Oceláři prodlužují sérii bez porážky, Spartu zdolali 4:1

12.02.2021 · Jakub Kotajny
Po třízápasové sérii, kdy se Ocelářům v rámci EHL povedlo neprohrát jediné utkání, si trojice Honzicek1992, Pepcastachurcik a Jackey připisuje i skalp Sparty, kterou porazili výsledkem 4:1. Díky tomuto výsledku tak hráči s drakem na prsou přečkají mezi-zápasovou přestávku na druhé příčce ENYAQ HOCKEY LEAGUE.

Jako první se, již tradičně, chopil ovladače Jan "Honzicek1992" Buday, kterému se dnes postavil Filip "Arcade" Nosek. Právě sparťanský gamer vstoupil do zápasu lépe a po celých šedesát minut držel otěže tohoto měření sil ve svých rukou. Konečné skóre 8:6 ve prospěch Filipa Noska tak poslalo Pražany do těsného vedení. "Dneska mě svazovala nervozita, když jsem ve třetí třetině prohrával asi o šest branek, tak ani stáhnutí náskoku nakonec na výhru nestačilo," hodnotil své úvodní divoké utkání Honzicek1992.

O stáhnutí náskoku se tedy musel postarat Josef "Pepcastachurcik" Stachura. Třinecká dvojka narazila ve svém duelu na Mariana "OiSmjan1k" Janika a jednalo se o další gólově bohatý souboj, jehož průběžné skóre bylo ještě čtyři minuty před koncem základní hrací doby 1:3 z pohledu třineckého borce. Pak ale přišlo mávnutí kouzelným proutkem, Pepcastachurcik se dostal až do vedení 4:3, ve kterém naopak sedm sekund před koncem inkasoval branku a šlo se tedy do prodloužení. To však nemělo dlouhého trvání, po první střele se totiž mohl zástupce Ocelářů radovat z cenného vítězství. "Tenhle zápas byl hodně o hlavě, ale v minulosti jsem to už zažil a tak jsem stále věřil, že celý zápas dokážu otočit," komentoval divoký závěr třinecký hráč. "V zápase jsem se docela hledal, během prvních dvou třetin jsem si moc šancí nevypracoval," pokračoval Josef Satchura. "Pak to ale přišlo, rozehrál jsem se a myslím si, že Marian už byl o něco nervóznější. Zkrátka jsem jen využil svých zkušeností," řekla třinecká dvojka závěrem.

Na Jakubovi "Jackey" Michálkovi tak bylo otočit celkové skóre na stranu Třince, v cestě mu ale měl jasnou stopku vystavit pražský Dominik "MrMarko18" Makovský. Byl to ale hráč třineckých Ocelářů, pod jehož taktovkou se celé utkání odehrávalo a navzdory vyrovnanému stavu během závěrečné periody se mohl Jackey po závěrečné siréně radovat z vítězství 6:4. "Zápas měl rychlý začátek, ve druhé třetině se to zklidnilo a třetí třetina tak byla tou, kde padlo nejvíce branek," shrnul v rychlosti Jakub Michálek průběh tohoto zápasu. "Pepča s Honzou hrají čtyřhry celkem dobře, mně s Honzou to taky vychází a tak si myslím, že máme šanci to dotáhnout do vítězného konce," konstatoval Jackey před zahájením čtyřher.

Start byl pro Jana Budaye s Josefem Stachurou poněkud rychlý, kdy hned po rychlém začátku totiž museli stahovat jednobrankové manko. Právě po obdržené brance ale nasedl třinecký tandem na gólovou vlnu a po šedesáti minutách hry celý souboj opanoval výsledkem 4:2. "Ve čtyřhrách jsme šli za vítězstvím, s Honzou jsme si říkali, že musíme předvést důraz do branky, který tam i nakonec byl." Komentoval výkon třinecké dvojice Pepcastachurcik.

Jak je zvykem, do závěrečného klání nastupuje za Třinec dvojice Honzicek1992 a Jackey. Právě tato kombinace třineckých hráčů vstoupila do zápasu proti dvojici Arcade, MrMako18 lépe, než tomu bylo u předchozí čtyřhry, když po dvaceti minutách hry vedli již 3:0. Brankostroj Třince se ale poněkud zastavil, ve druhé třetině totiž dokázala branku vsítit pouze dvojice Pražanů, kteří tak měli před vstupem do závěrečné tercie za úkol smazat dvoubrankové manko. Soupeři již dýchali Ocelářům na paty, konečný stav 3:2 ale přisoudil Slezanům vítězství 4:1.