíž museli zvítězit v obou případech. Ze zápasu se Stavangerem Slezané vytěžili dva body, vysoká výhra 6:0 nad Kalpou Kuopio rozhodla o postupu Třince. Na úkor Kuopia.

Los svěřencům trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi přisoudil pro první kolo play-off tým ze Švédska. Nutno podotknout, že se do vyřazovací fáze dostalo všech osm švédských celků. "HV71 je velmi silný švédský tým. Na tu sérii se těšíme, opět se bude jednat o tvrdé a kvalitní zápasy. Připravíme se co nejlépe to půjde,“ ví Jiří Kalous.

Oceláři se budou muset vzpamatovat z nedělní porážky na pardubickém ledě a podat týmový výkon, aby dokázali porazit švédského soka. Do tréninkového procesu se opět zapojil Jakub Klepiš, o jeho startu se rozhodne před zápasem. S týmem trénují také Vladimír Svačina a David Nosek, jejich start ale není pravděpodobný. Mimo zůstávají Martin Adamský s Lukášem Galvasem.

Poslední zápas Třince:

20.9. Dynamo Pardubice - Oceláři Třinec 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Čáslava, 29. Sýkora (Rolinek, Tomášek), 33. Gregorc (Čáslava, Marcinko), 51. Havlík - 35. Kreps.

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – M. Doudera, Hrabal, Linhart, Adámek, L. Doudera, Klesla, Michal Roman, Foltýn – Orsava, Kreps, Hrňa – Dravecký, Polanský, Jašek – Rákos, Matuš, Irgl – Rufer, Plíhal, Chmielewski.

Hattrickem se v posledním zápase CHL prezentoval Erik Hrňa. Třinecký útočník převezme pro první duel play-off dres Cramo Top Scorer, bude se mu dařit stejně, jako proti Kalpě? FOTO: Marian Ježowicz.

O zápase

Čas a místo: úterý 22.9. od 17:30 hod., WERK ARENA, Třinec.

Online přenos: www.onlajny.com.

Záznam: středa, 23.9. od 15:45, Sport1.

Vstupenky: www.ticketportal.cz

Eventuálně dvě hodiny před zápasem na pokladnách WERK ARENY.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary