Oceláři si v létě zahrají Generali Česká Cup

20.05.2020 · Martin Stebel
Příznivci Ocelářů se v letním období mají nač těšit. Ještě než vypuknou boje v rámci Tipsport extraligy, tak hráči absolvují letní přípravnou konfrontaci s názvem Generali Česká Cup. Třinečtí se v základní skupině střetnou s Vítkovicemi, Zlínem a prvoligovým týmem z Přerova. Turnaj odstartuje 4. srpna.

V základních skupinách se nejprve týmy utkají dvoukolově každý s každým. Délky třetin a přestávek, bodové ohodnocení za výhry v základní hrací době či v prodloužení a samostatných nájezdech budou identické jako při extraligových duelech.

Do play off postoupí týmy, které po odehrání všech zápasů v základní skupině skončí na 1. a 2. místě. Vyřazovací boje se budou hrát formátem čtvrtfinále, semifinále a finále. V každém z těchto kol odehrají týmy dvě utkání – domácí a venkovní. Dále postupuje tým s lepším skóre. Jestliže skóre bude po dvou utkáních nerozhodné, hraje se po druhém utkání desetiminutové prodloužení čtyři na čtyři. Pokud se nerozhodne ani v něm, rozhodne o postupujícím série nájezdů (pět na každé straně). Finále bude na programu 15. a 22. září.

Vítěz Generali Česká Cupu získá finanční odměnu jeden milion korun, poražený finalista bere poloviční částku.

Přesné termíny všech duelů budou zveřejněny co nejdříve v návaznosti na zařazení do vysílání České televize a O2 TV. Na těchto stanicích a na Hokejka TV budou moci fanoušci všechny duely sledovat.

TÝMY GENERALI ČESKÁ CUPU

Skupina A: HC Sparta Praha, HC Škoda Plzeň, ČEZ Motor České Budějovice, Rytíři Kladno

Skupina B: Bílí Tygři Liberec, BK Mladá Boleslav, HC Verva Litvínov, HC Energie Karlovy Vary

Skupina C: HC Kometa Brno, Mountfield HK, HC Dynamo Pardubice, HC Olomouc

Skupina D: HC Oceláři Třinec, HC Vítkovice Ridera, PSG Berani Zlín, HC Zubr Přerov

Harmonogram Ocelářů - Generali Česká Cup 2020

Úterý 4.8. HC Oceláři Třinec – HC Zubr Přerov

Čtvrtek 6.8. HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec

Úterý 11.8. HC Oceláři Třinec - PSG Berani Zlín

Čtvrtek 13.8. PSG Berani Zlín - HC Oceláři Třinec

Úterý 18.8. HC Zubr Přerov - HC Oceláři Třinec

Čtvrtek 20.8. HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera

Termíny čtvrtfinále: 24.8. a 26.8.

Termíny semifinále: 1.9. a 8.9.

Termíny finále: 15.9. a 22.9.