PREVIEW: Dorostence i juniory čekají domácí dvojzápasy

19.02.2020 · Jakub Kotajny
Čtvrtek, pátek, sobota. Ve všech těchto dnech budete moci spatřit mladé Oceláře v akci. Čtyřblok domácích zápasů třineckých mladíků odstartuje ve čtvrtek utkání juniorky s Olomoucí, dorost svůj první duel týdne odehraje v pátek s Havlíčkovým Brodem. V sobotu se pod Javorovým představí obě kategorie. Od 13:00 se ve WERK ARENĚ utkají svěřenci Reného Muchy s Plzní, o hodinu později začne v Mini WERK ARENĚ souboj juniorů s Bílými Tygry.

JUNIORKA

Svěřenci Jiřího Juříka zatím v DHL Superpoháru okupují třetí příčku ve skupině C. V úvodním zápase soutěže mladí Oceláři přehráli Liberec 6:5 po prodloužení, vítěznou branku vstřelil Šimon Jenáček. Druhý zápas třinečtí mladíci odehráli na domácím ledě s Jihlavou, na kterou nestačili 2:3 a zatím poslední utkání odehráli junioři v Hradci, kde zvítězili 2:1 po prodloužení, o rozhodující trefu se tentokrát postaral Michal Matiaško. Po třech zápasech Superpoháru je neproduktivnějším hráčem Třince Pavel Matěj s pěti kanadskými body (2+3).

HC Olomouc

Junioři z Olomouce se v turnaji O Pohár DHL umístili na šesté příčce a nyní vévodí skupině C v DHL Superpoháru. Hned na úvod této soutěže si Olomouc poradila s Jihlavou 5:2, stejným výsledkem později porazila i Mountfield HK. Zatím poslední utkání odehráli Kohouti na svém ledě proti Liberci. Bílé Tygry smetli 6:2, Daniel Ministr navíc v tomto utkání nasbíral čtyři kanadské body za dvě branky a stejný počet asistencí. Nejproduktivnějším hráčem v dresu Olomouce je se sedmi kanadskými body (4+3) Joshua James Mácha. Přijďte juniory podpořit v souboji s Olomoucí ve čtvrtek od 18:00 do Mini WERK ARENY!

Bílí Tygři Liberec

Severočeši se po umístění ve středu tabulky turnaje O Pohár DHL nacházejí na poslední příčce ve skupině C. Během čtyř zápasů dokázal Liberec získat pouze jediný bod a to právě s Oceláři. S Jihlavou prohráli 5:2, na domácím ledě poté nestačili na Hradec, se kterým prohráli 4:3. Poslední utkání odehráli s Olomoucí, se kterou padli 6:2. Nejproduktivnějším Tygrem je s pěti kanadskými body (2+3) Petr Šafařovský. Pokud nevíte, co dělat během sobotního poledne, návštěva juniorského duelu s Libercem stojí za to! Zápas začíná ve 14:00 v Mini WERK ARENĚ.

DOROST

Dorostenci si po výhře nad Pardubicemi upevnili čtrnáctou příčku ve skupině O pořadí v play-off a navíc je nyní čeká dlouhá série domácích zápasů. Nad Dynamem dokázali mladí Oceláři zvítězit 8:5, třemi brankami se v tomto duelu prezentoval Adam Procházka. Nejproduktivnějším dorostencem v dresu Třince je Servác Petrovský, který v dosavadním průběhu sezóny nasbíral devětadvacet kanadských bodů (21+8).

BK Havlíčkův Brod

To bruslaři z Havlíčkova Brodu se nacházejí na samotném chvostu skupiny s pouhými dvanácti body. Poslední utkání odehráli havlíčkobrodští na domácím ledě s lídrem z Vítkovic. Ostravané v zápase potvrdili roli favorita a zvítězili 5:2, díky čemuž si vytvořili devítibodový náskok v čele. Nejproduktivnějším bruslařem je Filip Dymák, který má na svém kontě šestatřicet kanadských bodů (13+23). Pokud máte volný páteční večer, přijďte se podívat do WERK ARENY na zápas dorostu, který startuje v 17:30.

HC Škoda Plzeň

Druhý soupeř bude naopak z druhého konce tabulky, Plzeň se s čtyřiapadesáti body sluní na druhé příčce společně s Karlovými Vary. Indiáni odehráli své poslední utkání v Liberci, kde dokázali zvítězit 4:3 po prodloužení. O rozhodující trefu se postaral Dominik Soukup. Nejproduktivnějším hráčem plzeňského dorostu, a zároveň i celé ELIOD Extraligy, je Petr Hauser s třiašedesáti kanadskými body (30+33). Přijďte dorostence podpořit v duelu proti těžkému soupeři v sobotu od 13:00 do WERK ARENY!

Činnost třinecké mládeže v sezóně 2019/2020 podpořila také Nadace ČEZ.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno