Oceláři reprezentují na prestižním Hlinka Gretzky Cupu v Kanadě!

06.08.2018 · Jakub Mikulík
Během minulého týdne odcestovali třinečtí hráči do Příbrami, kde se konaly přípravné tréninky reprezentace do 18-ti let před jedním z nejprestižnějších turnajů mládežnického hokeje, Hlinka Gretzky Cupem. V sobotu cesta pokračovala na letiště v pražské Ruzyni, odkud mužstvo odletělo do kanadského města Edmonton, kde se od 6. do 11. srpna koná turnaj, který konkuruje dokonce i mistrovství světa!

Obránce David Homola, útočníci Jonáš Peterek s Adamem Raškou a brankář Nick Malík se probojovali do výběru nejlepších hráčů své kategorie a v sobotu 4. srpna porazili v přípravném utkání Kanadu, favority turnaje s výsledným skóre 4:3!

“Když jsem se dozvěděl, že jsem v nominaci, byl jsem moc rád. Každého kluka potěší, když se dostane do reprezentace na tak velký turnaj. Zápas s Kanadou byl velice kvalitní a je to bomba pocit porazit tak silného soupeře,” popisuje Adam Raška.

Ve skupině český tým narazí na Finsko, Ameriku a Rusko. Jak hodnotí soupeře Jonáš Peterek? “Všechny týmy jsou našlapané, především Amerika, kde kluci hrají spolu v United States Hockey League (USHL) během celé sezóny a jsou perfektně sehraní.”

A co říká Adam Raška na ruský výběr? “Rusové jsou hodně tvrdí, chodí do všech soubojů na plno a hrají hodně silový hokej.”

Posledním týmem skupiny je Finsko, kde se během letní přípravy podíval David Homola. Jak hodnotí skandinávský celek právě on? “Finové jsou výborní bruslaři s obrovskou silou v nohách. Když jsme v létě trénovali ve Finsku, neustále jsem rozvíjeli sílu a pružnost spodní poloviny těla.”

Závěrem ještě reprezentant Jonáš Peterek doplňuje: “Na turnaj se moc těším. S kluky se často potkáváme a dobře se známe. Těším se i na velkou podporu fanoušků, kteří v Kanadě chodí fandit v obrovském počtu.”