Pátek třináctého ve znamení derby, Oceláři jedou do Vítkovic!

12.11.2015 · Daniel Ježek
Tipsport extraliga v pátek napíše svůj osmnáctý díl, Moravskoslezský kraj čeká další vyhrocený souboj. Oceláři zajíždějí na led krajského rivala z Vítkovic, zcela jistě půjde o velmi vyhrocenou bitvu. Duel startuje v pátečních 16:30, budou se po závěrečném hvizdu radovat Třinečtí?

HC Vítkovice Steel

Vítkovičtí se po reprezentační pauze musejí vypořádat s odchodem svého nejproduktivnějšího hráče Rostislava Olesze do Švýcarska. Tým trenérů Ladislava Svozila a Jakuba Petra bude Oleszovy body velmi postrádat. Ukázalo se to již ve středečním duelu, ve kterém Ostravané nedokázali vstřelit branku. Vítkovice prohrály 0:4, v tabulce jim patří osmá pozice.

“V utkání jsme udělali velké množství nevynucených chyb, řečeno tenisovou hantýrkou. Měli jsme ze známých důvodů pozměněné útočné lajny, navíc se nám rozpadla první sestavená formace. Hlinka měl zdravotní problémy, Strapáč poté dostal desetiminutový trest. Konkurenceschopní jsme byli jen ve druhé třetině, první a třetí byla srovnatelná. Piráti vyhráli jednoznačně a zaslouženě,“ komentoval Jakub Petr poslední duel.

Vítkovičtí se tak budou chtít v derby odrazit k lepším výkonům. „Chceme vyhrát, ať proti nám stojí kdokoli. Jsme sice v komplikované situaci, ale i s tím se musíme umět porvat. Prostě se budeme snažit především ustát ofenzivní sílu Třince, což znamená být opravdu úspěšní v obranné hře. Pokud se toto podaří, je jen otázkou úspěšnosti koncovky, zda se proti silnému soupeři dokážeme střelecky prosadit,“ řekl Petr pro klubový web. Vítkovičtí postrádají čtveřici hráčů, jmenovitě Čerešňáka, Jana Káňu, Zdráhala a Hlinku.

Poslední zápas Vítkovic:
11. listopadu: Piráti Chomutov – HC Vítkovice Steel 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Šidlík (Červenka), 8. Červenka (Pospíšil), 42. Pospíšil (V. Růžička ml., J. Mrázek), 50. Červenka (Dlapa, Jánošík).

Sestava Vítkovic v posledním zápase: Dolejš – Kudělka, Štencel, Štich, Sloboda, Pastor, L. Kovář, Klok – Szturc, Strapáč, M. Hlinka – Kucsera, Kolouch, Vandas – Burger, Balán, Němec – Húževka, Jáchym, Maliník – Kafka.

Daniel Dolejš sice zatím odchytal o dva zápasy méně, než Pavel Kantor, jeho statistiky jsou ale lepší. Dolejš má na kontě jednu nulu, průměrně inkasuje 2,30 gólů na zápas. Procentuálně se drží nad hranicí 91%. FOTO: Petr Kotala (www.hc-vitkovice.cz).

Z kabiny Ocelářů

Oceláři sehráli první duel po reprezentační přestávce proti Pardubicím, střelecky se jim ale vůbec nevedlo a prohráli 0:1. Slezané sice svého soka přestříleli 32:14, pardubického brankáře Maxwella ale překonat nedokázali. Prohra znamená pád na desáté místo tabulky. „Puky létaly všude možně kolem tyček, Tomáš Plíhal navíc trefil břevno. My se ale nemůžeme vymlouvat na štěstí, musíme se více tlačit do brány. Strávili jsme hodně času v jejich pásmu, střel, ze kterých by mohl padnout gól, ale bylo velmi málo,“ řekl Vladimír Svačina po zápase.

Hráči s dráčkem na hrudi tak budou chtít v pátečním derby zápase odčinit středeční prohru a dostat se do herní pohody. „Taková porážka je mnohem horší, než třeba prohrát 0:6. Všichni jsme sedření, na kontě ale svítí stejná nula. Musíme se z toho oklepat, v pátek se porvat a nechat na ledě všechno,“ pokračuje třinecký útočník.

Pro Zbyňka Irgla a Vladimíra Svačinu bude mít páteční klání speciální náboj. Pro Svačinu to bude vůbec první zápas, který po letním přestupu odehraje proti Vítkovicím. „Velmi se těším. Doufal jsem, že to zranění dám přes pauzu dohromady, a budu v pátek hrát. Jsem zvědavý, jestli fanoušci Vítkovic budou pískat nebo ne, jak se k tomu vůbec postaví. Ať to bude jakkoliv, hokej se hraje pro lidi. Doufám, že přijde hodně fanoušků, ať ten zápas má náboj,“ dodal Svačina.

Poslední zápas Třince:
11. listopadu: HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Gregorc (Svoboda).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík – Linhart, Nosek, Klesla, Roth, M. Doudera, Hrabal, L. Doudera – Kopecký, Klepiš, Irgl – Adamský, Polanský, Dravecký – Svačina, Plíhal, Rákos – Orsava, Růžička, Hrňa.

Zbyňkovi Irglovi (uprostřed) se proti svému mateřskému klubu daří. Irgl ve třech zápasech vsítil pět branek, poslední derby rozhodl dvěma trefami. Stane se Irgl opět katem Vítkovic? FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

První letošní derby viděla třinecká WERK ARENA, jednalo se o zápas v rámci pátého kola. Atraktivní duel nabídl několik krásných branek, plno šancí a vyhecované výkony. Hráči s dráčkem na hrudi získali tři body za výhru 3:1, dvěma brankami se pod ní podepsal Zbyněk Irgl. Třetí trefu Ocelářů obstaral Tomáš Plíhal, jedinou vítkovickou branku vsítil Vandas.

24. září 2015: HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Steel 3:1 (1:0, 1:1, 1:0).
Branky a nahrávky: 17. Irgl (Hrňa), 29. Irgl (Dravecký), 42. Plíhal (Klepiš, Klesla) – 30. Vandas (Sloboda).

O zápase

Hrací den: 18. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 13. listopadu 2015, 16:30
Místo utkání: Ostrava aréna, Ostrava-Vítkovice