Ondřej Kacetl: Věděli jsme, že máme sílu!

25.03.2021 · Martin Stebel
Otevřeli semifinálovou bránu s elegancí a noblesou! Oceláři ukončili Kometě sezonu v nejkratším možném termínu a nyní už mohou střádat plány pro další konfrontaci proti týmu z Mladé Boleslavi. Pro mnohé možná nečekaným hrdinou série s Brnem byl spolehlivý gólman ONDŘEJ KACETL.

Do novinářské místnosti přišel třicetiletý gólman zcela logicky nadmíru spokojený: "Cítím obrovskou radost. Perfektní práce, že jsme to zvládli za čtyři zápasy a máme čas odpočinout. Jsem strašně rád za výkon celého týmu. Jak jsme jeden druhému pomáhali a jak jsme to zvládli. Jaké máme bojovníky v týmu. Co se všechno stalo, různá zranění, všichni se otřepali. Různé věci, Péťa Vrána a tak. Máme neskutečné bojovníky. Teď doufám, že to tak bude pokračovat."

Čtvrtfinálové utkání číslo čtyři přitom neodstartovalo pro Slezany úspěšně. Kometa zásluhou skryté střely extřineckého Klepiše v úvodní části vedla: "Stalo se to stejné, co bylo k vidění druhý zápas v Třinci. Po inkasovaném gólu kluci perfektně zapnuli, nepoložilo nás to. Věděli jsme, že máme sílu a předvedli jsme jí."

V závěrečné minutě nebyl strážce ocelářské svatyně daleko od vlastního gólového zápisu. Při brněnské power play zkusil poslat kotouč přes celé hřiště: "V první fázi se mi puk trošku ztratil, jak ho nahazovali. Neměl jsem takovou jistotu si to nachystat. Už nebylo tolik síly puk zvednout, navíc tam bylo hodně sněhu. Snažil jsem se hlavně přehodit modrou, abychom to dostali ven z pásma. To byl hlavní úkol. Kdyby to náhodou vyletělo až do brány, to by byla třešnička. Ale úplně záměr to nebyl, abych řekl pravdu."

Skalp Komety může vnímat jako dokonalou osobní satisfakci. Začátkem aktuálního ročníku figuroval v brněnské sestavě pouze jako gólman číslo tři: "Nevešel jsem se do kádru, tak to bylo, je to osud. Byl jsem rád za šanci, kterou jsem potom dostal v Přerově. Potom jsem byl strašně rád, že v Třinci viděli výsledky a podařilo se mi tam dostat. Chvilku to nebylo ideální, ale pak jsem dostal šanci v play off. Jsem rád, že mi kluci s tím strašně pomohli a zatím se daří. Abych řekl pravdu, pak už bylo jedno, jestli to je Brno nebo někdo jiný. Chtěl jsem hlavně postoupit do další série."

V semifinále Oceláře čeká těžká šichta - rozdají si to proti Mladé Boleslavi: "Něco bylo v základní části, něco bude v play off. Musíme se zase pečlivě připravit na soupeře. Bilance ze základní části se maže. Je třeba jít za výhrou, zápas od zápasu a vyhrát sérii. Je jedno, kdo proti nám bude!"

Odehrané v 18:00 | Muži