Oceláři získali významnou ofenzivní posilu do útoku

01.07.2021 · Klub
Kanonýr se zkušenostmi z nejlepších soutěží světa. To je Andrej Nestrašil, nejnovější posila úřadujícího mistra extraligy. Třicetiletý útočník naposledy působil v KHL v dresu Metallurg Magnitogorsk, kam odcházel v říjnu 2019 po krátkém působení v Třinci.

Na podzim 2019 Nestrašil potvrdil své kvality, když ve dvou extraligových zápasech nasbíral čtyři kanadské body (1+3). Poté odešel za svým angažmá v KHL. Tehdy sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek vyslovil přání, aby se v budoucnu Nestrašil do nejvyšší české soutěže vrátil znovu v dresu Ocelářů. „Věšteckou kouli si ale pořizovat nehodlám,“ usmíval se Peterek po podepsání kontraktu s bývalým útočníkem Caroliny Hurricanes nebo Detroitu Red Wings. „Andrej je špičkový útočník, který patří do kategorie rozdílových hráčů. Na jeho příchodu jsme pracovali několik měsíců a jsem moc rád, že se nakonec rozhodl pro nás. Myslím, že na tom bude mít podíl i ta krátká epizoda ze sezony 2019/2020. Stihl nasát atmosféru, viděl zázemí na vlastní oči, poznal kluky v týmu a vyzkoušel si hrát pod vedením Václava Varadi,” dodal Peterek.

Angažování kvalitního útočníka byla po odchodu Rodewalda, Stránského a Špačka priorita. „Jsem velmi rád, že se Andrej rozhodnul pokračovat v hokejové kariéře u nás, u Ocelářů. Věřím, že do našeho týmu skvěle zapadne a bude neustále zlepšovat sebe i své spoluhráče. A bude tak ukazovat, že je špičkovým hráčem našeho týmu,” poznamenal hlavní trenér současných mistrů Václav Varaďa.

Třicetiletý forward se na další třinecké angažmá těší. „Od chvíle, co jsem Oceláře před dvěma lety opouštěl, jsem věděl, že až se budu vracet zpět do Česka, tak bych se rád vrátil právě do Třince. Tehdy jsem byl součástí organizace jenom pár týdnů, ale i tak na mě udělala dojem, stejně jako lidé okolo klubu. O zázemí, které je na top úrovni, bych mohl mluvit hodiny - to pro mě jako pro hráče velmi důležité. Těším se na kluky, které jsem při mém krátkém angažmá poznal. Věřím, že zapadnu do party a budu dělat, co je v mých silách, abych Ocelářům a mým novým spoluhráčům pomohl,” okomentoval nové angažmá Andrej Nestrašil.

Nestrašil je odchovancem pražské Slavie. Do zahraničí odešel v roce 2008. O rok později jej ve 3. kole draftoval Detroit Red Wings, za který také debutoval v nejlepší hokejové lize světa. Mezi lety 2014 až 2017 odehrál v NHL celkem 128 zápasů s bilancí 17 branek a 31 asistencí. S farmou Red Wings v Grand Rapids vyhrál v roce 2013 Calderův pohár. Dvě sezony působil v Nižněkamsku. Po krátkém angažmá v Třince zamíříl v sezoně 2019/2020 do Magnitogorsku, odkud se nyní přesouvá znovu do Třince.

ANDREJ NESTRAŠIL

22. února 1991, Praha

V NHL:

• Detroit, Carolina

• V základní části celkem: 128 zápasů, 48 bodů (17+31)

• V play off nehrál

V KHL:

• Nižněkamsk, Magnitogorsk

• V základní části celkem: 206 zápasů, 100 bodů (42+58)

• V play off celkem: 22 zápasů, 9 bodů (5+4)

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno