Ondřej Kovařčík: Série venku? Žádný problém!

01.03.2019 · Martin Stebel
Vítězství z kategorie povinných? Není to vždy jednoduchý úkol. Třinečtí hokejisté ovšem také podruhé letos odvezli z Pardubic všechny body a natáhli aktuální sérii výher na číslo čtyři. Nejlepším hráčem ocelářského kádru byl tentokrát vyhlášen ONDŘEJ KOVAŘČÍK, jenž do statistik zapsal jeden gól a jednu asistenci.

O sérii výher na ledech soupeřů

Je to příjemné, každopádně Pardubice byly hodně houževnaté. Zmrazily nás hned na startu rychlou brankou, naštěstí jsme docela rychle odpověděli a ten gól nám pomohl. Domácí hráli velmi dobře, napadali, hodně bruslili. Dynamo se už vlastně připravuje na baráž, proti nám nemělo co ztratit a na jejich výkonu to bylo znát.

O zlomovém momentu pátečního střetnutí

Rozhodl asi začátek druhé třetiny, kdy Pardubice trefily tyč a my jsme hned potom skórovali na 3:1. Tady se asi jasně ukázalo, v jaké krizi domácí jsou. Měli docela dost šanci na vyrovnání, nespadlo jim to tam a místo toho inkasovali. To jim určitě psychicky nepomohlo, zatímco nás to nakoplo a odpíchli jsme se ke třem bodům.

O dlouhé šňůře venkovních zápasů

Mně to ani nepřijde náročné, ono je to asi jedno, protože je to stejné, jako bychom jeli domů. Také by to bylo v noci. Tady vidím rozdíl akorát v tom, že budeme na hotelu a v neděli už znovu hrajeme v Plzni. Ty tři zápasy v šesti dnech se dají v pohodě zvládnout. Náročnější je to pro kluky, kteří mají děti, protože nemohou být pět dnů doma. Jsme ale profíci, musíme se s tím nějak srovnat. Navíc kustodi a maséři o nás vzorně pečují, proto můžeme mít myšlenky pouze na hokej (usmívá se).

HC Motor České Budějovice