Patrik Hrehorčák před Kometou: Doma určitě nechceme ztrácet

29.01.2021 · Martin Stebel
Extraligový kolotoč se nezastaví ani v pátek. Od sedmnácti hodin Oceláři hostí Kometu a prahnou po dalších třech bodech. Solidní formu aktuálně vykazuje rychlonohý PATRIK HREHORČÁK, který zatížil konta soupeřových brankářů v předchozích třech zápasech. "Neohlížíme se na náladu v kabině soupeřů, soustředíme se jen na svou hru. Víme, co umíme," hlásí před pátečním duelem.

Úterní zápas přinesl několik emotivních momentů, jiskřilo se na obě strany: "Byl to emotivní zápas, ale tak to mám rád. Rozhodli jsme o výhře až v závěru, ale řekl bych, že jsme byli o chlup lepší. Možná v tom byl také kousek štěstí, ale to přeje připraveným. V některých jiných zápasech jsme to štěstí naopak neměli a slavil soupeř. Je to vždy vrtkavé."

Šikovný křídelník prožívá střelecky plodné období. Prosadil se v minulých třech zápasech. V Boleslavi při oslabení, s Motorem do prázdné branky, proti Brnu díky pohotové teči: "Těší mě, že pomáhám týmu góly. Neřekl bych, že jsem něco ve svém herním projevu změnil. Snažím se bojovat, hodně bruslím. Jsem rád, že mi to tam padá, ale nechci "usínat na vavřínech." Nejsem typický střelec, spíš dávám ty "špinavější" góly. Vyhledávám častěji souboje před brankou, kde člověk musí puky tečovat, eventuálně se snažit o dorážku."

Hrehorčák v posledních týdnech rotuje sestavou, kdo ale zůstává poměrně stabilní konstantou je Tomáš Marcinko po jeho boku. Přínos svého krajana si nemůže vynachválit: "Mít vedle sebe takového silového centra, to je paráda. Marci je starší, zkušenější, hodně mi pomáhá i komunikací. Vždy mi říká, co mám zlepšit, co bylo dobré a co naopak špatné. Je to opravdu borec."

V pátek Oceláře čeká odveta proti brněnskému rivalovi, který se po minulém vzájemném duelu cítil poškozen. Jak zní prognóza popradského rodáka? "Brno asi bude mít zvýšenou motivaci, cítí nějakou křivdu. My se ale nebudeme ohlížet na náladu v kabině soupeřů, musíme se soustředit jen na svou hru. Víme, co umíme. Blíží se play-off a každý bod má teď velkou váhu, doma určitě nechceme ztrácet."