Oceláři zavítají do Frýdku-Místku, čeká je duel s farmou

05.08.2015 · Daniel Ježek
Hráči s dráčkem na hrudi sehrají v přípravě první venkovní zápas. Ve čtvrtek se Oceláři představí ve Frýdku-Místku, kde sehrají duel s druholigovou farmou Třince. Pro Slezany to bude třetí přípravné klání, pro Frýdek to pak bude premiéra. Utkání startuje v 18 hodin.

HC Frýdek-Místek

Druholigový Frýdek-Místek se v dubnu letošního roku stal farmou Ocelářů. Tým nově povede trenérské duo Jiří Juřík - Marek Malík, pro následující sezónu mají jediný cíl. A to vybojovat postup do první ligy. "Do druholigové sezony půjdeme s cílem co nejrychleji sportovní cestou dosáhnout první ligy," řekl Jiří Juřík v červnovém offline rozhovoru pro web Frýdku-Místku.

Jaký přínos bude mít spolupráce mezi Oceláři a Frýdkem? "Jsem přesvědčen, že spojení Třince a Frýdku bude oboustranně přínosné. Pro místní klub by to měl být zdravý impuls. V minulých sezonách se tady mužstvo potácelo převážně ve spodních patrech tabulky, věřím, že letos to společnými silami změníme a publikum bude s hrou i výsledky naopak spokojeno, věří frýdecký trenér.

Domovem Frýdku bude nově postavená hala Polárka, jejíž kapacita činí 2060 míst. "Prostředí je opravdu moc pěkné, jen máme poněkud malé šatny, což je způsobeno tím, že je to komplexní hala, která není zaměřená pouze na lední hokej. Jsem ale přesvědčen, že s tímto hendikepem se brzy vyrovnáme, dodal Jiří Juřík.

---------------------------------------------------------------------------------------

Z kabiny Ocelářů

Slezané za sebou mají již dva přípravné duely, ani v jednom z nich ale nebyli úspěšní. Po prohře s Minskem se družině trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi nevedlo ani v úterním klání s Olomoucí. WERK ARENA viděla dvě branky, obě padly do sítě Šimona Hrubce. Oceláři tak stále čekají na první výhru.

Úterní duel byl premiérový hned pro několik členů třineckého kádru. V zápase se představil brankář Šimon Hrubec, obránci Rostislav Klesla, Milan Doudera a Lukáš Galvas, v útoku pak Zbyněk Irgl, Jakub Orsava, Marek Růžička a Tomáš Plíhal. "Myslím si, že naše nasazení bylo vysoké, určitě jsme zápas nevypustili. Měli bychom asi zlepšit přesilovky, ale také hru pět na pět. Jsem přesvědčen, že v dalších zápasech to z naší strany bude lepší projev," řekl Plíhal po zápase s Olomoucí.

Poslední zápas Ocelářů

4. srpna: HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 32. Pekr (Eberle), 59. Jergl (Ondrušek).

Sestava Třince: Hrubec - Klesla (C), Nosek, M. Doudera, Hrabal, L. Doudera, Galvas – Rufer, Plíhal, Irgl – Rákos, Růžička, Matuš – Orsava, Kreps, Cienciala – Chmielewski, Christov.

FOTO: Marian Ježowicz.

O zápase

Duel ve frýdecké hale Polárka startuje ve čtvrtek v 18 hodin. Cena vstupenky činí 30 Kč. Pokud nepojedete do Frýdku-Místku osobně zhlédnout, k dispozici vám bude podrobný online přenos..

Odehrané v 18:00 | Muži