Oceláři vybrali hráče pro Esport hokejovou ligu

09.02.2020 · Martin Stebel
Pražská Síň slávy českého hokeje hostila v sobotu 8. února 2020 vůbec první draft Esport hokejové ligy. Zástupci klubů Tipsport extraligy si v něm vybírali vždy po dvou hráčích, kteří budou jejich klub reprezentovat v základní části soutěži hrané na konzoli PlayStation 4.

Hokejová Esport liga už má za sebou kvalifikaci. Ta se skládala z pěti kol, kterých se celkem zúčastnilo přes 900 hráčů, kteří po celou dobu sbírali body do kvalifikačního žebříčku. Pětačtyřicet nejlepších se pak dostalo na vstupní draft.

Pořadí draftu se určovalo podle postavení v tabulce Tipsport extraligy po 41. kole. Oceláři si v rámci prvního kola vybrali Jana Budaye ("Honzicek1992"), ve druhém pak ukázali na Michaela Hetzendorfera ("Michael Hetz").

"Cítím se velmi poctěn, že mohu být historicky prvním hráčem Ocelářů ve virtuální lize. Mohu slíbit, že se budu snažit dosahovat co nejlepších výsledků. Tušil jsem, že si mě Třinec vybere, ale čekal jsem, že to bude až ve druhém kole. Myslím, že máme silnou sestavu, máme šanci letos uspět," prozradil Jan Buday.

"Je to neskutečný pocit, protože Třinec je velký klub. Budu hrát za mistry, proto musíme mít nejvyšší ambice. Musím se přiznat, že v Třinci jsem zatím nikdy nebyl, rád to brzy změním. Třinec je hokejové město, hrozně se těším. Esportsu se věnuji už dlouho, přibližně od roku 1995, online hraji od roku 2013. Věřím, že bohaté zkušenosti nyní zúročím ve prospěch Ocelářů," říká Michael Hetzendorfer, který pochází z Českých Budějovic.

Nově draftované hráče teď čeká základní část EHL. Ta se odehraje v režimu Hockey Ultimate Team (HUT) během února a března. Týmy se utkají v tabulce každý s každým o postup do grand finále, které proběhne offline v dubnu 2020. Osm nejlepších celků se proti sobě postaví ve vyřazovacích soubojích a budou bojovat o titul šampiona a štědrou finanční odměnu 150 000 korun.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno