Ondřej Kovařčík: Musíme se poučit z chyb

24.01.2020 · Martin Stebel
Páteční střetnutí na ledě Plzně nepřineslo Ocelářům radostný pocit z vítězství. Domácí tým zásluhou velké efektivity získal všechny body a upevnil si tak třetí místo v tabulce. Povedené utkání na západě Čech absolvoval ONDŘEJ KOVAŘČÍK, jenž do statistik zapsal jeden gól a přihrávku.

Výkon lepší než výsledek. Tak by se dalo stručně popsat vystoupení třineckého kolektivu v západočeské metropoli: "Prohráli jsme, ale paradoxně to v našem podání nebyl vůbec špatný zápas. Hráli jsme dobře, nechyběla nám častá střelba, byl tam slušný pohyb. Plzeň ale nekompromisně potrestala prakticky všechny naše chyby, protože má rozdílové hráče, kteří umí každou nepřesnost soupeře využít. Toho se musíme pro příští zápas vyvarovat, to nás stálo body," hledá recept na úspěch člen čtvrté útočné formace.

Klíčový moment v kontextu pátečního duelu se odehrál v úvodu třetího dějství, kdy se trefil plzeňský bek Budík: "Zlomil nás čtvrtý gól domácích, do té doby jsme věřili, že zápas otočíme na svou stranu. Dnes jsme si nepomohli ani žádnou přesilovkou, což je velká škoda. Musíme dnešní zápas hodit za hlavy, poučit se z chyb. Teď už myslíme jen na neděli, kdy nás čeká Kladnu."

Během předzápasové porady v ocelářské kabině výrazně rezonovalo téma Milan Gulaš. Plzeňský hrdina se do střelecké listiny proti mistrům nezapsal, měl však podíl na dvou gólech spoluhráčů: "Na Gulaše jsme si měli dát speciální pozor, protože všichni víme, kolik má bodů, jakou má fazónu, jaký je to hráč. Všichni soupeři musí takového hráče extra hlídat. Plzeň naopak určitě speciálně bránila některé naše klíčové hráče. Wojtek Wolski a ostatní kluci nás tahali minulé zápasy a teď musí pořádně zabrat také ostatní lajny," tvrdí závěrem třinecký útočník, jenž po utkání v Plzni má letos na kontě osm extraligových gólů a stejný počet asistencí.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno