Padesát gólů v play off: Růžička poslal Oceláře do finále a přepsal historii

09.04.2022 · Adam Sušovský
Martin Růžička se prosadil poprvé v letošním play off a vybral si pro to zatraceně dobrou příležitost. Jeho branka totiž definitivně zlomila Mladou Boleslav a nasměrovala Oceláře do dalšího finále. Nejproduktivnější hráč klubové historie zaznamenal už padesátý gól v play off a pokořil tím další kariérní milník.

Třinečtí Oceláři slaví v pořadí čtvrtý postup do finále nejvyšší české soutěže a za deset dnů rozehrají poslední sérii sezony, svůj podíl na tom má i Martin Růžička: Nejproduktivnější hráč klubové historie i letošní sezony rozhodl o čtvrtém vítězství v sérii nad Mladou Boleslaví vítězným gólem. A prolomil tak svou střeleckou smůli v letošní vyřazovací části, trefil se vůbec poprvé.

Branka Martina Růžičky, který se prosadil ve druhé třetině dorážkou v přesilové hře, byla už jeho padesátá v extraligovém play off. To se v celé historii povedlo jen pěti dalším hokejistům. Aktuálně se Růžička o čtvrté místo dělí s Jiřím Dopitou, další hráče může stíhat díky postupu do finále ještě letos (J. Hlinka a P. Sýkora 51 gólů, Viktor Ujčík 54 gólů a Ondřej Kratěna 59 gólů).

„Je to pěkné číslo a jsem za něj rád. Ve finále je ale úplně jedno, že jsem rozhodl právě já, takové věci v kabině vůbec neřešíme. Ale kecal bych, kdybych tvrdil, že necítím úlevu. Góly se od mě čekají a mně tam vůbec nepadaly," připomínal Růžička, že naposledy se trefil 21. února. Tedy ještě v základní části.

Jeho branka byla nakonec i vítězná. Oceláři porazili Mladou Boleslav 2:1 a třebaže hned šest z osmi zápasů letošní vyřazovací části vyhráli jen o gól, propluli do finále bez jediné porážky. I to se stalo v klubové historii poprvé. Martin Růžička ale po zápase chválil i soupeře.

"Zase jsme vyhráli 4:0 na zápasy, což se jeví jako jednoznačná záležitost, ale každý zápas proti Boleslavi byl ukrutná dřina," prohlásil Růžička s tím, že klíčový moment čtvrtého semifinále přineslo téměř dvě minuty dlouhé a výborně ubráněné oslabení ve třech, ve kterém Ondřeji Kacetlovi při bombě kelemena pomohla taky horní tyčka.

Finále v Třinci odstartuje v pondělí 18. dubna, na jméno soupeře si ale Oceláři budou muset počkat. Druhá semifinálová série mezi Spartou a Motorem bude za stavu 3:1 pokračovat pátým zápasem.