Odčinit domácí prohru mohou Oceláři v Mladé Boleslavi

13.09.2009 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Třetím kolem pokračuje v neděli 13. září nový ročník O2 extraligy. Oceláři v něm zavítají na led nováčka minulého ročníku - Mladé Boleslavi. Utkání začíná v 17:30 h.

Hokejová O2 extraliga nabírá obrátky. V neděli pokračuje svým třetím kolem, ve kterém zavítá třinecký tým na led loňského nováčka z Mladé Boleslavi. Podaří se Ocelářům odčinit páteční klopýtnutí proti družině kapitána a velké osobnosti historie třineckého hokeje, Richarda Krále?

O soupeři

Klub z Mladé Boleslavi přežil loňskou sezónu v pozici nováčka. V baráži nedovolil bruslařský klub sestup, když přehrál tým ústeckých Lvů. Po adaptační sezóně přišly změny v sestavě. Do klubu přišlo před sezónou čtrnáct nových hráčů. Stejný počet musel tým také opustit. V kolonce příchodů jsou i třineckým fanouškům velmi dobře známí hráči Boris Žabka, Peter Fabuš, či Tomáš Frolo. Kompletní soupisku Mladoboleslavských najdete na oficiálním webu BK Mladá Boleslav.

Hlavní opory:

Hlavní oporou a tahounem Boleslavi je bezesporu Richard Král. Kapitán týmu, který převážnou část své bohaté kariéry spojil s Třincem nasbíral v základní části loňské sezóny 37 kanadských bodů za 11 branek a 26 asistencí. Devětatřicetiletý centr se tak stal nejproduktivnějším hráčem Boleslavi. Na paty by mu letos mohl šlapat další extřinecký útočník Peter Fabuš, letošní posila bruslařského klubu. Slovenský útočník odehrál minulou sezónu v dresu Plzně. Vinou zranění však nastoupil pouze ke 34 zápasům, ve kterých nasbíral 32 kanadských bodů za 17 branek a 15 asistencí.

Předchozí zápasy Mladé Boleslavi:

Mladá Boleslav začala sezónu výhrou. V prvním kole přehrála svého rivala z Liberce na svém ledě 2:1.Ve druhém kole však na vítězství nenavázali, když padli na ledě Zlína 3:2. Jednou se prosadil také kapitán týmu a bývalá opora Ocelářů - Richard Král.

Umístění v tabulce: 7.
Bilance: 2 zápasy, 1-0-0-1, 4:4, 3 body
Bilance doma: 1 zápas, 1-0-0-0, 2:1, 3 body
Lídr kanadského bodování: Tomáš Sýkora, Tomáš Nouza, Richard Král a Lukáš Pabiška všichni 2 (1+1)
Nejlepší střelec: Tomáš Sýkora, Tomáš Nouza, Richard Král a Lukáš Pabiška všichni 1
Nejlepší nahrávač: Tomáš Sýkora, Tomáš Nouza, Richard Král, Lukáš Pabiška, Miroslav Duben a Jaroslav Kasík všichni 1
Nejproduktivnější obránce: Miroslav Duben a Jaroslav Kasík oba 1 (0+1)
Nejtrestanější hráč: Valdemar Jiruš 12
Nejlepší v +/-: Daniel Boháč, Tomáš Sýkora, Tomáš Nouza, Marcel Šterbák a Miroslav Duben +2
Brankář #1: Marek Schwarz, 2 zápasy – 1 výhra a 1 prohra, úsp. 94,5 %, prům. 2,0 g/z

O Ocelářích

Třinečtí Oceláři se po druhém kole nachází na pátém místě extraligové tabulky s náskokem jednoho bodu na nedělního soupeře. Zajímavé bude sledovat zvýšenou motivaci Tomase a Zíba, tedy hráčů, kteří v loňském ročníku nastupovali právě v dresu Mladé Boleslavi. Případným vítězstvím by se mohli za určitých okolností vrátit zpět do čela tabulky. Do středních Čech by měl kádr Třince odcestovat kompletní.

Předchozí zápasy Třince:

Třinečtí dokázali v prvním kole vyloupit pražskou O2 arénu. V domácím zápase s Budějovicemi však plný bodový zisk nepotvrdili. Žehrat mohou především nad nevyužitými přesilovkami. Právě početní výhody jsou zatím největší slabinou týmu z úpatí Javorového. V minulém zápase nepotrestali celkem třináct vyloučení soupeře. Připomeňme ještě výsledek minulého zápasu - Oceláři podlehli na ledě Werk arény budějovickému Mountfieldu 1:2 v prodloužení, když se o jedinou a zároveň vyrovnávací branku Třineckých postaral dvě minuty před koncem třetí části David Květoň.

Umístění v tabulce: 5.
Bilance: 2 zápasy, 1-0-1-0, 6:6, 4 body
Bilance venku: 1 zápas, 1-0-0-0, 5:4, 3 body
Lídr kanadského bodování: Jozef Balej 4 (2+2)
Nejlepší střelec: Jozef Balej a Martin Růžička 2
Nejlepší nahrávač: Lukáš Zíb, Jozef Balej a Ladislav Kohn 2
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Zíb 3 (1+2)
Nejtrestanější hráč: Jan Výtisk 10
Nejlepší v +/-: Lukáš Zíb +2
Brankář #1: Peter Hamerlík, 2 zápasy – 1 výhra a 1 prohra, úsp. 92,4 %, prům. 2,9 g/z

O zápase

Zápas o důležité tři body, které mohou oba týmy dotáhnout na špici soutěže nebo stáhnout na chvost extraligové tabulky, začíná na ledě mladoboleslavské Metrostav arény v neděli 13. Září od 17:30h. Utkání můžete sledovat prostřednictvím live přenosu na webu tv.hokej.cz nebo prostřednictvím textového on-line přenosu.

Sestavy z minulého zápasu:

BK Mladá Boleslav: Schwarz - Frolo, Jiruš, Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Čížek, Jindra - Bahenský, Vrbata, Handlovský - Pabiška, Král, Sup - Nouza, Sýkora, Boháč - Fabuš, Ferebauer, Macho

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Zíb, Výtisk, Hrabal, Seman, Cartelli, Malec, Lojek - Polák, Polanský, Tomas - Květoň, Peterek, Martynek - Růžička, Kohn, Balej.