Ohlédnutí za šestým ročníkem President Cupu

10.08.2020 · Jakub Kotajny
Finálové utkání mezi mladými Oceláři a Vítkovicemi bylo defenitivní tečkou za President Cupem 2020. Hráči s drakem na prsou sice v souboji o pohár pro vítěze tohoto mládežnického turnaje na Ostravany nestačili, i tak ale pod Javorovým předvedli mnoho skvělých výkonů. Po skončení finále se o své dojmy podělil i hlavní trenér dorostu, Marek Malík.

Na úvod turnaje se Oceláři potkali s tradičním účastníkem, karlovarskými Energetiky. Třinci se podařilo dostat hned v první dvacetiminutovce do vedení 2:1, ve zbývajících třetinách vsítili ještě dvě branky a výsledkem 4:1 úspěšně vstoupili do šestého ročníku President Cupu.

Druhé utkání Třince nabídlo souboj s jediným zahraničním účastníkem letošního ročníku, Duklou Trenčín. Obrovská přetahovaná, která se počtem branek zapsala do historických tabulek turnaje, nakonec skončila lépe pro Oceláře. Ti dokázali utkání ovládnout poměrem 9:6. Hattrickem se přitom blýskl třinecký kapitán Matěj Kozlík.

Poslední zápas ve skupině přinesl bitvu dosud neporažených celků, ve WERK ARENĚ Oceláři narazili na vítkovickou Rideru. Souboj o udržení neporazitelnosti došel za stavu 3:3 až do samostaných nájezdů, ve kterých vystřelil Třinci bonusový bod Dawid Wawrzkiewicz. Mladí Oceláři tak ovládli i třetí zápas ve skupině, tentokrát výsledkem 4:3 po samostatných nájezdech. „Jsme spokojeni hlavně s vítězstvím a předvedený výkon se nám taky líbil. Splnili jsme to, co jsme chtěli a hra se nám vydařila,“ kometoval utkání s Riderou Marek Malík.

V semifinále narazili třinečtí dorostenci na Karlovy Vary, svěřenci Marka Malíka soupeři dovolili pouze jedinou branku a sami jich dokázali vsítit osm. Po závěrečné siréně se tak mladí Oceláři radovali z vítězství nad Západočechy v poměru 8:1 a zároveň také z postupu do finále President Cupu 2020. Čtyři kanadské body si v tomto utkání připsal třinecký forward Patrik Volas.

Nedělní poledne se již neslo ve finálovém duchu, třicet minut před dvanáctou hodinou odstartoval pod Javorovým souboj Třince s Vítkovicemi. Ostravané byli hladoví po vítězství, v regionálním derby totiž chtěli Ocelářům oplatit porážku ze skupiny a svého cíle po třetinách 3:1, 1:0, 0:1 (z pohledu Vítkovic) ovládli finále šestého ročníku President Cupu HC Oceláři Třinec výsledkem 4:2.

Lodivod třineckého dorostu, Marek Malík, se po výsledkově nevydařeném finále rozpovídal o pocitech z turnaje a samotném výkonu hráčů na ledě. „Organizace turnaje byla vynikající, člověk si neuvědomuje, jaké neuvěřitelné změny před začátkem proběhly. Bylo parádní, že jsme v této nevýhodné situaci měli možnost odehrát pět zápasů, klobouk dolů všem, co tomu alespoň trochu přispěli,“ sklonil Malík poklonu organizátorům třineckého mládežnického turnaje. „Kluci na turnaji převedli vynikající výkon, na to, že strasně dlouho nehráli jsme byli překvapeni, jak dobře jim to šlo. První třetina finále nás poznamenala, nejraději bychom ji smazali a zapomněli na ni,“ komentoval hlavní trenér třineckého dorostu výkon svého mančaftu na turnaji. „Skoro druhý týden na ledě, navíc po strašně dlouhé době, za nás tedy velká spokojenost,“ uzavřel Marek Malík.

Mládežnický turnaj President Cup HC Oceláři Třinec byl podpořen také z dotace Moravskoslezského kraje.