Ocelářská mistrovská krasojízda Třincem

30.04.2021 · Martin Stebel
Historicky třetí mistrovskou trofej je třeba pořádně oslavit! Oceláři se v pátek podělili o radost také se svými fanoušky, kterým kvůli stále platným restrikcím ukázali Masarykův pohár alespoň z paluby tradičního autobusového kabrioletu. Za jeho volantem ani tentokrát nescházel bývalý třinecký starosta Igor Petrov.

"Byla to úplná paráda, jsem z toho nadšený. Fakt krása, lidi vyšli do ulic nás podpořit a poděkovat. Skandovali s námi. Byla to paráda, navíc pro mě úplná novinka. Nikdy jsem takové oslavy zatím nezažil, strašně jsem si tu jízdu užíval," zářil Matěj Stránský.

"Dnes nám navíc vyšlo počasí, lidi proto byli venku. Klobouk dolů, kolik jich přišlo nás podpořit, jsme za to moc rádi. Abych se přiznal, v areálu železáren jsem byl poprvé v životě. V duchu jsem si říkal, že to je něco neskutečného, jak to všechno funguje. Chtěl bych se někdy podívat i dovnitř," prozradil nejlepší extraligový kanonýr.

Také hrdina mezi třemi tyčemi Ondřej Kacetl si mistrovskou krasojízdu městem užíval plnými doušky: "Bylo to skvělé! Lidi bylo strašně moc, navíc nám krásně vyšlo počasí. Chci fanouškům touto cestou poděkovat, že nám přišli poděkovat. Zaujaly mě železárny, tam jsem předtím nebyl. Je to obrovské stavení, obrovská fabrika, která budí respekt. Oslavy byly velké, ale už jsem stihl zregenerovat," smál se gólman, který v rámci vyřazovacích bojů vytvořil nové maximum v počtu vychytaných čistých kont.

Foto: Petr Rubal

Foto: Lukáš Filipec