Otevřou Oceláři osmifinálovou bránu Champions Hockey League?

06.10.2014 · Martin Stebel
Teď už není cesty zpět, blíží se den pravdy. V úterý 7. října poznáme postupujícího ze skupiny E v Champions Hockey League. Ve hře je stále několik variant - dál mohou jít Třinec, Tampere i Stavanger. Dva adepti postupu změří síly ve vzájemném souboji, Oceláři nastoupí od 17:30 hod. na ledě finského klubu.

TAPPARA TAMPERE

Finalista loňského ročníku finské SM-ligy aktuálně neprožívá v národní soutěži optimální období. Poslední tři duely Tappara prohrála, naposledy v sobotu neuspěla na ledě TPS Turku 0:2. Ve čtrnáctičlenné lize patří svěřencům trenéra Jussiho Tappoly v současné době až dvanácté místo, kdy v deseti zápasech získali skromných deset bodů. Střetnutí Tampere s Třincem proběhne na stadionu Hakametsä s kapacitou 7800 míst. O tuto arénu se Tappara dělí s městským rivalem Ilves Tampere.

V Lize mistrů si však finský celek počíná o něco lépe. Naposledy zvítězil v Třinci a stále tak živí reálnou naději na postup do další fáze evropské soutěže. K tomu ovšem nutně potřebují v posledním utkání skupiny Oceláře porazit. Nejpilnějším sběratelem kanadských bodů je americký obránce David Kolomatis (4+3). Dalším produktivním hráčem je Jan-Mikael Järvinen (0+5). Čtyři body nashromáždili taky kanonýr Olli Palola (2+2), obránce Teemu Aalto (2+2) a Antti Erkinjuntti (1+3).

Dosavadní výsledky Tappary Tampere v Lize mistrů:

1. kolo: Tappara Tampere vs. Stavanger Oilers 7:3 (1:3, 4:0, 2:0)

2. kolo: Tappara Tampere vs. SC Bern 3:5 (1:0, 1:4, 1:1)

3. kolo: Stavanger Oilers vs. Tappara Tampere 2:1 sn (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)

4. kolo: SC Bern vs. Tappara Tampere 4:3 sn (0:0, 2:0, 1:3 – 0:0)

5. kolo: HC Oceláři Třinec vs. Tappara Tampere 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Sestava z minulého utkání v Champions Hockey League:

Hrachovina – Kolomatis, Peltola (C), Kuusela, Saravo, Elorinne, Kankaanperä (A), Rouhiainen – Laine, Malinen, Erkinjunnti – Palola, Järvinen (A), Jormakka – Karjlainen, Da Costa, Kaksonen – Rauhala, Tuominen, Kallela.

------------------------------------------------------------------------------------------

HC OCELÁŘI TŘINEC

Oceláři odlétají na sever Evropy v pozitivní náladě. V domácí extralize surfují na vítězné vlně a po sérii pěti výher se dokonce vyhoupli do samotného čela tabulky. Na evropských kolbištích si červenobílí také nevedou špatně, postup už mohli slavit před dvěma týdny, ale Tampere výhrou pod Javorovým situaci ve skupině zdramatizovalo. Oceláři zatím tabulce vévodí, ale postup jistý nemají, jelikož je ohrožuje právě dvojice Tampere a Stavanger. Jestli však Slezané v zemi tisíců jezer jakýmkoliv způsobem zvítězí, obsadí první příčku a postoupí.

"Do Tampere letíme s cílem vyhrát. V pondělí měli hráči dobrovolný trénink, hned poté cestujeme do Finska. Budeme dělat maximum proto, abychom toto utkání zvládli," sdělil naší redakci asistent trenéra Václav Varaďa.

Lídrem kanadského bodování v Lize mistrů a nositelem dresu s nápisem "top scorer" je stále Jiří Polanský (3+4). Pět bodů se podařilo nasbírat také Marku Trončinskému (1+4), Zbyňku Irglovi (2+3), Lukáši Žejdlovi (2+3) a také nejlepšímu střelci Ocelářů Jakubu Orsavovi (4+1). Ve statistikách +/- se v rámci celé soutěže drží vysoko obránce Vladimír Roth se sedmi kladnými body. Mezi třemi tyčemi dostává více prostoru Šimon Hrubec, jenž vychytal jedno čisté konto a úspěšnost zákroků má 90,82%.

Dosavadní výsledky HC Oceláři Třinec v Lize mistrů:

1. kolo: HC Oceláři Třinec vs. SC Bern 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

2. kolo: HC Oceláři Třinec vs. Stavanger Oilers 4:5 (1:1, 2:3, 1:1)

3. kolo: SC Bern vs. HC Oceláři Třinec 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)

4. kolo: Stavanger Oilers vs. HC Oceláři Třinec 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)

5. kolo: HC Oceláři Třinec vs. Tappara Tampere 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Sestava z minulého utkání v Champions Hockey League:

Hrubec – Klesla (C), M. Doudera, Linhart, Nosek, Galvas, Trončinský, L. Doudera – Dravecký, Žejdl, Kreps – Adamský, Polanský (A), Irgl – Orsava, Matuš, Cienciala – Kindl, Růžička, Chmielewski.

Aktuální situace ve skupině "E" CHAMPIONS HOCKEY LEAGUE

1. HC Oceláři Třinec, 9 bodů, skóre 19:9

2. Tappara Tampere, 8 bodů, skóre 16:15

3. Stavanger Oilers, 8 bodů, skóre 14:15

4. SC Bern, 5 bodů, skóre 9:19.

Druhé utkání skupiny: Stavanger Oilers - SC Bern, začátek od 19:45 hod.

Rozhodčí: Marcus Linde (SWE), Petri Lindqvist (FIN) – Joonas Saha (FIN), Masi Puolakka (FIN).

HC Motor České Budějovice