Oskar Haas: V Boleslavi jsem to hodně vnímal, za druhý bod jsem rád

26.03.2022 · Šárka Kolková
Junioři vyhráli třetí utkání čtvrtfinálové série s Mladou Boleslaví 4:3 po samostatných nájezdech. Byl to urputný boj plný emocí a osobních soubojů. Oceláři vedli, ale Bruslaři v přesilovce vyrovnali. A protože ani prodloužení nerozhodlo, musel jít zápas do samostatných nájezdů. V této fázi hry byli úspěšnější Oceláři. Zápas nám svýma očima přiblížil Oskar Haas, jenž v tomto utkání skóroval a jeho nájezd rozhodl o třinecké výhře.

Úvodních dvacet minut hry bylo ze strany Ocelářů krásných. Svěřenci trenéra Muchy vedli 2:0 a očekávalo se, že ve stejném duchu budou pokračovat. Ve druhé třetině ale hosté snížili. Tento gól měl navíc za následek to, že se bruslařský kádr zvednul a Třinec trápil. Vstup do třetí třetiny měli lepší Oceláři, ale hosté stihli vyrovnat. Utkání tak muselo dojít až do samostatných nájezdů. "Začali jsme výborně a po první třetině jsme vedli 2:0. Ve druhé třetině jsme posledních deset minut vypustili. Ale ve třetí třetině jsme se do toho zase dostali a nájezdy jsme vyhráli," hlásil radostně Oskar Haas ke třetímu duelu.

Třinecký snajpr ještě v minulém ročníku oblékal právě dres Bruslařů, načež na začátku letošního ročníku odešel do Českých Budějovic a odtud v průběhu sezony zamířil pod Javorový. "První zápasy čtvrtfinále v Mladé Boleslavi jsem hodně vnímal. Přece jen tam pořád bydlí rodiče a mám k tomu místu blízký vztah. Hrát v Mini WERK ARENĚ pro mě bylo lepší Jsem strašně rád za druhý bod," říkal s obrovským nadšením a úsměvem na rtech.

Třetí utkání této série se mladému útočníkovi z hlediska osobní produktivity povedlo. Útočník s osmnáctkou na dresu nejprve vstřelil třetí branku Ocelářů a jeho blafák následně v samostatných nájezdech rozhodl o druhém bodu pro Třinec. "Ze začátku play off to z mé strany bylo nic moc. Musím říct, že jsem to zvládl s velkou dávkou štěstí," prohlásil vážně. A jak se připraví junioři na nedělní zápas? "Zítřejší duel chceme zvládnout stejně tak dobře, jako ten dnešní," uzavírá Oskar Haas.