Otevřou Oceláři v pondělí mistrovskou bránu?

25.04.2021 · Martin Stebel, Michal Samiec
Páteční šťastné drama je zapomenuto, v pondělí finálová bitva napíše další epizodu. Oceláře dělí jediný krok od třetí mistrovské trofeje v dějinách klubu, Bílí Tygři ale hodlají vycenit zuby a tento záměr rezolutně překazit. Podaří se třinecké ekipě v den narozenin Václava Varadi zopakovat triumf z roku 2019? Zahajovací buly s přímým přenosem ČT sport a O2 TV padne v sedmnáct hodin.

Sponzorem pátého finálového utkání mezi třineckými Oceláři a Bílými Tygry Liberec je společnost Romtes Service a.s.

Bílí Tygři Liberec

Tým pod vedením Patrika Augusty zatoužil v pátek navázat na předchozí výhru a srovnat sérií. Plán se ovšem nepovedlo zrealizovat. Navzdory bezbrankovému stavu po třetí části byl ale k vidění poměrně atraktivní hokej: "Byly tam příležitosti, které jsme měli proměnit. Měli jsme možnost s utkáním něco udělat. Bohužel se to nepovedlo. Věřím ale tomu, že v Třinci góly dáme a vyhrajeme," přeje si Ondřej Vitásek, jenž byl na ledě u rozdílového zásahu Matěje Stránského.

Jeden ze základních stavebních kamenů liberecké obrany moc dobře ví, že oba soupeři se už prakticky nemají čím překvapit: "Narazila na sebe dvě výborná mužstva. Po těch čtyřech zápasech je těžké se prosazovat, máme se navzájem načtený. Budeme se muset podívat na video a hrát tak, abychom se nedostávali pod tlak."

Odchovanec prostějovského hokeje, který do libereckého kádru přišel z KHL v průběhu sezony, stále pevně doufá, že finále se pod Ještěd vrátí: "Je to o maličkostech, o potrestání nějaké malé chyby. Podobnou bitvu očekávám i v pátém zápase. Věřím, že se sérií ještě něco uděláme a ve středu se do Liberce vrátíme."

Z kabiny Ocelářů

"Od prvních minut jsme v utkání měli jiný projev než minule. Hrozně jsme chtěli, bylo to na nás vidět. Byli jsme urputní, důrazní. Hráli jsme jednoduše, za výkon v zápase jsme si zasloužili vstřelit ten zlatý gól. Od prvních minut bylo jasné, že to bude o jedné brance. Měli jsme pár tyček, udělali jsme si tlak. V prodloužení jsme to chtěli víc, bylo to znát," hodnotil finále číslo čtyři hlavní trenér Václav Varaďa.

Napínavý duel musel evokovat páté finále před dvěma roky. Tehdy rozhodla trefa Ondřeje Kovařčíka ve druhém prodloužení a Oceláři vezli pod Javorový mečbol: "Byl to hodně vyrovnaný zápas, strašně důležitý pro obě strany. Stav 2:2 by byl úplně jiný, 3:1 je obrovský rozdíl. Liberec nás bude muset porazit třikrát za sebou. Věřím, že naši hráči jsou připravení na ten poslední krok," doufá třinecký lodivod.

Hlavní kouč Ocelářů bude mít v pondělí své 45. narozeniny. Ten nejkrásnější dárek mu mohou věnovat jeho svěřenci: "Teď už před sebou hráči vidí poslední rozhodující zápas. Věřím, že na ledě nechají všechno, co je v nich. Doufám, že to vyjde. Ale i když třeba ne, kluci se během hry vydají na maximum."

Sestavy soupeřů v minulém utkání:

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Štěpánek) – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Kundrátek, Freibergs, M. Adámek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Kurovský, Martynek, Hrňa – M. Kovařčík, Špaček, Rodewald – Hrehorčák, Miloš Roman, Dravecký (A) – Chmielewski.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Vitásek (A), Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek, Havlín – Birner (C), A. Musil, Lenc (A) – Najman, Gríger, Bulíř – J. Vlach, Šír, D. Špaček – Rychlovský, Pabiška, A. Dlouhý.

Termíny utkání: pondělí 26. dubna, od 17:00.
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.com
Přímý přenos: ČT sport, O2 TV Sport

Statistika HC Oceláři Třinec Bílí Tygři Liberec
Bilance v Generali Česká play off TELH 15 zápasů, 11/4, skóre 45:21 15 zápasů, 9/6, skóre 36:30
Bilance doma/venku 8 zápasů, 7/1, skóre 30:8 8 zápasů, 5/3, skóre 21:16
Vzájemná bilance (play off) 17 zápasů, 10/7, skóre 43:34 (59% úsp.)
Vzájemná bilance (play off) – doma 8 zápasů, 6/2, skóre 27:13 (75% úsp.)
Lídr bodování Martin Růžička 15 (8+7) Michal Birner 16 (4+12)
Nejlepší střelec Martin Růžička 8 Michal Bulíř 8
Nejlepší nahrávač Michael Špaček, Matěj Stránský oba 10 Radan Lenc, Michal Birner oba 12
Nejproduktivnější obránce Ralfs Freibergs 9 (3+6) Ronald Knot 7 (1+6)