Oceláři přehráli brněnskou Kometu 5:0 a jsou znovu v TOP 3

28.01.2021 · Jakub Kotajny
V předvečer zápasu třineckého celku s Kometou Brno se tyto celky potkaly i na virtuálním ledě a Ocelářům se vedlo náramně. I přes změnu v hracím pořádku, kdy se nejprve odehrály čtyřhry, Slezané nedali svému soupeři šanci a zdolali jej bez ztráty zápasu. Hráčům s drakem na prsou tak patří průběžná třetí příčka v rámci EHL.

I zaryté příznivce ENYAQ HOCKEY LEAGUE muselo překvapit, že místo tradičních zápasů jeden na jednoho se dnes hráči nejdříve představili v souboji dvojic, navzdory tomu se však bylo na co dívat! Co se ale od předchozích zápasů nezměnilo, tak je složení dvojic a do úvodního duelu tak naskočila úderná dvojice Honzicek1992 a Pepcastachurcik. Oceláři již od samotného začátku zkoušeli přehrát své soupeře Romana ´Blade´ Pilného a Ondřeje ´Andremeister´ Schwanka, kteří však měli v utkání motivaci v podobě nutnosti odražení se od dna tabulky. Velikou vyrovnanost celého střetnutí podtrhává i závěrečné skóre, Třinec totiž dokázal zvítězit poměrem 4:3. "Zápas byl hodně vyrovnaný, já si ale myslím, že celá série bude vyrovnaná a zisk prvního bodu ještě nic neznamená," konstatoval po prvním zápasu dne Josef Stachura, který v minulé sezóně hájil barvy brněnské Komety. "Před zápasem jsem byl trochu nervózní, ale díky prvním dvěma brankám to ze mě spadlo," pokračovala ještě třinecká dvojka.

Po krátké pauze, která byla zapříčiněna problémy se servery mohl zápas pokračovat a na ledové ploše se tak utkali Jan Buday s Jakubem Michálkem proti tandemu Blade-Chlebyn. Zápas, který po čtyřiceti minutách hry vyzníval jasně pro Třinec nakonec skončil 4:2 a před zápasy jeden proti jednomu tedy měli reprezentanti Ocelářů k dispozici hned několik match-pointů.

Hned ten první mohl zúročit Honzicek1992, který vyzval brněnského milovníka počítačových her, Romana Pilného. Hned v úvodních minutách utkání si třinecký hráč vypracoval dvoubrankový náskok, který v dalším průběhu souboje ještě vylepšil a finální výsledek 4:1 tak potvrdil Ocelářům jistotu výhry.

Do svého druhého zápasu dne tak Pepcastacurcik vstupoval s jistotou tříbodového zisku, což mu rozhodně psychicky pomohlo v celém souboji s brněnskou dvojkou Andremeisterem. Byl to ale právě třinecký gamer, který rozvlnil síť v brance soupeře jako první a do závěrečného dějství vstupoval s dvoubrankovým náskokem. Právě tímto rozdílem nakonec celé utkání dopadlo, Josef Stachura totiž zdolal svého soka výsledkem 3:1. "Celý minulý týden jsem slýchal, že dneska prohraju, já jsem se ale na Andreho připravil a moje zkušenosti mi pomohly celý zápas vyhrát," shrnul svůj výkon v tomto zápase zástupce třinecké organizace.

To, že Oceláři ovládnou střetnutí s Kometou Brno tedy bylo už jasné. O tom, kolik zápasů však Třinec vyhraje museli rozhodnout Jakub ´Jackey´ Michálek, a jeho soupeř Lukáš ´Chlebyn´ Tauc. Stejně jako ve všech předchozích zápasech se i nyní dostal do vedení hráč Třince a i tentokrát se po závěrečné siréně radovali z výhry Oceláři, Jackey totiž svého soupeře dokázal, v gólově bohatém utkání, porazit 7:4. "V zápase nefungovaly obrany a celá zápas byl takový otevřený přátelák, nakonec jsem ale díky jeho chybám dokázal dát dva góly a vyhrát," reagovala na vývoj utkání třinecká trojka.

Další vítězství bez ztráty zápasu tak posunulo třinecké Oceláře opět mezi trojici nejlepších týmů, před zápasem s královehradeckým Mountfieldem tak mají hráči Třince obrovskou motivaci na vítězství, které jim bezesporu pomůže v boji o celkové umístění před play-off.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno