Oceláři znají soupeře, v CHL se utkají s Malmö!

13.10.2017 · Daniel Ježek
AKTUALIZUJEME - Vyřazovací fáze hokejové Ligy mistrů je rozlosována, Oceláři v osmifinále narazí na švédský celek Malmö Redhawks. První duel dvojzápasu se ve Švédsku odehraje na 31. října, odveta ve WERK ARENĚ bude na programu o týden později - 7.11.

Malmö Redhawks

Malmö leží na jižním cípu Švédska, zdejší hokejový klub byl založen v roce 1972 odtržením od organizace Malmö FF. Do roku 2001 hrál pod označením Malmö IF, stávající název Malmö Redhawks platí od roku 2004.

Dvojnásobný švédský mistr od roku 1987 odehrál nepřetržitě osmnáct sezón ve švédské nejvyšší soutěži, poté se ale potýkal s nepříliš povedenými ročníky. V sezóně 2006/2007 následoval návrat do SHL, hned na konci tohoto ročníku ale Malmö opět spadlo do nižší soutěže. V posledních sezónách ale Redhawks zažívají výkonnostní vzestup, v minulé sezóně Malmö dokráčelo až do semifinále, kde prohrálo s pozdějším mistrem, a vyzyvatelem Ocelářů ve skupině CHL, HV71.

"Na losování jsme se dívali a když se to blížilo k závěru, tak bylo jasné, že na nás vyjde jeden ze švédských týmů. Očekávám výborné zápasy, na které se poctivě připravíme. Malmö je soupeř, který hraje švédskou ligu a v základní skupině Champions Hockey League odehrál vyrovnané duely s Kometou, která je českým mistrem, takže to bude určitě kvalitní soupeř. Myslím si, že nás čekají vyrovnané zápasy a také očekávám, že Malmö bude hrát podobně jako nedávno HV 71 Jönköping. Takže velká síla v osobních soubojích a výborné bruslení," reagoval na páteční los osmifinále CHL hlavní kouč Ocelářů Václav Varaďa.

Ve skupině B Malmö bodovalo ve všech zápasech, jedinou prohru si švédský celek připsal na ledě brněnské Komety, které podlehl v prodloužení. Redhawks získali třináct bodů, skupinu vyhráli o jediný bod před druhou Kometou Brno.

Soupiska Malmö Redhawks: Cristopher Nihlstorp, Oscar Alsenfelt - Erik Andersson, Tuukka Mäntylä, Stefan Warg, Nils Andersson, Carl-Johan Lerby, Jens Olsson, Niklas Arell, Anton Mylläri - Johan Olofsson, Frederik Storm, Robin Alvarez, Lukas Haudum, Erik Forssell, Andy Miele, Lars Bryggman, Christoffer Forsberg, Daniel Zaar, Nichlas Hardt, Rhet Rakhshani, Fredrik Händemark, Max Görtz, Kim Rosdahl. Trenéři: Peter Andersson, Martin Filander, Jesper Mattsson.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno