Ondřej Kovařčík po Zlínu: Na první místo ještě nemyslíme

23.02.2021 · Martin Stebel
Byla to náročná šichta, ale dobrá věc se podařila! Oceláři v úterý zapsali páté vítězství v řadě a zároveň navýšili náskok na čele tabulky. Autorem úvodní trefy byl ONDŘEJ KOVAŘČÍK, pro něhož to byla už jedenáctá branka aktuální sezony.

Střelecká převaha favorita byla jasná, výsledek přesto těsný. Co dnes bylo rozhodujícím faktorem?

Dařilo se nám hrát v útočném pásmu, Zlín toho moc neměl. Domácí zahrozili hlavně v přesilovkách a z rychlých brejků. Zlín má rychlý přechod do útočného pásma. Naštěstí nás podržel Káca (Ondřej Kacetl) a závěr jsme zvládli.

Jak vypadala první branka optikou střelce?

Nahrával jsem Davidu Kofroňovi, který to chtěl hodit zpět na branku. Puk mi lehce "střejchnul" do hokejky. Doufal jsem, že to brácha dal "na Rolinka" bruslí. Nakonec to možná byl vlastní gól. David Kofroň ale tvrdil, že autorem gólu jsem já. Asi to tak bude, jsem rád.

Zlín se k pořádné střele ve třetí třetině dostal až v závěru. Vnímali jste, že zápas máte pod kontrolou a soupeře jste k ničemu nepustili?

Takové zápasy jsou velmi zrádné. Když takto soupeře přehráváte, tak častokrát to končí tím, že nám dají gól a my se pak trápíme. Naštěstí jsme ale vedli, Jack parádně ujel a dal vítězný gól. To nám hodně pomohlo. Pak už jsme si řekli, že závěr musíme zvládnout.

Do konce základní části schází už pouze pět zápasů, v čele tabulky máte náskok čtyř bodů. Věříte si už na zisk Prezidentské trofeje?

Jdeme zápas od zápasu. Neradi se díváme moc dopředu, protože to je občas vrtkavé. Můžete pak zápas ztratit, protože lítáte hlavou v oblacích. Teď se soustředíme na další zápas v Hradci. Na první místo ještě nemyslíme.