Patrik Husák: Třinec? To se prostě neodmítá!

29.06.2020 · Martin Stebel
V ostravské Porubě odvedl během minulého ročníku Chance ligy vynikající služby, nyní ovšem PATRIK HUSÁK hlásí návrat na místo činu. Na jaře 2019 tento poctivý bek patřil k příjemným překvapením v sestavě Ocelářů při spanilé jízdě za mistrovským titulem. "Díky minulému angažmá v Třinci mi na ledě narostlo zdravé sebevědomí. Chci v tomto duchu pokračovat."

Husák v Třinci po zlaté předloňské sezoně nepokračoval, protože se na dva roky domluvil v prvoligové Porubě pouze o tři dny dříve, než zasvištělo vzduchem laso Ocelářů. "Nemyslím si, že to bylo zbrklé rozhodnutí, nabídka z Poruby přišla malinko dříve než z Třince. Chtěl jsem hlavně zůstat v tomto regionu. V průběhu sezony jsme se domluvili na možných střídavých startech u Ocelářů. Věřil jsem, že bychom se mohli domluvit na spolupráci pro novou sezonu. Třinec je klub, který se prostě neodmítá. Jsem rád, že se to nakonec povedlo. Chci ale moc poděkovat Porubě a konkrétně generálnímu manažerovi Hinnerovi, že mě uvolnili, byť jsem u nich ještě měl rok platný kontrakt."

Třicetiletý defenzor se pokusí prosadit do základní sestavy Ocelářů, eventuálně bude k dispozici jejich partnerskému týmu z Frýdku-Místku. Předchozí sezona vyšla Husákovi parádně, v 56 utkáních základní části Chance ligy zaznamenal osm branek a vynikajících 32 nahrávek: "Skvěle nám vyšel start do soutěže. Na ledě jsem si rozuměl hlavně s Vláďou Svačinou, kterého jsem znal z Třince. Dařilo se mi bodovat prakticky celou sezonu. Po mistrovském titulu v Třinci jsem se cítil výborně, narostlo mi zdravé sebevědomí. V Porubě byl ale slušný mančaft, celé si to sedlo. Teď už ale mám myšlenky jen na Třinec."

Odchovanec Kralup nad Vltavou toho mezi tuzemskými mantinely stihl hodně. Do extraligy poprvé nakoukl ve Spartě, přičemž vypomáhal Berounu nebo Litoměřicím. Po odchodu na Slovensko v roce 2014 krátce oblékal dres Trenčína, načež posílil Prostějov. Od Jestřábu putoval do Ústí nad Labem, následovala štace ve slovenských Nových Zámcích. Jak vnímá letní přípravný dril ve staronovém klubu? "Posledních šest let jsem se připravoval individuálně, měl jsem svého kondičního kouče v Litoměřicích. Tady v Třinci je to obrovská dřina, jsou to hrozné galeje. Čím jsem starší, tím to ovšem snáším lépe. Hlavně první týden byl utrpení, ta cvičení fakt bolela, to jsem ani nemohl pořádně dojít na záchod. Musím se ale kousnout. Teď nás to možná bolí, je to ale investice pro celou sezonu."

V létě 2018 se Husák přesunul do Frýdku-Místku, odkud si ho do nejvyšší soutěže vytáhli Oceláři. Pod vedením trenéra Václava Varadi sehrál Husák jeden zápas základní části 2018/19, v play off pak zapsal devět startů. Teď se k extraligovým mistrům z minulého roku znovu vrací: "Moc dobře vím, jaká je v Třinci konkurence a uvědomuji si, že budu muset o své místo teprve tvrdě zabojovat. Chci se udržet v extralize a pokud to nevyjde, tak se budu chtít ukázat v co nejlepším světle ve Frýdku a musím být připraven naskočit za Oceláře. V Třinci jsem si našel přítelkyní, mám to asi jen tři minuty cesty na zimák. Je to nejlepší organizace v Česku, jsem hrozně rád, že mohu být zpátky."

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary