Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Odchovanec Ocelářů Adámek odehrál 200 zápasů v extralize

23.09.2022 · Adam Sušovský
Třinecký odchovanec a trojnásobný extraligový mistr Marian Adámek odehrál proti Karlovým Varům jubilejní 200. zápas v nejvyšší české soutěži.

20. únor 2015. 

3. listopad 2017. 

23. září 2022. 

Tři data, která se v pátek večer třineckému obránci Marianu Adámkovi slily ve vzpomínkách do jednoho. 

Symbolizují první odehraný zápas za Oceláře v nejvyšší české soutěži, první vstřelený gól mezi českou elitou. A jubilejní dvoustý zápas v Tipsport extralize. To vše je lemováno třemi získanými tituly v dospělé extralize i jeden titul s juniory.

"Věděl jsem, že mě dneska tohle jubileum čeká. Manželka mi to doma připomínala. Chtěl jsem, abychom vyhráli, abych si zápas užil, ale bohužel...," řekl Adámek po utkání trošku sklesle, Oceláři totiž Energii podlehli 1:2. "Ale jsem rád, že jsem se na 200 zápasů v extralize a za Třinec dostal, je to krásné číslo. O to víc si ho cením kvůli zraněním, kterých jsem měl v kariéře dost. Jsem za to vděčný všem v organizaci, celému městu, fanouškům. Já jsem tady od narození, moc si to tady užívám. A doufám, že ještě dvě tři podobná jubilea v Třinci oslavím," doplnil čtyřiadvacetiletý bek. 

"Já jsem vždycky snil o tom, abych za Třinec mohl hrát. V podstatě si tady žiju svůj sen, cítím se jako ten malý patnáctiletý kluk, co chodil každý den po škole na starou halu. Mám to tady moc rád."

Za Oceláře Adámek debutoval v únoru 2015 na ledě Hradce Králové ve stejném utkání jako Ondřej Kovařčík, první gól vstřelil o dva roky později na ledě Liberce po přihrávce Milana Mikulíka ve vlastním oslabení. V seniorských kategoriích vyjma partnerského Frýdku-Místku nikdy neoblékl jiný než třinecký dres.

"V Hradci byl debut... Povolali nás tam tenkrát z dorostu s Ondrou Kovařčíkem, vyhráli jsme 3:0. A hrál jsem ve čtvrté obraně s Michalem Foltýnem, odehrál jsem tam něco kolem deseti minut. A pochopitelně si pamatuju i ten první gól, snižoval jsem na konečných 3:5, vůbec nic to neřešilo, ale byl to fajn pocit," rozesměje se a hned vzápětí svými slovy znovu potvrzuje, jak moc si coby odchovanec klubu a chlap z regionu možnosti oblékat ocelářský dres váží. 

"Těžko totiž vybírat nejkrásnější momenty z těch dvou set zápasů... Tři mistrovské tituly jsou skvělé, ale tady je skvělé všechno. Každý trénink, každý zápas, každý gól, nahrávka, dobré střídání... To jsou věci, na které člověk nezapomíná. Já si to tady užívám," říká produkt "Ocelářské cesty" o první dvoustovce v třineckém dresu.