Pátá výhra v řadě! Junioři zvítězili nad Kometou

22.01.2022 · Šárka Kolková
Třinecký tým juniorů navázal tam, kde včera začal. Na programu jej čekal soupeř z Moravy, který měl stejný počet bodů (62). První třetina ukázala, že to opravdu nebude jednoduché, ale svěřenci trenéra Muchy rozhodli ve druhé třetině, ve které nasázeli Kometě tři góly. Oskar Haas si připsal tři kanadské body za nahrávku a dvě branky.
34.kolo, sobota 22.1.2022
5:3
Mini WERK ARENA
Třetiny: 0:0, 3:1, 2:2  Branky a nahrávky: 5. Ullrych (Haas, Chovaniak), 34. Pětník (Hrůzek, Ročák), 37. Haas (Ullrych, Pospíšil), 49. Ročák (Hrůzek, Jobánek), 58. Haas (Jobánek, Ullrych) – 40. Fajmon (I. Sedláček, J. Sedláček), 56. I. Sedláček (Šalé, Malý), 59. I. Sedláček (Šalé, Malý). Rozhodčí: Šír, Kubičík – Gebauer, Bartoň. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Střely na branku: 37:35. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3.
HC Oceláři Třinec: Klimek – Andrle, Chovaniak, Kareš, Ročák, Pospíšil, Hrůzek – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek
HC Kometa Brno: Schnattinger – Řehák, Fajmon, Holemý, Eich, Ulbricht, J. Sedláček, Svoboda – Horký, Bartes, Hrnčíř, Šalé, I. Sedláček, Bělohlav, Malý, Pigl, Otava, Nesvadba

Aktivně začali domácí, kteří se dostali k dobrým příležitostem. Jedna taková vyšla z hokejky Šutého, který se pokusil skórovat z levého kruhu, ale bránu minul. Kometa se následně dostala do početní výhody. Sedláček a Šalé vymýšlely různé variace, ale žádná za Klimka neprošla. Jobánek zadělal Kometě na problémy, když se najednou ocitl v těsné blízkosti před Schnattingerem, ale brankáře Komety neprostřelil. Domácí měli příležitost pro skórování ve čtrnácté minutě, když Geidl střílel, ale poloprázdnou bránu minul. Ani Ramikova akce se nedostala za brankáře Komety. Junioři si v samotném závěru vytvořili nátlak, ale nic z něj nevytěžili.

Kometa se hned na začátku druhé periody dostala do další početní výhody. Šalé a Sedláček stále ukazovali, jak moc jsou pro Kometu cenným zbožím. Hosté další výhodu neproměnili. Naopak domácí konečně skórovali. Petr Ullrych využil rychlé přihrávky zpoza brány a než se Schnattinger stihl otočit, gól skončil v bráně. Nebezpečná akce následovala ve dvacáté deváté minutě, když Hrůzek za modrou čárou vyslal prudkou střelu a kapitán Wardas chtěl jeho akci tečovat, ale Schnattiger včas zasáhl. Na druhé straně úřadoval Nesvadba, jenž se dostal do nebezpečné pozice a Klimek měl s jeho střelou problémy, ale dorážce třinecký brankář zabránil. Druhý gól vstřelili domácí ve třicáté čtvrté minutě, kdy z přečíslení pálil přesně Richard Pětník. Na třetí gól Ocelářů se nečekalo dlouho. Oskar Haas dotlačil puk do brány ze vzduchu a navýšil svému týmu vedení. V samotném závěru se prosadila Kometa, která využila přesilovku pět na tři a autorem gólu byl Patrik Fajmon.

Poslední třetinu zahájili dobře domácí, kteří byli velmi aktivní a bránu Komety napadali. Ve čtyřicáté osmé minutě udeřili Třinečtí počtvrté, když Marek Ročák za modrou čárou vyslal prudkou střelu, která skončila za zády strážce Brna. Kometa ale nenechala na sobě znát výsledek a hrála výborně. V padesáté čtvrté minutě Fajmon střílel z pravého kruhu a Klimek hrudí zasáhl a zmařil jeho pokus. V padesáté čtvrté minutě hosté snížili díky Ivovi Sedláčkovi, který puk zavěsil těsně pod břevno. Svěřenci trenéra Muchy svůj počin završili necelé tři minuty před koncem zápasu, když Oskar Haas svou druhou přesnou střelou zavěsil puk pod betony. Modrobílý celek ještě odpověděl v podobě snížení. Ivo Sedláček vyslal puk pod Klimkovy betony a ten doputoval za jeho záda. Kometa to v samotném závěru chtěla ještě vyzkoušet se šesti hráči v poli, ale tento manévr hostům nevyšel a domácí berou důležité tři body.

René Mucha (HC Oceláři Třinec)

Utkání se hodnotí dobře. Zápas měl vysokou úroveň a byl to klasický juniorský hokej. Nahoru dolů, spousta šancí. Švančara a Klimek chytali tento týden velmi dobře. V řešení koncových situací jsme dnes byli lepší než soupeř. Díky tomu jsme vyhráli.

Jan Zachrla (HC Kometa Brno)

Utkání se nám hodnotí těžce, protože jsme prohráli. Myslím si, že problém byl v tom, že soupeř byl důraznější v koncovce a to rozhodlo.