Páťáci na turnaji ve Frýdku urvali bronz

30.12.2022 · Martina Sikorová
Hráči páté třídy nezaháleli ani po Vánocích a od středy 28. prosince do pátku 30. prosince ve Frýdku-Místku bojovali na turnaji s názvem Stanley Cup Ondřeje Paláta. Mladí Oceláři se s náročným programem popasovali velmi dobře a domů dovezli bronzové medaile.

Frýdecko-místecký turnaj byl určen pro hráče ročníku 2012 a mladší a hrál se ve dvou skupinách. Oceláři byli zařazeni do skupiny B a jejich soupeři byli mužstva HC Olomouc, HS Riga, HC Poděbrady a HC Frýdek-Místek "B". V základní části turnaje tedy na svěřence trenéra Filipa Ohery čekaly čtyři zápasy, které se odehrály systémem 2x20 minut, přičemž výsledek každého poločasu se počítal zvlášť. Třinečtí mladíci z osmi poločasů urvali pět výher, jednu remízu a ve skupině obsadili druhou příčku.

Ve čtvrtek večer už Oceláři rozehrái čtvrtfinálový zápas proti přerovským Zubrům. V něm sice ještě dvě minuty před koncem prohrávali 2:4, skóre ale stačili vyrovnat a po výhře 5:4 v nájezdech slavili postup do semifinále. Ve druhém kole vyřazovacích bojů Třinec nestačil na pražské Letňany a v neděli odpoledne si tak zahrál o třetí místo. V posledním utkání turnaje svěřenci trenéra Filipa Ohery přetlačili Poděbrady a po výhře 2:1 v nájezdech urvali bronz.