Ondřej Kovařčík před Hradcem: Musíme hrát poctivě zezadu

14.01.2021 · Martin Stebel
Skóroval naposledy v úterý na ledě Boleslavi. Byl to pro něj sedmý gól sezony, ale po závěrečné siréně se z týmového úspěchu nemohl těšit. ONDŘEJ KOVAŘČÍK už netrpělivě vyhlíží páteční souboj s Mountfieldem a odvážně hlásí: "Proti Hradci letos umíme zahrát, snad uspějeme i potřetí."

Pětadvacetiletý křídelník se ještě krátce vrátil k úternímu utkání: "Tušili jsme, že to bude těžké, protože Boleslav má formu. Brzy jsme inkasovali, ale podařilo se nám skóre srovnat a jít do vedení. Velká škoda, že domácí znovu skórovali do šatny. Pokud by tomu tak nebylo, zápas se mohl vyvíjet jinak."

V závěrečné třetině Ondřej mohl ve vyložené šanci vyrovnat, ale tentokrát neměl tolik štěstí, jak tomu bylo u první trefy: "Byl jsem sice faulovaný, ale takovou tutovou možnost bych určitě měl dávat. Je to už ale za námi, nemá smysl se vracet k prohře. Díváme se hlavně dopředu."

V pátek čeká třineckou výpravu duel proti Hradci Dvě listopadové konfrontace proti tomuto soupeři dopadly pro Oceláře vítězně: "Doufám, že Mountfield porazíme i potřetí. Moc dobře ale víme, že to bude těžké. Hradec hraje výborně do defenzivy, mají velmi kvalitní defenzivní beky, je těžké se proti nim prosadit. Paradoxně nám ale tahle hra může sedět. Musíme hrát také poctivě zezadu a zkusit to na jeden či dva góly, ideálně žádný nedostat. To by mohlo vést k úspěchu. Brácha říkal, že na Hradec se mu většinou daří. Tak snad to potvrdí a vstřelí nějaký důležitý gól (usmívá se)."

Hráč s číslem 34 je železným mužem ocelářského kádru. Aktuálně absolvoval už 145 zápasů bez jediného přerušení. Naposledy v třinecké sestavě scházel na konci září 2018: "Zrovna nedávno se mě na to ptala jedna reportérka, ale opravdu neznám odpověď, proč tomu tak je. Teď něco odpovím a třeba další zápas budu chybět. Žádnou extra přípravu nemám, ale jsem rád, že zdraví funguje. Raději se v tom ale nebudu vrtat a zaklepu na dřevo, ať tento stav vydrží co nejdéle!"

HC Motor České Budějovice