Oceláři si zkrátí cestu do Mladé Boleslavi letadlem

08.01.2021 · Tisková zpráva
Třinečtí Oceláři jsou třetím moravskoslezským kolektivem, který na mistrovské utkání vyrazí nezvykle letadlem. Kus cesty na zápas s BK Mladá Boleslav absolvují letem pravidelnou linkou z Ostravy do Prahy. Při náročném programu nejvyšší hokejové soutěže tak ušetří několik hodin přejezdu v autobuse.

Především úsporu času. To si slibují Oceláři od využití běžné linky z ostravského Mošnova na Letiště Václava Havla. „Doprava z Třince do Čech je vždy neskutečný žrout času a energie hráčů. V nabitém programu se počítá každá hodina, kterou hokejisté nestráví na cestách sedící v autobuse. Když se objevila nabídka Moravskoslezského kraje, který podporuje letecké spojení Varšavy s Ostravou, neváhali jsme,“ popisuje sportovní ředitel Jan Peterek důvody, proč se Oceláři v pondělí 11. ledna usadí vedle běžných cestujících v letadle.

„Je to relativně nové vnitrostátní spojení a málokdo ví, že je zároveň cenově dostupná. Když vezmu v potaz, že cena letenky z okraje republiky do hlavních měst je od 770 korun a jste tam za hodinu, tak asi není co řešit. Tato pravidelná linka také pomůže lidem z našeho regionu pro navazující lety z Prahy nebo Varšavy do dalších destinací,“ předkládá Peterek další důvody pro využití leteckého spojení na trase Varšava-Ostrava-Praha. Vzpomene přitom i bezpečnostní výhody létání v době pandemie. „Načetl jsem si údaje, které jednoznačně hodnotí leteckou přepravu ze všech hromadných prostředků jako nejbezpečnější, co se týče rizika koronavirového přenosu,“ uzavírá sportovní ředitel Ocelářů.